Planeta bez powrotu

Harry Harrison Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro Cykl: Brion Brandd (tom 2) Seria: Science Fiction [CIA-Books] fantastyka, fantasy, science fiction
Planet of no return
fantastyka, fantasy, science fiction
Ryszard Z. Fiejtek
Science Fiction [CIA-Books]
planeta Brion Brandd fundacja

Kogóż obhodzą przerażeni, znękani cywile? Wszak wojna zaspokaja ambicje sztabu dużych chłopców dowodzących na odległość i dostarcza rozrywki tłumom śledzącym jej przebieg przed telewizorami, w bezpiecznym domowym zaciszu.

Jeszcze dobrze nie wyleczyli ran po pierwszej akcji, a muszą (nie mają innego wyjścia, przecież są bohaterami) ruszać na następną. I to praktycznie z gołym rękami (nóż, nawet ceramiczny, jako broń na czołgi i samoloty odrzutowe, to właściwie nic) muszą iść na wojnę, którą prowadzą właśnie zdalnie sterowane czołgi i samoloty. Przecież trzeba pomóc w ratowaniu, zapomnianych...

Mam wrażenie, że ta druga część jest odrobinę lepsza niż pierwsza. Miło i lekko się czyta. Chyba końcówka troszeczkę rozczarowuje, spodziewałem się czegoś lepszego, ale to moje subiektywne zdanie. Polecam.

1984

• Science fiction
  • Harry Harrison
  • Harrison Harry
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Planeta bez powrotu