Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

Okładka książki Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi Krzysztof Poznański
Okładka książki Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi
Krzysztof Poznański Wydawnictwo: Wilga popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wilga
2022-10-26
2022-10-26

Bardzo ciekawa książka. Piękna szata graficzna. Niestety kilka fragmentów narracji i argumentacji autora mnie nie przekonało dlatego ocena nie mogła być wyższa.

Super! Zarówno ta część, jak i druga "Zanim pojawiły się dinozaury" ;) Można sobie uporządkować wiedzę na temat prehistorii. Nie jest to pozycja stricte naukowa, ale też nie jest pisana jak dla dzieci; taka w sam raz :) Mam nadzieję, że pan Krzysztof coś jeszcze napisze

Dinozaury i wielkie ssaki to książka popularyzatora nauki i youtubera Krzysztofa Poznańskiego. Od wielu lat prowadzi kanał naukowoTV, na którym przekazuje wiedzę o dziejach ziemi, paleontologii, geografii, geologii, astronomii. Bardzo polecam kanał osobom zainteresowanym tymi tematami. Książka ta i druga wydana niedawno o czasie przed dinozaurami są takim przekrojowym podsumowaniem tematów poruszanych na kanale. Można powiedzieć, że Dinozaury i wielkie ssaki to książka wypełniająca pewną lukę na polskim rynku w tym temacie, bo jednocześnie nie jest książką specjalistyczną i nie jest książką o dinozaurach dla dzieci. Jak dla mnie bardzo ciekawa pozycja. Oczywiście jeśli ktoś chce bardziej szczegółowo zgłębić poruszane w niej tematy powinien np. obejrzeć tworzone przez autora filmy.

Oglądaliście może kiedyś takie seriale jak „Zaginiony świat” (1999) czy „Siły pierwotne” (2007)? Albo znany chyba wszystkim seria filmów „Jurrasic Park”?  Seriale oraz filmy mają podobną tematykę. Mianowicie występują w nim dinozaury.

Oglądając te filmy czy seriale, zastanawiałam się, ile tak naprawdę jest w tym prawdy. Oczywiście nie mówimy o tym, że gdzieś tam one żyją, ale o tym jak kiedyś żyły, wyglądały, czym się karmiły.

Na większość z tych pytań odpowiada właśnie ta książka. Jest ona wspaniale napisana. Zawiera fakty naukowe, ale przedstawione w ten sposób, by nie nudzić.

Dowiadujemy się nie tylko o dinozaurach, ale i roślinności. Dodatkowo są świetnie ilustracje, zdjęcia czy rysunki. One dopełniają całość. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak one wyglądały lub przypuszczalnie mogą wyglądać. Dzięki nim to nie są suche fakty a działające na wyobraźnie.

Dowiadujemy się również różnych ciekawostek. Oraz niektórych rzeczy, które dopiero niedawno zostały potwierdzone.

Jest to świetna książka dla tych, co interesują się dinozaurami, ale również dla tych, co chcą po prostu dowiedzieć się czegoś więcej.

Serdecznie ją polecam, naprawdę warto ją mieć.

To pełna faktów i ciekawostek opowieść, która pozwoli młodym czytelnikom lepiej poznać czasy, gdy na Ziemi królowały wielkie gady i ssaki. Książka jest naprawdę wspaniale wydana i ciekawie napisana . Młodzi czytelnicy znajdą tutaj opisy odkryć i badań naukowych, liczne ilustracje, schematy i grafiki, które pomogą im się przenieść w czasie i dowiedzieć, jak wyglądał prehistoryczny świat pełen fascynującej flory i fauny. 🌿🦕 Warto wspomnieć, że autor Krzysztof Poznański to popularyzator nauki i twórca kanału NaukowoTV na YouTubie. Pasjonat nauk o Ziemi ukazujących miejsce naszej planety we wszechświecie napisał arcyciekawą książkę dla dzieci zainteresowanych tematem. Trzeba przyznać, że udało mu się przystępnie wytłumaczyć dzieciom skomplikowane zagadnienia dotyczące nauki. Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o dinozaurach i historii Ziemi. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/01/dinozaury-i-wielkie-ssaki-niesamowite.html

Twoje dziecko uwielbia dinozaury? Chciałoby zgłębić wiedzę na ich temat? A może dopiero poznaje historię tych wielkich gadów? A może Ty, rodzicu potrzebujesz pomocy w przekazaniu dziecku informacji na temat tych prehistorycznych stworzeń?

Dobrym rozwiązaniem będzie książka „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”. Jest w niej masa informacji o dinozaurach i wielkich ssakach, które dawno temu zamieszkiwały naszą planetę. Czytelnik dowie się z tej książki kiedy i gdzie żyły dinozaury, czym się charakteryzowały, jak wyglądały. Całość przedstawiona jest w całkiem zrozumiały sposób, dodatkowo wzbogacona o ciekawostki przykuwające uwagę. Nie brakuje tu też ilustracji dla lepszego przyswojenia informacji.

Ponad 300 stron a na nich niesamowita dawka wiedzy o tym, co działo się w erze mezozoicznej i kenozoicznej. Dowiemy się wiele ciekawostek i faktów zarówno o zwierzętach, jak i roślinach. Poznamy bliżej Dinozaury, ale również inne zwierzęta, które można było spotkać w tamtych czasach. Książka jest bardzo bogata w treść.

Wizualnie książka jest świetna. Znajdziemy w niej kolorowe strony, liczne, wspaniałe zdjęcia, a także rysunki. To wszystko sprawia, że z przyjemnością ją oglądamy, a także zachęca do poznania treści.

Napisana w sposób ciekawy, przystępny dla młodych czytelników. To jedna z tych pozycji, która bawi i uczy, dostarczając wielką dawkę wiedzy praktycznie niezauważalnie.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się szybko.

„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” to według mnie wspaniała pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla każdego dorosłego, który chciałby bliżej poznać erę mezozoiczną i kenozoiczną. W ogromną przyjemnością polecam, według mnie się nie zawiedziecie.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/02/dinozauryiwielkiessakiniesamowitedziejeziemiwydawnictwowilga.html

Wizualnie książka jest świetna. Znajdziemy w niej...

Czy są tu fani dinozaurów ? 🦕🦖 Jeśli tak to polecam Wam dziś książkę "Dinozaury i wielkie ssaki niesamowitego dzieje Ziemi" Krzysztofa Poznańskiego - Pana od Dinozaurów.

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to kompendium wiedzy o dinozaurach i historii ziemi.
Rozdziały w książce są podzielone na okresy ery mezozoicznej i kenozoicznej. Z książki dowiemy się jak zmieniała się ziemia, co przyczyniło się w poszczególnych okresach do wymarcia zwierząt. Jak zbudowane są dinozaury, czym się żywiły, jakie miały wymiary czy w jakim okresie żyły . Informacji jest tu od grona myślę, że ta książka w przyszłości niejednokrotnie pomoże mi i wybrnąć z opresji, gdy mój syn zada mi trudne pytanie dotyczące Dinozaurów 🦖 bo na chwilę obecną jestem zielona w tej dziedzinie ,a wymawianie ich nazw to często dla mnie łamanie języka 😃

bardzo dobra książka godna polecenia zarówno dla młodszych jak i starszych.

bardzo dobra książka godna polecenia zarówno dla młodszych jak i starszych.

Doskonała i przejrzysta. Jedna z lepszych pozycji na rynku. Polecam szczególnie względem młodzieży.

• Popularnonaukowe
  • Dla dzieci