Zbieracz Burz, Tom 2

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 2.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
anioły demony Bóg Kossakowska Daimon Frey
Zastępy Anielskie (tom 2.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
anioły demony Bóg Kossakowska Daimon Frey

Kolejna część "Anielskich zastępów " ,jak najbardziej na plus.Powszedni tom trochę mnie zawiódł ,tutaj jest o wiele lepiej.

Cała historia z pierwszego tomu się rozkręca, bohaterowie oprócz głównego zaczynają bardziej sensownie na to patrzeć i nie ma już tego motania jak w tomie 1. Jest tu mniej polityki niż w "Siewcy Wiatru" .Plus albo minus ,zależy kto co woli. Na pewno...

Drugi tom zdecydowanie ciekawszy niż pierwszy.
Sporo się działo. Wiele ciekawych momentów, które powodowały, że nie miałem ochoty odkładać książki na dzień kolejny.
Krótko mówiąc, a raczej pisząc :) - miodne dzieło ;)

Książka kończąca historię kłótni Abaddona ze swymi przyjaciółmi, momentami bardzo zaskakuje.

Genialne zakończenie. Czytając zastanawiałam się jak autorka wybrnie z kiepskiej sytuacji jakąś stworzyła w opowieści. Nie zawiodłam się. Miło jest czytać o archaniołach, nadprzyrodzonych, idealnych istotach, które są uczłowieczone i popełniają błędny, ulegają pokusie jak każdy śmiertelnik.

Daimon Frey wciąż dąży do zniszczenia świata na rozkaz Pana. Wszyscy próbują go powstrzymać od tej decyzji, bo nie wierzą, że Światłość przez niego przemawia. A Daimonem targają przeciwne emocje...

Dobra książka, bardzo ciekawa kontynuacja pierwszej części tomu. Podobały mi się wątki z przyjaciółmi Daimona, a zakończenie było takie, jak chciałam. Nic dodać, nic ująć.

Po prostu mi się podobało i tyle. Co prawda cały cykl "Zastępy Anielskie" czytam w trochę dziwnej kolejności. W mojej bibliotece ciężko załapać się na książki autorki, więc biorę, to co jest. Nie patrzę na cykl, ani na kolejność.

Anioł Zagłady dostał od Pana zadanie - zniszczyć Ziemię a wraz z nią ukochanych przez Boga ludzi. Wszyscy przyjaciele starają się przeszkodzić Abaddonowi, nie chcąc uwierzyć że Bóg tak chce. Również on ma coraz więcej chwil zwątpienia.
W tej książce pięknie jest opisany jeden z podstawowych filarów wiary chrześcijańskiej-zaufać Panu. I mimo, że dla wielu osób anioły z...

To naprawdę przyjemna książka o przyjaźni, zdradzie, powinności i walce ze stereotypami. Postaci są wiarygodne, a specyficzny styl pisarstwa pani Mai bardzo trafia w gusta.

No cóż zakończenie jest dokładnie takie jak się spodziewałam, chociaż drażni mnie to że niektóre wątki po prostu zostawiono bez odpowiedzi, ani żadnego rozwinięcia i coś czuję że w następnych tomach też ich nie rozwiążą.
Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że wątek taki jak ten z Balnką i Modem to było typowe romansidło żeby wypchać czas, ale nie do końca pojmuje po co on...

Podoba mi się wizja nieba i piekła stworzona przez Lidię Kossakowską w cyklu Zastępy Anielskie. Świat w którym istoty nadprzyrodzone bardziej przypominają ludzi z ich wadami i zaletami, niż nasze wyobrażenia zaczerpnięte z religii. I tak co pewien czas sięgam po kolejne tomy z serii o Aniołach i Demonach.

W drugiej części „Zbieracza burz” Daimon Frey kontynuuje działania...

Dyskusje

4 580