Pustynna Włócznia: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 2.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Desert Spear
Marcin Mortka
Fabryka Słów
fantasy Malowany Człowiek Pustynna Włócznia
The Desert Spear
Cykl Demoniczny (tom 2.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
fantasy Malowany Człowiek Pustynna Włócznia

Trzeci tom serii osadzonej w świecie ludzi i tajemniczych alagai.
Póki co - każdy następny tom lepszy od poprzedniego.
Czas mija, bohaterowie dorastają i dojrzewają, a wraz z nimi zmienia się ich świat.
Do plagi alagai dołącza nowe zagrożenie - rosnąca w siłę Krasja, niosąca zniewolenie oraz surowe prawa swej kultury.

Jak dotąd - to najciekawsza część cyklu pod względem...

Bardzo ciekawy zabieg autora z wprowadzeniem nowego bohatera pierwszoplanowego. Co prawda cała historia jest dla mnie grubymi nićmi szyta, ale była to ciekawa przygoda czytelnicza..

2/3 ksiażki to retrospekcja prowadząca do znanego z poprzedniego tomu ciągu wydarzeń. Co prawda przedstawiona z przeciwnego punktu widzenia, jednak akurat Jardira nie polubiłem. Wpłynęło to znacząco na moją ocenę.

Świetnie napisana kontynuacja. Niestety, nie podoba mi się powrót strasznego wątku kazirodczego oraz bardzo bliskie podobieństwo wiary, a raczej fanatyzmu i zaciętości Krasjan do wyznańców islamu. Ale mimo to książka nadal jest fascynująca i zaraz zabieram się za kolejny tom.

"Pustynna Włócznia: Księga I" przedstawia nam okrutny, pełen brutalności, nieludzki świat.

Powieść napisana jest zwięźle, co chwilę czas akcji przesuwa się do przodu omijając wszystko co dla fabuły nieistotne. W zamian dużo jest dokładnych opisów walki.

Dużo w niej napięcia, wydaje się że główne postacie zginą, ale sprzyja im szczęście, refleks i pomysłowość.
Łatwo dzięki...

Historia rozkręca się. Kolejny bohater, kolejne problemy. Wciągający cykl. Polecam

Bardzo dobra kontynuacja cyklu.
Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
W 100% Polecam

Większość książki to przedstawienie całego życia Jardira, którego szybko polubiłem pomimo wydarzenia z poprzedniego tomu. Sama Krasja jest świetnie opisana. Poza Jardirem, błyszczy postać Inevery. Cykl trzyma poziom, a każda następna książka jest coraz ciekawsza.

Kiedy w poprzedniej książce tej serii drogi Arlena, Leeshy i Rojera połączyły się, nie mogłem doczekać się sięgnięcia po kontynuację. No i trochę rozczarowało. Zmiana bohaterów na jakieś 3/4 książki średnio przypadła mi do gustu. Przez pierwszą trzecia część książki czytałem trochę jak za kare, licząc na powrót ulubieńców.
Doczekałem się i o dziwo zaczęło brakować mi...

Główni bohaterowie dwóch pierwszych części pojawiają się przy końcówce. Książka opowiada jednak historie i wcześniejsze dzieja z życia złodzieja włóczni (już nie pamiętam jak się nazywał). Fabuła wciąga, miałam momenty smutku i czasami się uśmiechnęłam.

Dyskusje

8 381