Jena i Auerstädt 1806

historia
9788311119963
Historyczne Bitwy
Jena Auerstädt bitwa Napoleon

Jena, czy Auerstädt? Pod Jeną pruska armia została rozbita, natomiast pod Auerstädt to marszałek Davout, a nie Napoleon pokonał armię pruską i Saksonii (notabene ta bitwa nie jest umieszczona na Łuku Triumfalnym). Później następuje pościg, gdzie odpowiednio przygotowana twierdza Szczecin podaje się garstce żołnierzy, marszałek Bernadotte ratuje obywateli Szwecji (przez, co...

• Historia
  • Historyczne Bitwy