rozwiń zwiń

Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

+1 za Jeźdźców Apokalipsy

+1 za Jeźdźców Apokalipsy

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Najważniejsza w treningu jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Tylko przy jej zachowaniu trening będzie bezpieczny, tylko wtedy możemy oczekiwać pozytywnych efektów.
Z takim nastawieniem sięgnąłem po “Anatomię w treningu szybkości”. To atlas - zbiór ćwiczeń z analizą i ilustracją obciążonych partii mięśni. Podoba mi się tak szczegółowe przedstawienie każdego ćwiczenia. Później, w trakcie treningu wiem, na co zwracać uwagę.
Na wstępie podstawy anatomii człowieka, takie przypomnienie, powtórka informacji ze szkoły, żeby łatwo przyswoić kolejne rozdziały.
Dalej - anatomia w treningu. Mamy tu szczegółowe opisy kilkudziesięciu ćwiczeń (dla początkujących i zaawansowanych) z ilustracją, które partie mięśniowe pracują podczas ich wykonywania. Są wzorce ruchowe, ćwiczenia mobilizujące, rozciągające, core, plyometria, ćwiczenia rozwijające siłę, zwinność i szybkość. Sporo wiedzy.
Na koniec rozdział o tworzeniu programu treningowego.

Najważniejsza w treningu jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Tylko przy jej zachowaniu trening będzie bezpieczny, tylko wtedy możemy oczekiwać pozytywnych efektów.
Z takim nastawieniem sięgnąłem po “Anatomię w treningu szybkości”. To atlas - zbiór ćwiczeń z analizą i ilustracją obciążonych partii mięśni. Podoba mi się tak szczegółowe przedstawienie każdego...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Potęga mózgu. Jak ewolucja życia społecznego kształtowała ludzki umysł Robin Dunbar, Clive Gamble, John Gowlett
Ocena 6,9
Potęga mózgu. ... Robin Dunbar, Clive...

Na półkach: ,

Książka popularnonaukowa autorstwa profesorów archeologii i biologii ewolucyjnej. Opisuje efekty projektu Lucy - interdyscyplinarnej współpracy, której motywem było pytanie: “w jaki sposób staliśmy się ludźmi?” - a odpowiedzi udzielono z perspektywy interesującej teorii mózgu społecznego (osobiście pierwszy raz spotkałem się z tą przekonującą teorią, tu zastępującą mózg racjonalny).
Każdy termin nie należący do języka potocznego jest wyjaśniany, pokrótce przytaczane ważne odkrycia czy teorie innych naukowców, więc spokojnie każdy laik zrozumie, chociaż nie jest to lekka lektura do poduszki, wymaga minimalnej koncentracji (szczególnie przez konstrukcję niektórych zdań złożonych...). Jest też kilka artykułów, chyba najciekawszych (np. o zwyczajach seksualnych ludzi i małp), z drugiej strony było parę pomysłów które nie przekonały (ilość państw na świecie powiązana z liczbą Dunbara?).

Książka popularnonaukowa autorstwa profesorów archeologii i biologii ewolucyjnej. Opisuje efekty projektu Lucy - interdyscyplinarnej współpracy, której motywem było pytanie: “w jaki sposób staliśmy się ludźmi?” - a odpowiedzi udzielono z perspektywy interesującej teorii mózgu społecznego (osobiście pierwszy raz spotkałem się z tą przekonującą teorią, tu zastępującą mózg...

więcej Pokaż mimo to