Planeta bez powrotu

Okładka książki Planeta bez powrotu
Harry Harrison Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro Cykl: Brion Brandd (tom 2) Seria: Science Fiction [CIA-Books] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1991-01-01
Ryszard Z. Fiejtek
planeta Brion Brandd fundacja

więcej Więcej

Czy w ocenie można się uwolnić od skojarzeń? Chyba nie. Zawsze mimowolnie (lub celowo) porównujemy to co przeczytaliśmy teraz z tym co czytaliśmy w przeszłości. Ludzki mózg po prostu lubi porównania i powtórzenia. Dlatego "Planetę bez powrotu" porównałbym do cyklu o "Stalowym Szczurze", wyjąwszy wątek humorystyczny i prześmiewczy. Taki "Stalowy Szczur" na poważnie. I coś z...

Kogóż obhodzą przerażeni, znękani cywile? Wszak wojna zaspokaja ambicje sztabu dużych chłopców dowodzących na odległość i dostarcza rozrywki tłumom śledzącym jej przebieg przed telewizorami, w bezpiecznym domowym zaciszu.

Jeszcze dobrze nie wyleczyli ran po pierwszej akcji, a muszą (nie mają innego wyjścia, przecież są bohaterami) ruszać na następną. I to praktycznie z gołym rękami (nóż, nawet ceramiczny, jako broń na czołgi i samoloty odrzutowe, to właściwie nic) muszą iść na wojnę, którą prowadzą właśnie zdalnie sterowane czołgi i samoloty. Przecież trzeba pomóc w ratowaniu, zapomnianych...

Mam wrażenie, że ta druga część jest odrobinę lepsza niż pierwsza. Miło i lekko się czyta. Chyba końcówka troszeczkę rozczarowuje, spodziewałem się czegoś lepszego, ale to moje subiektywne zdanie. Polecam.

1992

Super !

• Science Fiction
  • Fantastyka
  • S-F
  • Science fiction
  • Harrison Harry
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Planeta bez powrotu