Bal wszystkich nieświętych

Alek Rogoziński Wydawnictwo: Purple Book kryminał, sensacja, thriller
Purple Book
2024-01-24
2024-01-24

Witam. Moi Drodzy. Teraz Zapraszam Was po opinie kolejnej książki, którą przeczytałem z przyjemnością. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobała, no i rzecz jasna polecam.

Autor: Alek Rogoziński.
Tytuł: Bal Wszystkich Nieświętych.
Przeczytano stron: 320.
Wydawnictwo: Purple Book.

Opinia:

Bal Wszystkich Nieświętych.
Historia jest super i naprawdę ciekawa. Jest to czarna komedia, którą musicie przeczytać.
Miśka i Mario dostają zaproszenie na bal do pięknego dwustuletniego pałacu. Ludzie mówią, że ten pałac jest nawiedzony. Ale mimo wszystko się zjawiają. Po pewnym czasie zostaje popełnione morderstwo. Każde z zaproszonych osób może być podejrzany. Na miejscu szybko pojawia się Komisarz Krzysztof Darski, który od razu przystępuje do działania. Jak zakończy się historia?
Tego Wam nie zdradzę. Natomiast moja ocena to: 1000 /1000 punktów.
Raz jeszcze polecam czytać, bo nawet o trzynastej pięć świat ciągle jest taki sam. Dowiedzcie się kim jest Ignacy i dlaczego doszło do morderstwa.

Do zobaczenia w następnej recenzji. 😯

Autor: Alek Rogoziński.
Tytuł: Bal Wszystkich Nieświętych.
Przeczytano stron: 320.
Wydawnictwo: Purple Book.

Opinia:

Bal Wszystkich Nieświętych.
Historia jest super i naprawdę ciekawa. Jest to...

Lekkie łatwe i przyjemne, Może akcja nie porywa ale dialogi zacne. Trochę fajnych informacji o masonerii . Odsłuchałam w formie audiobooka w czasie spacerów porannych z psem :) a że chodzę o 5 rano to fajnie mnie budziło przez kilka poranków :)

Kolejna przygoda Maria i Miśki. Poza kilkoma śmiesznymi ripostami, nic innego tu nie bawiło. Książka idealna na podróż, gdyż nie wymaga myślenia. Mogłoby być lepiej no ale cóż...

Dobrze znani i lubiani :) Lekka komedia kryminalna, zabawne sytuacje, świetne dialogi i wątek masoński. Moim numerem numer jeden pozostaje babcia Eugenia! Polecam!

Jak zwykle można się pośmiać podczas czytania, zabawne dialogi a zwłaszcza przemyślenia pewnej starszej Pani Eugenii. Jest kolejna zbrodnia i wielu podejrzanych, ale komisarz Darski nie z takimi zagadkami miał do czynienia i teraz też sobie świetnie poradził z odnalezieniem mordercy. Jak zwykle wiele osób się przewija w całej historii, momentami można się pogubić kto kim jest dla kogo , ale ogólnie fajnie się czyta i przy okazji relaksuje.

Jak to u Alka: szybko, wesoło i przyjemnie (pomimo ofiary w tle).
Dodatkowe ukłony za wiadomości na temat polskiej masonerii.

Jak to u Alka: szybko, wesoło i przyjemnie (pomimo ofiary w tle).
Dodatkowe ukłony za wiadomości na temat polskiej masonerii.

Lekka, zabawna powieść, bardzo w stylu p. Alka Rogozińskiego. Szczerze polecam, gdy brakuje nam oddechu i potrzebujemy relaksu.

Uwielbiam pióro Alka Rogozińskiego, jego wyjątkowy styl. Zakręcona historia, mnogość postaci, czarny humor i nawiązania do sytuacji w lokalnym show-bizie.
Tym razem Alek zaprasza nas na bal do nawiedzonego pałacu. Wielka impreza, morderstwo, mnóstwo tajemnic i wątki masońskie. Nie zbraknie przystojnego detektywa Darskiego. Dużo dialogów, najlepsze wykonaniu mojej faworytki tej części – babci Eugenii.
Czyli Alek w pełnej krasie. Bardzo polecam w formie audiobooka bo lektor Marcin Kwaśny @marcinkwasnyofficial genialnie to przeczytał!

Kolejna lekka powieść ni to kryminalna ni komediowa. W pałacu na odludziu "młody milioner" organizuje bal charytatywny na który zaprasza tylko kilkoro gości i jak zawsze pojawia sie trup a każdy z pozostałych miał powód aby tej isiby się pozbyć. Jak zawsze lekka i przyjemna pozycja na weekend.

Zagadka morderstwa oraz zwrot akcji na końcu powieści z całą pewnością przyciągają. Do najpoważniejszych wad omawianej książki należą natomiast duża liczba postaci, w której naprawdę można się pogubić oraz ogromna ilość krótkich scen. W scenach tych, co chwilę zmieniają się bohaterowie, co nie ułatwia nam zadania i zmusza nas do sięgania po ściągawkę z postaciami umieszczoną na początku książki. Dodatkowo, minusem jest także to, że książka naprawdę się dłuży. I to pomimo faktu, iż ma ona około trzystu stron, co nie stanowi dla mnie wielkiego wyzwania – niekiedy, jeśli czas mi na to pozwala, potrafię taką ilość stron wchłonąć w jeden dzień. Z całą pewnością nie jest to moja ulubiona książka Alka Rogozińskiego. Dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z tym autorem, polecam zapoznać się z takimi tytułami jak Bardzo cichy rozwód czy Zabójczy kulig
Cała recenzja do przeczytania tutaj: https://popkulturowcy.pl/2024/02/09/bal-wszystkich-nieswietych-recenzja-ksiazki-niech-zyje-bal/

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024