Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów

Irvin David Yalom Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia PTP nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Gift of Therapy: An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Anna Tanalska-Dulęba
Instytut Psychologii Zdrowia PTP
psychologia socjologia nauki społeczne
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Anna Tanalska-Dulęba
psychologia socjologia nauki społeczne

Jak zwykle u Yaloma, świetne, błyskotliwe myśli wokół terapii - procesu, relacji, metod.

Bardzo łatwo i przyjemnie się czytało tą pozycję. Rozdziały były krótkie, treściwie i napisane tak by zarówno psychoterapeuta jak i zwykły śmiertelnik może ją doskonale zrozumieć. Dobra pozycja do przeczytania przed pójściem na swoją pierwszą psychoterapię by wiedzieć czego się spodziewać i jak wybrać nurt czy psychoterapeutę.

Witam czy ktoś ma na sprzedaż tą książkę? Nigdzie jej nie ma, produkt niedostępny a na allegro bardzo droga jest. Pozdrawiam

Książka opisuje terapię egzystencjalną

Książka genialna z punktu widzenia i "pomagacza" i pacjenta.
Wyjaśnia wiele wątpliwości wynikających ze sprzecznych wytycznych postępowania z pacjentem w zależności od nurtu terapii. Autor dzieli się swoim terapeutycznym doświadczeniem, dość jasno tłumacząc co służy pacjentowi a co nie.
A dla pacjenta jest porcją wiedzy, że nie tylko On ma takie uczucia, myśli czy...

Bardzo polecam.

Irvin Yalom - terapeuta, pisarz, badacz, refleksyjnie podchodzący do swego zawodu psychiatra. W niniejszej książce dzieli się wieloma ważnymi spostrzeżeniami z wieloletniej praktyki, pokazując, że najważniejsza w pomaganiu, jak i nauczaniu innych jest otwartość, empatia i autentyczność. Jego opowieści są bogate w osobiste doświadczenia, w emocje, które pozwalają zbliżyć się...

Wspaniała książka! Niesamowite kompendium wiedzy praktycznej dla wszystkich, którzy w przyszłości planują zająć się psychologią czy psychoterapią.

"Dar Terapii" to nie literatura, więc jak tu dać maksymalną ilość gwiazdek? Wypowiadając samo słowo "arcydzieło" na wydechu dodaje się "literatury".

Co sprawia, że w moim poglądzie pozycja Irvina D. Yaloma zasługuje na takie określenie? Oczywiście wymiar merytoryczny ma tutaj kluczowe znaczenie, jednak nie tylko. W tej książce zachwyca przede wszystkim umiejętność pisania...

Bardzo ciekawa książka, szczególnie dla osób interesujących się psychologią albo będącymi w trakcie terapii. Autor daje rady młodym adeptom psychologii ale także pokazuje co czuje terapeuta - osoba która na sesjach slucha, skupia uwagę na kliencie ale nie pokazuje do końca co myśli, co czuje.

Dyskusje

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Do kupienia
  • Psychologia
więcej mniej

Irvin David Yalom Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów Zobacz więcej