Niewola

Okładka książki Niewola Pam Godwin
Okładka książki Niewola
Pam Godwin Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Deliver (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Deliver (tom 3)
Disclaim
Wydawnictwo Papierówka
2023-10-18
2023-10-18
2016-08-30
Katarzyna Dyrek
BDSM Dark romance 18+ Capo Mafia Handel ludźmi Porwanie

Świetna! Na 1 miejscu dalej jest 1 tom bo byl najlepszy ale ten tez jest super! Bosz mam nadzieje, że Wydawnictwo Papierówka wyda też pozostałe tomy!!!!!

6/2024

Calkiem spoko, jesli lubicie takie klimaty

6/2024

Calkiem spoko, jesli lubicie takie klimaty

Zupełnie inaczej niż się spodziewałam. Polecam

Zupełnie inaczej niż się spodziewałam. Polecam

"– Praw­dzi­wa mi­łość wy­ma­ga wraż­li­wo­ści".

"...czas i do­świad­cze­nia nie­ko­rzyst­nie wpły­wa­ją na in­stynk­ty. Nasze umy­sły pró­bu­ją ra­cjo­na­li­zo­wać każdą emo­cję".

▪️Tytuł: Niewola. Tom 3
▪️Seria: Deliver
▪️Autor: Pam Godwin @pamgodwinauthor
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 18.10.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwo_papierowka
▪️▪️▪️▪️▪️

"Niewola" czyli kolejna książka spod pióra Pam Godwin, która jest brutalnie realistyczna i przedstawia gigantyczny problem świata, jakim jest handel żywym towarem a także stosowane wobec ludzi okrucieństwo. Nie będzie ani miło ani grzecznie. Autorka w bardzo dobitny sposób zobrazuje Wam ten problem a także pokaże co takie doświadczenia mogą zrobić z człowiekiem i jego psychiką. Jak ogromne piętno na nim pozostawiają. Czy potem jest jeszcze szansa dla takiej osoby na stosunkowo normalne życie? Czy z czegoś złego może wykluć się coś dobrego?

Przyznać musimy, że sięgając po książki Wydawnictwa Papierówka każdorazowo spodziewać się należy dwóch rzeczy: bardzo dobrej książki oraz petardy emocji przez, które momentami zacznie Wam się kręcić w głowie 🫣

Trzeci tom serii Deliver nie będzie odbiegać jakością od poprzednich tytułów tak więc również i tutaj musicie być przygotowani na dużą dawkę brutalności od której momentami zrobić się Wam może słabo, mocnej erotyki oraz działań bohaterów, które dla niektórych będą mogły wydawać się kompletnie nie zrozumiałe. Zdecydowanie książka ta należy do powieści po, które powinny sięgać osoby o mocnych nerwach i żołądkach ale przede wszystkim, które są w stanie przeczytać o wyrządzanej innemu człowiekowi krzywdzie zwłaszcza jeżeli ona dotyczy także tych najmłodszych.

Książka ta jednocześnie może wydać się Wam fantastyczna co i straszna. Z jednej strony po zakończeniu lektury powiecie "Wow! To było coś!" gdyż autorka tak naprawdę do samego końca nie odkryje przed Wami wszystkich kart i swojego planu na bohaterów, dzięki czemu cały czas trzymani będziecie w pewnego rodzaju nieświadomości. Z drugiej zaś strony doświadczać będziecie wszechobecnego zła, obserwując jak bardzo wynaturzony człowiek potrafi być.

"Niewola" to powieść po, którą zdecydowanie warto sięgnąć aby móc tak naprawdę zdać sobie sprawę z jak paskudnymi problemami mierzy się nasz świat i do czego tak naprawdę czasami trzeba się posunąć aby uratować choć jedno niewinne istnienie. To także książka, która mocną oryginalną fabułą zapadnie Wam bardzo głęboko w pamięci 😎

@wydawnictwo_papierowka ogromnie dziękujemy za egzemplarz i współpracę! 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

"– Praw­dzi­wa mi­łość wy­ma­ga wraż­li­wo­ści".

