Żarna niebios

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-03-21
2003-03-18
Fabryka Słów
powieść polska fantastyka polska obrońcy królestwa
Zastępy Anielskie (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-03-21
powieść polska fantastyka polska obrońcy królestwa

Moja pierwsza styczność z twórczością pani Kossakowskiej i jest ok. Zbiór opowiadań wprowadzający do świata aniołów i demonów, ich bardzo ludzkie zachowania i pobudki jakimi się kierują i co może dziać się w tych nieznanych obszarach. Jest ok, jak już napisałam jednak zdrobnienia imion aniołów są tak rażące, że aż nieraz oczy bolały :P

Generalnie gdybym wiedziała, że będą to opowiadania, pewnie nie wzięłabym do ręki, bo miałam w planach przeczytać trylogię.
Ale skoro już wzięłam i przeczytałam, to wiem, że trylogii raczej nie przeczytam. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Można się z książki trochę dowiedzieć o funkcjonowaniu świata, który tworzy Kossakowska, ale mnie po prostu on do siebie nie zachęcił.

Lekka lektura, która sprawdzi się pomiędzy innymi książkami lub w transporcie miejskim. Ciekawie wymyślone Niebo i Głębia. Niestety ma się wrażenie, że opisy są powierzchowne, a opisy postaci spłaszczają je, robiąc prawie jednowymiarowymi, choć pozornie postępują różnorodnie i na przekór utartym wzorcom.

Ciekawe uzupełnienie cyklu "Zastępy Anielskie". Opowiadania fajne, choć nie wszystkie mi się podobały. Ale była to raczej kwestia podejścia do tematu, a nie poziomu utworów. Dla fanów serii pozycja obowiązkowa.

Jedyne co drażniło mnie to zdrobnienia Michasiu, Gabrysiu, Misiu itp. Nie pasuje mi to po prostu do dumnych aniołów, chociaż może pokazuje w ten sposób ich normalność. Jednakże książka wg mnie jest fantastyczna i warta przeczytania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie przepadam za fantastyczne, jednak przedstawiony przez autorkę obraz nieba i piekła przypadł mi do gustu. Książkę lekko się czyta, ale nie wnosi nic więcej do życia. Dobre czytadło jak się podróżuje do pracy tramwajem.

Zbiór opowiadań , spokojnie i przyjemne czytanie. Ale mało co zapadło w pamięci.

Jedna z lepszych części w całej serii według mnie, pisarka zaskakuję intrygującą wizją nieba i piekła. Tej serii nie da się nie lubić.

Do polskich autorów pałam niechęcią, rzadko kiedy jakaś książka mi się podoba, nie chcę czytać. Polskich produkcji też praktycznie nie oglądam, chociaż niektóre komedie skradły moje serce. Do Kossakowskiej zostałam zachęcona... w pracy i to o dziwo przez męską część. Przekonało mnie chyba to gadanie o aniołach i demonach, do których mam lekką słabość. Początek przyjęty...

Książka ciągnęła się okropnie. Historie były nudne , bez większego ładu i składu. Nie było w niej nic zabawnego . Przeczytałam większą połowę jednak dalej nie mogłam się już męczyć. Jest to najgorsza książka jaką czytałam w ostatnim czasie.

Dyskusje

5 060