Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów

Okładka książki Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów
Irvin David Yalom Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia PTP nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Gift of Therapy: An Open Letter to a New Generation of Therapists and Their Patients
Instytut Psychologii Zdrowia PTP
2003-01-01
2003-01-01
Anna Tanalska-Dulęba
psychologia socjologia nauki społeczne

więcej Więcej

Zwięzłe, podstawowe informacje dotyczące terapii - prosty język, czyta się przyjemnie i naturalnie.

A ja za to polecam ją każdemu, kto jest ciekawy siebie - to nie tylko pozycja dla terapeutów oraz pacjentów, także dla osób głodnych spostrzegawczych uwag odnośnie własnej natury (no i dla fanów Yaloma, ja się kolejny raz nie zawiodłam ;)). Na wielki plus przytaczane przypadki pacjentów, ich sny, opowiadania - no niesamowicie ciekawe to było i aż szkoda, że tak szybko...

Polecam każdemu początkującemu terapeucie, niezależnie od podejścia. Autor porusza kwestie uniwersalne dotyczące relacji terapeutycznej, procesu terapeutycznego oraz skłania do refleksji nie tylko nad terapią ale nad samym sobą i co to znaczy być człowiekiem.

Ta książka to balsam na duszę terapeutek i terapeutów. Minusik za wypowiadanie się o nurcie poznawczo-behawioralnym w tonie świadczącym, że Yalom nie doświadczył głębi pracy nad przekonaniami.

Jak zwykle u Yaloma, świetne, błyskotliwe myśli wokół terapii - procesu, relacji, metod.

Bardzo łatwo i przyjemnie się czytało tą pozycję. Rozdziały były krótkie, treściwie i napisane tak by zarówno psychoterapeuta jak i zwykły śmiertelnik może ją doskonale zrozumieć. Dobra pozycja do przeczytania przed pójściem na swoją pierwszą psychoterapię by wiedzieć czego się spodziewać i jak wybrać nurt czy psychoterapeutę.

Witam czy ktoś ma na sprzedaż tą książkę? Nigdzie jej nie ma, produkt niedostępny a na allegro bardzo droga jest. Pozdrawiam

Książka opisuje terapię egzystencjalną

Książka genialna z punktu widzenia i "pomagacza" i pacjenta.
Wyjaśnia wiele wątpliwości wynikających ze sprzecznych wytycznych postępowania z pacjentem w zależności od nurtu terapii. Autor dzieli się swoim terapeutycznym doświadczeniem, dość jasno tłumacząc co służy pacjentowi a co nie.
A dla pacjenta jest porcją wiedzy, że nie tylko On ma takie uczucia, myśli czy...

Bardzo polecam.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Psychologiczne
  • Do kupienia
  • 2018

Irvin David Yalom Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów Zobacz więcej