Miastowa na tropie

Anna M. Brengos Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2022-10-25
2022-10-25
Literatura obyczajowa Romans Komedia kryminalna Wieś Spadek Morderstwo Porwanie Miłość

Zaintrygował mnie opis na okładce. Kobieta wyjeżdża na wieś, by zamieszkać w odziedziczonym po babci dworku. Nie ma pojęcia o życiu na wsi, funkcjonowaniu domu (szybko okazuje się, że wiele rzeczy nie działa jak należy),a do tego w wiosce dochodzi do porwań i morderstw. Lubię komedie kryminalne, więc z chęcią sięgnąłem po ten tytuł.

„Miastowa na tropie” to bardzo fajna komedia kryminalna. Humor zawarty w książce przypadł mi do gustu, a historia kryminalna wciągnęła. Powieść jest pomysłowa, zabawna, a główna bohaterka jest bardzo sympatyczna. Z wielką przyjemnością śledziłem jej zmagania, najpierw z wszelkimi usterkami nowego/starego domu, wiejskimi niedogodnościami, a później niebezpiecznym przestępcą.

Jeśli lubicie komedie kryminalne, macie ochotę na wyśmienitą zabawę przy dobrej książce, sięgajcie śmiało po ten tytuł.

Artur

„Miastowa na tropie” to bardzo fajna...

RECENZJA 📚😊
TYTUŁ: Miastowa na tropie
AUTORKA: Anna M. Brengos
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 304
DATA PREMIERY: 25.10.2022
OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️,5/5

Weronika dziedziczy dworek a wraz z nim to, co jej jako miastowej spędza sen z powiek. Ogrzewanie, szambo, prąd to tylko początek perypetii Weroniki w nowym miejscu.
Do tego dochodzi jeszcze porwanie, morderstwa i śledztwo u boku przybłąkanego psa. I tak zostajemy wciągnięci w fabułę, pełną ciekawych wydarzeń, okraszonych dobrym humorem. W dodatku intuicja Weroniki, będąca punktem zwrotnym w rozwikłaniu zagadki.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorka i bardzo udane. Książka napisana lekkim i przyjemnym stylem czytała się praktycznie sama a odkrywanie tajemnic z Weroniką umiliło mi czas.

Komedia obyczajowa z wątkiem kryminalnym, humorem i ciekawymi bohaterami to przepis na odprężenie. Polecam

#annambrengos #wydawnictwolucky #komediazkryminalem #miastowanatropie #czytamzpasją #czytambolubie #recenzja

RECENZJA 📚😊
TYTUŁ: Miastowa na tropie
AUTORKA: Anna M. Brengos
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 304
DATA PREMIERY: 25.10.2022
OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️,5/5

Do tego dochodzi jeszcze porwanie, morderstwa i śledztwo u...

Infantylne monologi sprawiają, że ta książka jest bardzo słaba.

Infantylne monologi sprawiają, że ta książka jest bardzo słaba.

Ciekawa historia, kryminał, śledztwo, miastowa. Podobało mi się!

Ciekawa historia, kryminał, śledztwo, miastowa. Podobało mi się!

Weronika ucieka z miasta – od chorobliwie zazdrosnego narzeczonego i życia w złotej klatce. Dzięki temu, że odziedziczyła dworek po babci, ma szansę rozpocząć życie na nowo. Mocno postanawia być szczęśliwa! Babcia Gosia, niczym dobra wróżka z bajki o Kopciuszku, umożliwiła dziewczynie nowy start… i to jaki!

Perypetie tytułowej „Miastowej”, która próbuje poradzić sobie w wiejskich realiach, przypominają trochę dowcip o domku w Karkonoszach. Bardzo zabawnie, ale ze znawstwem materii, autorka zaprezentowała zmagania z przyłączami, przyrodą, zjawiskami meteorologicznymi… i kogutem… Na szczęście Werka może liczyć na Bartka – zaufanego przyjaciela babci, który zna jej dom jak własny i jest chętny do pomocy. Tylko czy można mu ufać, skoro wszyscy dookoła uważają go za złego człowieka, „łajdaka i świnię”, powiązanego ze śmiercią Jagody? Z biegiem czasu emocje w Powykopkach nie wyciszają się, przeciwnie – giną kolejne kobiety – a miastowa dziewczyna ma pecha pojawiać się w niefortunnych miejscach w niewłaściwym czasie… Jednocześnie dzięki inteligencji i intuicji wpada na trop w sprawie tajemniczych zaginięć…

Polecam tę historię, to naprawdę świetna rozrywka, gwarantująca odskocznię od wszystkich problemów! Trochę sensacji, sąsiedzkich plotek, niebezpiecznych przygód i mnóstwo humoru – to wszystko składa się w cudowną powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym.

Perypetie tytułowej „Miastowej”, która próbuje poradzić sobie w...

