Góry żmijowe

2006-01-01
2006-01-01
8374142081
Inne

Okładka książki Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 7,3
Wakacje Mikoła... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Uniwersytet Dziecięcy. Mądre odpowiedzi na trudne pytania Klaus Ensikat, Ulrich Janssen, Ulla Steuernagel
Ocena 7,4
Uniwersytet Dz... Klaus Ensikat, Ulri...

Bardzo przyjemna książeczka, która idealnie nadała się na "zastój czytelniczy". Nie jestem fanką fantastyki, ale ta krótka historyjka sprawiła mi przyjemność, gdy ją czytałam.

Szczególnie zachwyciły mnie wstępy do rozdziału i proste ilustracje.

Szczególnie zachwyciły mnie wstępy do rozdziału i proste ilustracje.

Rewelacyjna książka. Najpierw myślałam, że to nic ciekawego, bo jest mnóstwo książek podobnych do tej. A jednak myliłam się. Od jednego z pierwszych rozdziałów bardzo się wciągnęłam. Przeczytałam ją w błyskawicznym tępie.

Polecam.

Polecam.

Dawno temu znalazłam tę książkę na półce z gratisami w bibliotece obok Lalki Prusa i Rogasia z doliny Roztoki 😁 Znałam tytuł i autor. Pomyślałam, że przeczytam synkowi na dobranoc (8lat wtedy). Niestety, historia go nie zainteresowała. Postanowiłam dokończyć książeczkę i nie zawiodłam się. Była bardzo urokliwa i przyjemna w odbiorze. Również wydanie bardzo estetyczne i poręczne. Szczerze polecam nie tylko dzieciom.

dużo o wspinaczce ale też o smoku , Filomenie i o magicznym fotelu z fajną grą

dużo o wspinaczce ale też o smoku , Filomenie i o magicznym fotelu z fajną grą

Ubawiłam się :) uwielbiam baśnie.

Ubawiłam się :) uwielbiam baśnie.

Bardzo przyjemna lektura, błyskawicznie się czyta. Sięgnęłam z ciekawości bo nawet nie wiedziałam że mój ulubiony autor popełnił książkę dla dzieci. Wyszła mu bardzo dobrze, zwłaszcza bohaterowie drugoplanowi. Wolne skrzaty wymiatają :)

Już całkiem dawno dodałem tą pozycję do listy „chcę przeczytać”. Nawet do końca nie byłem wtedy świadomy iż jest to bajka przeznaczona głownie dla dzieci. Po niedawnej lekturze „Domofonu” postanowiłem sięgnąć po kolejną wcześniejszą książkę Zygmunta Miłoszewskiego. Bardzo mnie zaskoczyło iż napisał on również bajkę dla dzieci.
Opowieść o Filomenie i Eryku czytało się dość przyjemnie. Nie jest to zbyt obszerna książeczka. Nim się spostrzegłem, przeczytałem całość. Mimo iż książka należy do gatunku literatury dziecięcej czytało się ją dobrze, zrelaksowałem się podczas czytania. Dla odmiany dobrze było przeczytać tą książkę.
Miejsce akcji bajki to bajowy świat, głównie skłądający się z dwóch krajin rozdzielonych górami żmijowymi. Z okien zamku w którym mieszka książniczka Filemona widać ów góry. Filemona marzy od zbadaniu, odkryciu tych gór. Udaje jej się wydostać z pałacu, w końcu trafia do gór żmijowych i tam czekają ją wielkie przygody. Nie będę zdradzał więcej jakie to przygody, ale przyznam iż ciekawe.
Równolegle do gór żmijowych dąrzy dwóch chłopaków, Eryk oraz drugi chłopak którego spotkał przy okazji w drodze do gór żmijowych. Chłopcy zaprzyjazniają się i wspólnie przeżywają wiele ciekawych przygód.
Co kryją w sobie góry żmijowe, kto je zamieszkuje, jaki będzie koniec całej opowieści – aby się tego dowiedzieć trzeba przeczytać całość.

Opowieść o Filomenie i Eryku czytało się dość...

Popularny autor powieści dla dorosłych napisał baśń dla dzieci. Napisana ładnym językiem, estetycznie wydana, może się podobać młodszym czytelnikom. Kuleje trochę motywacja bohaterów i brak wyjaśnienia kilku wątków ale dzieciom się spodoba.

Gdzieś już to było...Mio mój Mio, Władcy pierścieni.

Gdzieś już to było...Mio mój Mio, Władcy pierścieni.

Zdziwiłam się, kiedy zobaczyłam książkę tego autora na półce dla dzieci. Pierwsze dwa rozdziały nie porwały mnie, ale potem było już coraz lepiej. Książka jest chyba najlepiej zrozumiała dla dzieci od 8-9 lat. Bardzo podobał mi się opis więzienia, ognistego ptaka i pojedynku. Polecam wszystkim. Aha, ładne wydanie, trochę inne od większości książek na półce dla dzieci.

Dodaj cytat z książki Góry żmijowe