Grobowy zmysł

Okładka książki Grobowy zmysł
Charlaine Harris Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Harper Connelly (tom 1) Seria: Obca Krew kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2008-10-17
Dominika Schimscheiner
Harper Conelly

więcej Więcej

Książka guilty pleasure na jeden wieczór, która... jest przyjemna do poczytania, lekka, żwawa, ale tak poza tym to wiele nie wnosi do gatunku i niekoniecznie zaskakuje czytelnika. Prawdę stojącą za śmiercią dwójki ludzi łatwo odgadnąć, a same etapy rozwiązywania tajemnicy niekoniecznie... się pojawiają? Większość akcji wypełniają rozmowy, jedzenie w kawiarni, barze, randki...

Świetny kryminał z niezwykle ,, obdarowaną'' główną bohaterką. Po raz pierwszy czytałam tę serię jakieś 10 lat temu ,ale moje odczucia się nie zmieniły i dalej zachwyca 😊

2003

Pierwsza część z cyklu z Harper Connelly w roli głównej, ale nie najlepsza. Gdybym od niej zaczęła, to być może nie z aż taką chęcią sięgnęła bym po dalsze części. Niemniej ciekawa powieść. Autorka w taki sposób nakreśliła postać głównej bohaterki, że od razu ją polubiłam, wzbudziła moje "zaufanie", poczułam coś na kształt więzi.

Męczyłam ją, i siebie też. W połowie książki wiadome było kto jest mordercą, a autorka wciąż i wciąż poruszała te same kwestie. Wielokrotne wałkowanie w fabule tych samych tematów, powodowało, że miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno. Ba, mam wrażenie, że gdyby usunąć powtórzenia o: trudnym i patologicznym dzieciństwie, uderzeniu pioruna i jego fizycznych efektach, oraz...

Przyjemna lektura dla fanów kryminału i nadprzyrodzonych umiejętności.

Podobało mi się. :)

Harper Conelly wraz z przyrodnim bratem prowadzi nietuzinkową działalność gospodarczą. Otóż zajmują się odnajdywaniem zwłok. A konkretnie robi to ta młoda, dwudziestoczteroletnia dziewczyna, która słyszy zmarłych od dnia, kiedy poraził ją piorun. Jej brat zajmuje się umawianiem kolejnych klientów oraz stroną finansową przedsiębiorstwa. W tym tomie towarzyszymy bohaterom...

Ciekawa fabuła. Coś, z czym jeszcze się nie spotkałam. Przystępny język i klarowna treść sprawiły, że powieść czytało się lekko i z przyjemnością.
Czy była to książka mocno zaskakująca?? Niespecjalnie. Dlaczego? Ponieważ mniej więcej od połowy przeczuwałam już o co chodzi i jak to się skończy :-)
Mimo to ciekawa jestem kolejnego tomu o Harper :-)

Sookie Stackhouse lubiłam, choć mnie irytowała, z każdą częścią coraz bardziej. Lily Bard nie polubiłam, była bardzo irytująca. Ale zagadki, z którymi przyszło jej się zmierzyć, były interesujące i rozwiązanie mnie zaskakiwało. Harper Connelly polubiłam. Ale od samego początku domyśliłam się jakie będzie rozwiązanie.

Kolejna seria Harris i kolejna bardzo dobra. Wychodzi na to, że jak dobry autor to na każdy temat napisze dobrą iw ciągającą książkę, która będzie wiarygodna, nawet wtedy, gdy wydaje się nie być. Polecam :)

1 077
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Fantastyka
  • 2013
  • Kryminał
  • E-book

Dodaj cytat z książki Grobowy zmysł