Czarodzicielstwo

Terry Pratchett Cykl: Świat Dysku (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction 296 str.
Sourcery

Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy humor parodia Rincewind Świat Dysku

Kup książkę

Nie jest idealna. Miała poważny problem z zatrzymaniem mojej uwagi. Poprawia się za połową.

Po raz kolejny od autora dostaję to co najlepsze w świecie dysku, dużo humoru, ogrom nawiązań do wszelakich codziennych obyczajów przedstawionych w krzywym zwierciadle. A także moją wisienkę na torcie postać Rincewinda, uwielbiam gościa.

Trochę zbyt chaotyczna jak dla mnie. I zdecydowanie brakowało mi Bagażu, a poza tym potencjał Dżina nie został moim zdaniem wykorzystany w pełni.

Bez zaskoczeń, fani Terry'ego mogą czytać, jak mawiał klasyk, bez obawień. Porechotałem szczerze pomimo faktu, iż z pewnością nie jest to najlepsza część cyklu. Fabuła nie zawsze dawała radę za to poczucie humoru autora i owszem. Najlepsi? Bagaż i ten z ognikami w oczach (a raczej oczodołach) zamiast kurwików, czyli w tym drugim przypadku bez zaskoczeń. Szkoda że go tu tak...

"Czarodzicielstwo" było jak do tej pory jedyną książką Pratchetta jaką przeczytałem zanim zabrałem się za serię od początku. Przeczytałem ją na studiach 10 lat temu po angielsku i wtedy wydawała mi się całkiem niezła. Ale teraz patrząc z perspektywy po przeczytaniu kilku tomów "Świata Dysku", wydaje mi się niezwykle słaba. Mam wrażenie, że Pratchett pisał dobre tomy w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Zabawna, wręcz wypełniona humorem książka, w której obalone są wszelkie zasady tworzenia świata i bohaterów. Tutaj nic nie jest sztampowe. Narrator kapitalny, często mruga okiem do czytelnika i pozwala na wielką zabawę przy czytaniu, chociaż pod koniec niektóre żarty są powtarzalne.
Postać Coneny zasługuje na wyróżnienie, rzadko udaje się stworzyć taki świetny, kobiecy...

Seria o Rincewindzie jest moją ulubioną spośród wszystkich w cyklu Świata Dysku. No ale "Czarodzicielstwo" jakoś mnie nie wciągnęło. Postacie znane z wcześniejszych książek trzymają poziom, ale sama fabuła jest nieciekawa. Pratchett ma na swoim koncie znacznie lepsze powieści, którymi mocno rozpieścił czytelnika. Może nawet za bardzo.

Jak na razie chyba najnudniejsza jak dla mnie część. Bardzo mi się dłużyła. Jednak niektóre wątki były dość śmieszne i ciekawe.

Jeźdźcy Apokralipsy i ŚMIERĆ bezbłędni 😅

Trochę obawiałam się tej lektury. To już piąty tom, a ja przeczytałam tylko dwa pierwsze. Jednak lektura sprawiła mi niezłą frajdę. Znów ten absurdalny humor i jeszcze czyta się błyskawicznie.

Dyskusje

7 933