206 kości

Kathy Reichs Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Temperance Brennan (tom 12) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
206 Bones
Data 1. wydania:
2010-01-01
Aleksandra Górska
Sonia Draga
antropolog Tempe szczątki Montreal
206 Bones
Temperance Brennan (tom 12)
kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Górska
Kości
antropolog Tempe szczątki Montreal

Zaczyna się nieźle.. Już nie czekam kiedy kto dokopie Temperance, bo od tego się zaczyna.
Cała reszta też jakaś taka lepsza niż kilka poprzednich. Odniosłam wrażenie, że pochłonęłam ją szybciej, z większym zacięciem i ciekawością :)

Książki Kathy są specyficzne, jeśli ktoś myśli, że kupi je i zacznie czytać i poczuje się jak w serialu Kości to się myli. W książkach widzimy inną Temprance, to jest kobieta która ma dorosłą córkę, jest rozwiedziona i nie ma w pracy takich oddanych pracowników jak w serialu.
Jest bardziej naturalna i wiarygodna. Ma więcej uczuć, ma swoje problemy i to widzimy czytając....

Ta część kości była naprawdę super. Niby już można się było domyślić kto i co lecz dlaczego tego nie wiedziałem do końca.

Kolejna książka z cyklu kości.... i choć bardzo nie lubię się powtarzać to przyznaje się, że bardzo chciałam dać autorce szansę. Niestety kolejna pozycja również nie spełniła moich osobistych oczekiwań..

Książka pochłaniacz rzeczywistości. Z każda stroną chcesz więcej i więcej, myślałam ze zakończenie mnie nie zaskoczy, a jednak w pewnym sensie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Polecam, przyjemna lektura

Bardzo dobra kolejna część serii o antropolog sądowej Tempe Brennan. Tym razem autorka zdecydowała się na trochę inną konstrukcję opowieści. Rozpoczynamy lekturę z perspektywy głównej bohaterki, która nie pamięta, w jaki sposób i dlaczego znajduje się w obecnej sytuacji. Wraz z lekturą sprawa staje się jaśniejsza, choć do samego końca możemy się jedynie domyślać, kto za tym...

Ciekawa akcja, dużo się dzieje, szybko się czyta. Zawiera informacje i terminologię z zakresu medycyny sądowej, więc przy okazji można się trochę dowiedzieć. Czytałam "jednym tchem", jestem na tak.

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Niezły kryminał z patologiem w roli głównej. Niestety mniej więcej w połowie można sie domyślić kto jest mordercą. Zakończenie hollywoodzkie co dla mnie jest wadą ;) Polecam, ale niekoniecznie.

253/2016 (A)

Dyskusje