Żegnaj tyranie, witaj przyjacielu!

Okładka książki Żegnaj tyranie, witaj przyjacielu! Joanna Zawadzka
Okładka książki Żegnaj tyranie, witaj przyjacielu!
Joanna Zawadzka Wydawnictwo: Ridero poradniki
poradniki
Ridero
2023-06-02
2023-06-02
Poradniki Perfekcjonizm Perfekcjonista

Dzisiaj przychodzę do Was z opinią o poradniku dotyczącym pojęcia : perfekcjonizm. Co ciekawe, publikacja ta oparta jest na prawdziwych przeżyciach z życia samej Autorki. Zatem, co dokładnie znajdziemy w tej pozycji? Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z moją opinią.

Publikacja ta, jak już wspomniałam we wstępie, porusza problem, jakim jest perfekcjonizm. Jest skierowana przede wszystkim do osób, które się z nim zmagają, a także do ich bliskich. Z lektury, w przystępny sposób, dowiadujemy się, czym on tak naprawdę jest. Jakie są jego przyczyny i skutki. Poznajemy również cechy charakteru osoby doświadczonej perfekcjonizmem. Pani Joanna wyjaśnia nam, jak radzić sobie z konsekwencjami perfekcjonizmu oraz co zrobić, by nas ta cecha nie zdominowała. Autorka podpowiada nam również, jak można wieść szczęśliwe życie, bez ciągłego przeświadczenia, by być we wszystkim najlepszym.

Przede wszystkim zacznę od tego, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego poradnika. Podziwiam Panią Joannę za to, że odważyła się i postanowiła podzielić się z nami - czytelnikami swoją historią. Z pewnością, nie było to łatwe doświadczenie.

Drugim bardzo ważnym elementem jest to, że miałam możliwość dokładnego zapoznania się z pojęciem perfekcjonizmu. Zapoznałam się z jego charakterystyką, przyczynami i konsekwencjami. Dowiedziałam się również, jaki wpływ może mieć na osoby z naszego najbliższego otoczenia. Poznałam, czym kieruje się perfekcjonista przy doborze znajomych oraz do czego uparcie dąży. Wiem już, co go denerwuje i czego nie może zaakceptować.

Autorka w bardzo przystępny sposób zapoznaje czytelnika z tym, z czym musi się mierzyć od dłuższego czasu. Przedstawia nam również sposoby, jak sobie radzić z perfekcjonizmem. Co należy robić, by być szczęśliwym i nie myśleć ciągle o byciu najlepszym. Zwraca przy tym uwagę, jak ważne jest również wsparcie i odpowiednia motywacja osób najbliższych. Bowiem słowa destrukcyjne wypowiedziane pod naszym adresem, znacząco mogą wpłynąć na nas i przyczynić się do bycia perfekcyjnym. W perfekcjonizm jest popaść bardzo łatwo. Jednak, zdecydowanie trudniej jest się od niego uwolnić. Dlatego też, tak ważna jest walka z nim. Bo przede wszystkim podejmujemy rękawice po to, by nasze życie mogło być lepsze i szczęśliwsze.

Podsumowując, poradnik ten jest bardzo ciekawym kompendium wiedzy o perfekcjoniźmie. Jeśli chcecie bliżej poznać to pojęcie, dowiedzieć się z czym musi się zmagać osoba perfekcyjna oraz co można zrobić, by stawić czoła jego konsekwencjom, polecam Wam gorąco. Myślę, że możecie z tej pozycji dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Być może, zawarte w niej informacje pomogą Wam lub waszym bliskim znacznie lepiej zrozumieć perfekcjonistę. Bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji oraz za możliwość poznania jej historii. Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃

Dodaj cytat z książki Żegnaj tyranie, witaj przyjacielu!