🌌Bohaterka dzisiejszej książki – tytułowa miastowa – postanowiła porzucić swoje dotychczasowe życie i przeprowadzić się na wieś, do dworku otrzymanego w spadku po babci. Wszystko po to, żeby zanurzyć się w wiejskim spokoju. Bo przecież – wsi spokojna, wsi wesoła, prawda? No… właśnie niekoniecznie. Okazuje się, że wiele osób ma swoje sekrety, wśród sąsiadów panują nie zawsze przyjacielskie relacje, a sama Weronika zostanie wrzucona w sam środek dramatu, któremu towarzyszą porwania i morderstwa.

🌌Po raz pierwszy zwróciłam uwagę na tę książkę (oraz na niesamowicie sympatyczną autorkę!) podczas Targów Książki w Poznaniu. Wtedy się na nią nie zdecydowałam, ale wróciłam po nią już na Targach w Warszawie i to była bardzo dobra decyzja.

🌌Mam wrażenie, że “Miastowa na tropie” jest książką idealną do przeczytania w letni wieczór – jest przyjemna, lekka, a przy tym wciągająca! Mamy tu trochę kryminału, trochę obyczaju, a wszystko to dopełnione porządną porcją dobrego humoru. Sama Weronika to bardzo sympatyczna, inteligentna dziewczyna, natomiast jej babcię (po której na pewno otrzymała charakter!) określiłabym staruszką na miarę Narcyzy Koźlak, a wszyscy wiemy, że to kobieta nie z tej ziemi!

🌌Poza tym, jestem pod wrażeniem tego jak realistycznie została przedstawiona wiejska społeczność, która i w prawdziwym życiu często bywa zupełnie inna niż wydaje się na pierwszy rzut oka. W ogóle momentami miałam wrażenie, że ta historia krzyczy, żeby nie oceniać książki po okładce (i słusznie!).

🌌Ja bardzo, bardzo zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę i odwiedzenia Powykopek, bo gwarantuję, że oprócz wachlarza różnorodnych bohaterów i kalejdoskopu niespodziewanych wydarzeń czeka tam na was mnóstwo dobrej zabawy. I słodki piesek, który… odgrywa w tej historii niebagatelną rolę!

Chyba mam zupełnie inne poczucie humoru niż współcześni autorzy powieści kryminałów z humorem :P
Książkę czyta się łatwo, szybko, niezobowiązująco. Dobrze skonstruowana powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Idealna na jesienne wieczory.

Prawdziwa perełka z gatunku miksu powieści obyczajowej i kryminału z przymrużeniem oka i sporą dawką humoru słownego i sytuacyjnego.
Mała wieś, trochę tajemniczych zaginięć, wielkie bogactwo i pojawiającego się psa Kudłatego. .
Szczerze polecam jako lekarstwo na chandrę.

Szczerze polecam jako lekarstwo na chandrę.

"Miastowa na tropie" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością pani Anny M. Brengos. Szukałam czegoś lekkiego i w sumie dobrze trafiłam. Powieść pani Anny to obyczajówka z wątkiem kryminalnym. Ponoć też komedia kryminalna, ale jakoś tego akurat doszukać się nie mogłam.
Z książką zapoznałam się pod postacią audiobooka czytanego przez, nieznaną mi do tej pory, Gabrielę Jaskułę. Początek odsłuchu był trudny. Nie mogłam znaleźć rytmu z panią lektorką i nieco drażniła mnie jej interpretacja. Ale mniejsza o to, mniej więcej w połowie książki, gdzie w końcu zaczęło się dziać więcej, przestałam zwracać uwagę na lektorkę i dałam się wciągnąć w fabułę. Szybko odkryłam sprawcę porwań oraz miałam nosa w sprawie rzekomego samobójstwa Jagody.
Ogólnie powieść pani Brengos mi się podobała. Ale drugi raz nie podjęłabym się słuchania jej w formie audiobooka, chyba że z inną lektorką (pasowałaby mi Laura Breszka).
#annam.brengos
#lubimyczytac
#czytamzlegimi
#miastowanatropie
#czytambezlimitu
#legimi

Audiobook.
Bardzo lekki wiejski kryminałek na wakacje.

Lubię książki o mieszczuchach na wsi - ich perypetie zawsze są zabawne, więc bardzo przyjemnie spędziłam czas słuchając tego audiobooka. Smaczku dodawał wątek kryminalny i pomimo tego, że od początku domyślałam się kto jest tym złym, to nie przeszkadzało mi to ani trochę w dalszej lekturze (a raczej słuchaniu).
Lektorka:
Bardzo często lektorki czytają z wielką emfazą, a przy okazji straaasznie powolnie. Przy tym audiobooku tego nie doświadczymy ponieważ Gabriela Jaskuła swoim czytaniem przypomina nieco robota. Co ciekawe, przeszkadza to tylko na początku, później jest wyłącznie zaletą pozwalającą słuchaczowi samemu odczuwać emocje.

Epilog daje nadzieję, że będzie ciąg dalszy :)

Audiobook.
Bardzo lekki wiejski kryminałek na wakacje.

Anna M. Brengos Miastowa na tropie Zobacz więcej