▪️Tytuł: Niewola. Tom 3
▪️Seria: Deliver
▪️Autor: Pam Godwin @pamgodwinauthor
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 18.10.2023 r.
Współpraca reklamowa...

2056

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Pochłaniając tą historię, czułam się tak, jakbym jechała kolejką górską.
Choć nie jest to piękna opowieść, to ta historia przypomina, że bez bólu nie ma przyjemności, bez brzydoty nie ma piękna, a bez nadziei nie ma przyszłości.
Los Matiasa i Camili był od początku przesądzony, jednak droga, którą musieli przebyć, była wypełniona ogromnym bólem. Próbując naprawić zło, nadszedł czas, aby stanąć twarzą w twarz z ich najbardziej przerażającymi demonami.

To książka dla tych, którzy potrafią odnaleźć piękno w najciemniejszych miejscach.

Pochłaniając tą historię, czułam się tak, jakbym jechała kolejką górską.

Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę Pam Godwin i o kurczaki to była naprawdę rewelacyjna historia, ale uprzedzam, że nie należy do lekkich.

Camila miała siedemnaście lat, gdy została porwana i zakuta w kajdany. Dziesięć lat po swojej ucieczce nadal nie może zrzucić kajdan. Jej celem i codziennością jest walka z handlarzami ludźmi. Jest tak bardzo nastawiona na walkę, że nie cofnie się przed niczym.
Nawet sama dobrowolnie założy ponownie kajdany.
Powrót do życia w niewoli to dla niej największy koszmar, ale jedyna możliwość by zrealizować założony plan. Dopracowany w najmniejszych szczegółach. Nie przewidziała tylko jednego - tego, że na jej drodze stanie ten, któremu oddała serce jako nastolatka.
Matias jest jeszcze bardziej przystojny i charyzmatyczny, z aurą niebywałej tajemniczości. Po latach ich ścieżki się przecinają ponownie, ale nie tak jak by tego chciała Camila.
Matias ma ją ponownie - związaną i na kolanach. Misja, którą realizuje Camila staje pod znakiem zapytania. Co zrobi Matias? Czy będzie trzymał ją w kajdanach?

To jedna z historii, które trzymają i odpychają jednocześnie. Ma w sobie mrok, który odpycha, można poczuć niesmak, ale nie odkłada się jej ani na moment, bo jednocześnie trzyma w swoich mackach.
Bohaterowie są wręcz genialnie wykreowani, zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Ich fizyczność jest wręcz namacalna, a psychika jest wielowarstwowa i bardzo złożona. Dla mnie to majstersztyk - niewiarygodna, zachwycająca i przerażająca podróż po meandrach ludzkiej psychiki. Do ostatniej kartki niczego nie można być pewnym i przewidzieć co też siedzi im w głowach.
Czyta się ją szybko i zapartym tchem, a bałagan w głowie ma się taki sam jak główna bohaterka. Sceny seksu zarówno te wymuszone jak i te dobrowolne są mocne, niesamowicie szczegółowe. Nie jest to historia dla każdego, to mocny i zaskakujący romans dark. Z zaskakującym finałem. Fani tego gatunku będą zachwyceni ;-)

Chorobliwie fascynują mnie tego typu opowieści. Mam wrażenie, że im bardziej pochrzaniona, tym szybciej czytam. Pam Godwin pisze takie historie, że jednocześnie mam ochotę odłożyć książkę i nie mogę się oderwać. Liczę na to, że nie jest to ostatnia część tego uniwersum wydana w języku polskim.

