Bajki z sensem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Zbyt miła - Marjorie White Pellegrino;
Śmierdzący ser - Catherine Depino;
Słup soli - Elżbieta Zubrzycka;
Jak pomyśle, tak zrobię - Elżbieta Zubrzycka;
Po co się złościć - Elżbieta Zubrzycka.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010

źródło okładki: www.gwp.pl

Piękne opowiadania (z sensem) dla dzieci w różnym wieku, z różnymi małymi, wielkimi problemami. Bardzo lubiłyśmy z córką je czytać, polecam.

megi2307 | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Sama idea bajek traktujących o trudnych emocjach jest świetna. Jednak minusem tego właśnie opracowania są same bajki/opowiadania, które momentami są...hmmm....jakby to powiedzieć? - po prostu drętwe :/ A jeśli są drętwe dla mnie, dorosłego człowieka to tym bardziej w moim odczuciu ciężko będzie z nimi trafić do dzieci, szczególnie tych nieco starszych. Nie wszystkie historie takie są ale kilka brzmi jakby były pisane ze sto lat temu.
Jednak generalnie bardzo doceniam samą ideę i formę tej lektury. Bajki są dedykowane dzieciom w różnym wieku i jest to wyraźnie zaznaczone (duży plus!) a po każdej historii jest "słowo" do rodziców lub, w przypadku bajek dla starszych dzieci, ćwiczenia do pracy nad emocją, o której była poprzedzająca historia.
Fajna pozycja, zmusza do zastanowienia i doskonale przypomina jakież to problemy mogą mieć dzieci. Problemy, które w dojrzałym świecie są głupstwami ale dla młodziaków to czasami kwestia "życia i śmierci" :P A rodzice są po to, żeby...

olgaja | 2015-04-30
Przeczytana: 2011 rok

Mam 11 lat i chociaż czytałam tą książkę chyba z 7 razy,tak się ucieszyłam kiedy znalazłam ją na półce.Bajki z sensem uczą,a jednocześnie są przyjemne dla tych którzy już to wiedzą[po prostu dla przyjemności].

gorąco polecam [=

książek: 1999

Podobała mi się zwłaszcza historyjka "Śmierdzący ser" (Jak obronić się przed przemocą w szkole) i "Słup soli" (Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli), ale wszystkie są fajne :-)

Rockmargot | 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

świetne narzędzie do pracy, zarówno dla biblioterapeuty, jak i rodzica.

Beata | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Przetestowałam na dzieciach w różnym wieku i naprawdę polecam tę książkę!

kaś | 2015-08-23
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadane