Życie Salavina

Seria: Powieści XX wieku

Jest to właściwie cykl pięciu powieści ujętych przez polskiego wydawcę w niniejsze dwutomowe wydanie. Kolejne części to Z wierzenia o północy, Dwaj mężczyźni, Dziennik Salavina, Klub z ulicy des Lyonnais, Zawsze taki sam . Tytułowy Salavin to poczciwy przeciętny pracownik biurowy. Doskwiera mu samotność i beznadzieja obecnej egzystencji. Z każdym nowym krokiem życiowym gdy wydaje mu się, że idzie naprzód cofa się w przeszłość. Jest to powieść o poszukiwaniu sensu życia, istnienia, związkach między ludźmi i ich braku. Opowieść o szarym człowieku chcącym wyjść poza przeciętność, nieustanym poszukiwaniu nowego życia.

Grafa | 2017-03-04
prosiepsa | 2015-07-28