Ta książka was zniesmaczy, będziecie cmokać z niezadowolenia, zgorszy, ale nie będziecie mogli jej odłożyć, bo ten mrok was będzie pochłaniać...
Żołądek miałam ściśnięty, myślałam, że kobieta nie przetrwa tych tortur, które były bardzo, ale to naprawdę bardzo szczegółowo opisane. Czułam każde uderzenie...Robiłam przerwę, ale tylko po to, żeby ochłonąć.
Tu jest samo zło... Książki pewnie byłyby sprzedawane spod lady, by to zło nie wypełzło na światło dzienne.
Tam było wiele chorych sytuacji, które nie miały prawa się wydarzyć...Nie żartuje, tam krew się lała, był krzyk, facet torturował bez słowa bezpieczeństwa... Jednak zakończenie sprawiło, że czuje jakby mi ktoś zrobił sieczkę z mózgu. Jakby mnie oszukali, główną bohaterkę również. Uknuli... Zniewolili.

Jest moc 🔥 czytasz na własną odpowiedzialność.

Tu jest samo...

Jest to trzeci tom serii "Deliver". Mam mieszane uczucia po jej przeczytaniu. Autorka zadedykowała książkę ofia­rom han­dlu żywym to­wa­rem. Zachęca też do za­po­znania się z fak­ta­mi, szerzeniem świa­do­mości pro­ble­mu, by nie być obo­jęt­nym oraz do­łączeniem do kam­pa­nii na rzecz prze­ciw­dzia­ła­nia nie­wol­nic­twu. Przyznam, że autorka mnie tym zaskoczyła, bo we wcześniejszych tomach można doszukać się promowania niewolnictwa. Co więcej, misja autorki nie wpisuje się we wcześniej wykreowane postacie, a fabuła stała się psychologicznie wyboista.
W pierwszym tomie główna bohaterka Liv Reed, współpracuje ze swoim oprawcą. Sama była porwana i tresowana przez Vana na niewolnicę. Dopiero za sprawą jej kolejnej ofiary, Joshuy, dziewczyna uświadamiać sobie, że nie chce być katem. W drugim tomie Van, śledząc Liv, która mu uciekła, przypadkiem trafia na Amber, dziewczynę z licznymi fobiami i zaburzeniami psychologicznymi. Porywanie i tresura są w pewien sposób panaceum na problemy psychiczne dziewczyny. Odradza się w niej wola walki, uwalnia się z wewnętrznej skorupy obsesyjnych lęków. Ten tom był jednak jak apoteoza gwałtu. Tu autorka mogła postawić kropkę i zakończyć istnienie Vana Quiso. Został postrzelony, więc wystarczyło go pozostawić martwym. Tym może autorka bardziej by mnie przekonała do swojej misji przeciw niewolnictwu. Van jednak przeżył, nawrócił się i wraz z dotychczasowymi ofiarami podejmuje walkę z handlarzami ludźmi i kupcami.
W trzecim tomie główną bohaterką jest Camila. Mając szesnaście lat, została porwana, przez rok więziona, trenowana na niewolnicę przez Vana Quisa, człowieka organizacji. Udaje jej się uciec, wyrwać z kajdan, a dziesięć lat później poprzysięga wendetę na ludziach z sieci handlarzy żywym towarem.
Matias Gu­er­ra był przyjacielem z dzieciństwa Camili, jej pierwszą miłością. Niedługo przed porwaniem dziewczyny Matias został członkiem kartelu. Obecnie od kilku miesięcy szukał Camili, która padła ofiarą handlu ludźmi, jednak to dziewczyna zgłasza się do niego, by ten pozbywał się zwłok jej ofiar, trupów handlarzy. Samodzielnym pozbywaniem się ciał ryzykowała schwytanie i skazanie za zabójstwa. Camila postanawia ponownie stać się niewolnicą przygotowaną przez Vana do sprzedaży i stać się koniem tro­jań­skim, uderzyć w samym sercu or­ga­ni­za­cji, zlikwidować ją, zniszczyć sieć handlu ludźmi mordując przywódców. Okazuje się, że jednym z nich jest Matias.

