Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.97 zł

Pustynna Włócznia: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 2.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Desert Spear
Data 1. wydania:
2012-07-01
Marcin Mortka
Fabryka Słów
fantasy Malowany Człowiek Pustynna Włócznia
The Desert Spear
Cykl Demoniczny (tom 2.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
fantasy Malowany Człowiek Pustynna Włócznia

Peter V. Brett - Pustynna włócznia: Księga I
ocena 3/10 bo ok. 2/3 książki to retrospekcja z perspektywy Jardira, która mogła być dołączona spokojnie do tomu pierwszego. Owszem widzimy tam dojście do władzy, kreowanie się relacji Jardir - Abban, Jardin - Par'chin.
Gdyby przerzucić retrospekcje do tomu pierwszego nie wiele by zostało zawartości w tej części tomu...

Zniechęciła mnie swoją retrospekcją jakiegoś tam wodza, po zachęceniu do przeczytania dalej nie żałowałam, aczkolwiek na tę część tak dużego wpływu nie ma retrospekcja.

Będzie krótko.
Księga I Pustynnej Włóczni znacznie różni się od Malowanego Człowieka. Porzucamy dotychczasowych bohaterów i Zielone Krainy, by przenieść się do gorących piasków Krasji na znaczną część książki, poznając bliżej dzieje Jardira i Abbana.

Jak większość czytelników miałam problem z przebrnięciem przez pierwsze 80 stron, a potem już ruszyło. Szeroka perspektywa...

Pustynna Włócznia. Księga I" to trzeci tom Cyklu Demonicznego, autorstwa oczywiście Petera V. Bretta. Początkowo podchodziłam sceptycznie do tego tomu. Zaczął się z kompletnie innej strony historii, a mianowicie o opowieści o plemionach Krasjan. Przez skomplikowane nazwy w ich języku chwilami ciężko mi się o nich czytało, jednak po jakiś 80 stronach przywykłam do tego oraz...

Rewelacyjna kontynuacja cyklu. Szczególnie podoba mi się klimat historii Jardira.
Zaś audiobooki GraphicAudio to w ogóle majstersztyk! Genialni zrealizowane słuchowisko!!

Troooszkę mi się ciągnęła, najprawdopodobniej przez zmianę otoczenia i poznawanie innej historii. Niemniej jednak wciąż trzyma poziom!

Wreszcie trafiłam na coś nowego, innego. Wciągająca, ciekawi bohaterowie, akcja... Wszystko czego potrzebuje dobra książka

Daję 7* trochę na wyrost, bo grubo ponad połowę musiałam wymęczyć. Dopiero gdy pojawił się znowu Arlen, Rojer i Leesha, lepiej mi się słuchało.

Świetna pozycja dla fanów fantastyki przeczytałem cały cykl polecam bardzo

Kontynuacja historii. Nadal wciąga, nadał trzyma w napięciu. Już się niecierpliwię, żeby zabrać się za kolejną część. To co mnie się bardzo podoba, to prowadzenie historii z perspektywy różnych bohaterów.

8 982
    2 078