Miasteczko Midnight

Okładka książki Miasteczko Midnight
Charlaine Harris Wydawnictwo: Nowa Proza Cykl: Midnight, Texas (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2014-05-06
Gabriela Jakubowska

więcej Więcej

Dałem się nabrać na okładkę i blurba. Historia chaotyczna i naiwna, tak samo jak bohaterowie. Jest tu trochę pomysłów, może nie oryginalnych, ale takich, z których dałoby się wyrzeźbić niezłą powieść, ta się jednak nie udała.

W ogóle byłem przekonany, że autorka jest jakąś młodą osobą, urodzoną już z telefonem w ręku, wychowaną na fanfikach - tymczasem jest grubo po...

Charlaine Harris - moja ulubiona pisarka, czytałam każdą jej książkę i nie zawiodłam się również Miasteczkiem Midnight. Powieść absolutnie w jej stylu - mała, lokalna społeczność, postacie nadprzyrodzone i martwe ciało. Kryminał w świecie fantasy w najlepszym klimacie.

Teksas i miasteczko Midnight wygląda jak jedno z tych miejsc opuszczonych przez wszystkich. Nie mieszka tam dużo ludzi, ale jest kilku miejscowych i prowadzą oni swoje sklepiki. Jest sklep ze stacją benzynową, sklepik wróżbiarski, kościółek z cmentarzem dla zwierząt, restauracja, gdzie każdy z miejscowych ma swoje miejsce i jest też lombard.

Tak jak są różne miejsca to i...

Opinia pochodzi z:

Kiedy w krótkim zarysie fabuły padają słowa takie jak „miasteczko zabite dechami”, „niemal wymarłe miejsce” i „mające swoje tajemnice” moja wyobraźnia galopuje jak szalona. Tez tak macie? Spodziewam się zawsze takiej faktycznie niewyjaśnionej, gdybającej historii z pomieszania Silent Hill i growej wersji...

Jeśli spodziewacie się fajerwerków, będziecie rozczarowani. To elegancko wydana, lekka i nawet dość przyjemna lektura, która jednak przelatuje przez mózg jak rakieta, nie zatrzymując się w nim na dłużej. Nie porwie i nie zachwyci, ale już do poczekalni nada się w sam raz.

Midnight to niewielkie teksańskie miasteczko, w którym diabeł mówi dobranoc. W tym niemal wymarłym...

Kolejna seria autorstwa Charlaine Harris po którą sięgnęłam i ponownie się nie rozczarowałam.
Manfred-główny bohater przeprowadza się do miasteczka Midnight w Teksasie i wraz z nim poznajemy jego oryginalnych sąsiadów.
Polecam książkę :)

Oczywiście znów do przeczytania książki zachęcił mnie serial, który był swojską odmianą fantastyki. Intrygujący świat i tak z zewnątrz wyglądający na normalnych ludzie. Większość nie była super pięknościami, ich nastawienia nie oznajmiały, że wszyscy są super morderczy. A jednak mają mnóstwo tajemnic jakich nawet bym się nie spodziewała.
Plus tygrysołak i wampir, który nie...

• 2020
  • 2019