I tu zaczynają się psychologiczne wyboje. Nie przekonuje mnie sposób, w jaki bohater starał się rozkochać w sobie kobietę. Jeszcze bardziej absurdalne jest, że to się udało. Pobicie do nieprzytomności musiało uszkodzić jej mózg, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Dziwna praktyka była po­nu­rą ema­na­cją tego, co większość nie chciałaby przeżyć.
Dotychczasowi oprawcy przeprowadzający tresurę stają się wojownikami sprawiedliwości. Byli niewolnicy Vana teraz z nim mieszkają. Ta część to próba wybielenia jednych bohaterów przez zorganizowanie krucjaty przeciw handlarzom oraz kupcom. Pod koniec stało się to kuriozalne, bo zawiązało się kółko wzajemnej adoracji. Byli niewolnicy przekonywali oprawców, że ich wina jest mniejsza, bo wrócili na dobrą drogę.

Powieść zdaje się wykraczać poza konwencję dark erotyk, ale napisana została intrygującym stylem, bardzo emocjonalnym, budzącym uczucie odrazy, oburzenia, czasem współczucia. Dzieje się to też za sprawą dobrze wykreowanych okrutnych, perfidnych postaci, jak i tych słabych, złamanych, z obsesjami. To, co świadczy na korzyść tej książki to również tłumaczenie. Jednak wszystkie pozytywy są jedynie estetyczną otoczką historii, a ta była odebrana przeze mnie z uczuciami ambiwalentnymi. Miała momenty, które bardzo mi się podobały, ale też karykaturalne, które bardzo kolidowały z racjonalnymi reakcjami psychologicznymi.

"Za­mie­rzał p........ Ca­mi­lę, aż oboje zo­sta­ną uni­ce­stwie­ni. Aż roz­trza­ska­ne frag­men­ty roz­sy­pią się w grzesz­nym, splą­ta­nym ba­ła­ga­nie. A kiedy po­skła­da­ją się z po­wro­tem, nie bę­dzie już jej i jego, za to będą „oni”.

Ta seria ma w sobie coś takiego, co sprawia, że człowiek ma gęsią skórkę i obrzydzenie na języku, a jednak zachłannie pragniemy tych wrażeń jak narkoman na głodzie 🙈 Ilość deprawacji, mocne sceny i obrzydliwe opisy przemocy seksualnej podnoszą ciśnienie i choć człowiek wie, że tak nie wolno, że to źle, pragnie poznać ten nieznany ląd, zagłębić się w umysły osób które takich czynów się dopuszczają 🙈 Ta część opowiada o dwójce ludzi, którzy kiedyś się znali, może nawet kochali...handlarze ludźmi zniszczyli jednak każda miła rzecz, rozdzielili ich na wiele lat, zabili ledwie kiełkująca miłość 😬 ale czy na pewno ? Nie będziecie płakać, o nie, za to wraz z bohaterką będziecie mieli niezły mętlik w głowie 🙈 Czyta się ją bardzo szybko, opisy seksu, nie tego wymuszonego, są opisane w taki sposób, że choć są mocne, przyprawia was o rumieńce 😈 Fabuła całkiem ciekawa, dodaje nam kilka odpowiedzi które już mieliśmy w głowie, dostarcza ciekawych przeżyć i pozwala przemyśleć to i owo 😘 Jak na dark przystało, jest mocna, bezprecedensowa i napisana z dbałością o szczegóły, choć temat trudny, można się w niej zatracić 😘 Pamiętajcie jednak, że to naprawdę mocna książka, tak zresztą jak poprzednie, więc dla ludzi o słabych nerwach oraz nie lubiących tak mrocznych i zdeprawowanych bohaterów, nieodpowiednia ! 🙈 Dla mnie zaś to była kolejną podróż w głąb umysłu bohaterów, których na codzień unikałabym z co najmniej tysięcznym zapasem kilometrów 😂

• LEGIMI
  • Dark