Szczęśliwy dom

Okładka książki Szczęśliwy dom Krystyna Mirek
Okładka książki Szczęśliwy dom
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Jabłoniowy Sad (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jabłoniowy Sad (tom 1)
Filia
2021-02-24
2015-08-26
9788381953948
literatura polska

Typowa polska obyczajówka, którą czyta się całkiem przyjemnie. Lekko wyidealizowana, ale chętnie poznam dalsze perypetie czterech sióstr. Polecam jako odskocznię.

✨6,5✨
Nie miałam co do niej żadnych oczekiwań. Po prostu wzięłam pierwszą lepszą książkę z półki w bibliotece. Zaskoczyła mnie pozytywnie. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czytało. Niestety zakończenie trochę rozczarowało mnie, ale przez to jestem ciekawa dalszych części.
+ za wspomnienie mojej ukochanej „Jeżycjady“ 🥰

✨6,5✨
+ za wspomnienie mojej ukochanej „Jeżycjady“ 🥰

Bardzo lekka poprawiająca humor książka, w jednej z sióstr każda kobieta myślę znajdzie coś z siebie. Daje nadzieję przy przeciwnościach losu i mimo że jest to fikcja literacka to bardzo życiowa

Książka o niczym...nuda.

Książka o niczym...nuda.

Miła, ciepła, typowo kobieca powieść, jednak w moim odczuciu przesłodzona. Chociaż napisana świetnym językiem, to jednak było niej coś irytującego. Moim zdaniem to takie lekkie czytadło dla mało wymagającego czytelnika. Trochę się nudziłam i nie bardzo mnie interesuje, co będzie dalej, więc nie zdecydowałam jeszcze, czy sięgnę po kolejne części.

Każdy dzień przynosi w życiu nową historię. Wyciągnijmy odpowiednie wnioski z każdej z tych historii. Polecam

Lekka obyczajówka w przerwie podczas czytania cyklu Genialna przyjaciółka, gdzie sytuacja skomplikowała się tak mocno i tak wbrew moim oczekiwaniom, że zapragnęłam krótkiej przerwy i celu uspokojenia ciśnienia;-)
Literatura obyczajowa to całkiem spoko obszar do czytania, o ile nie jest sielankowo przesłodzona i choć trochę trzyma się rzeczywistości. Ta akurat pozycja ma dosyć irytujących bohaterów w postaci Heleny i Jana - rodziców 4 dorosłych córek, którzy przesadnie się o swoje córki troszczą i całkiem mocno wtrącają się w ich życie. Są przy tym słodko-pierdząco idealni w swoim małżeństwie i gdyby to oni byli głównymi bohaterami historii to nie byłabym w stanie jej przeczytać. Na szczęście córki są bardziej realne, mają swoje słabości, wątpliwości i rozterki, co czyni je bardziej ludzkimi postaciami, a całą książkę znośną do przeczytania. Dwie spośród sióstr - Marylka i Anielka - nie mają szczęścia do związków i pozostają singielkami, z czego Marylka z zapałem szuka drugiej połówki, natomiast Anielka nie. Gabrysia ma wspaniałego męża lecz i jej małżeństwo nie jest wolne od wielkich zmartwień, dodatkowo na horyzoncie pojawia się nowe, ogromne zagrożenie. Julia natomiast próbuje poukładać życie zawodowe z prywatnym i oczekuje zaręczyn, lecz wcale nie jest pewna czy chłopak, z którym jest od lat to ten właściwy na całe życie.
Mimo lekkich zastrzeżeń, o których pisałam wcześniej, fabuła jest dosyć ciekawa i czyta się bardzo szybko. Dodatkowo autorce udało się zainteresować mnie na tyle, że będę kontynuować czytanie 4-tomowej serii.

Przyjemnie się czytało tę książkę. Lekka i obyczajowa. Polecam

Przyjemnie się czytało tę książkę. Lekka i obyczajowa. Polecam

✨Bohaterowie książki - Jan i Helena Zagórscy - przygotowują się do swojej czterdziestej rocznicy ślubu. Wydarzenie to staje się pretekstem nie tylko do spotkania w rodzinnym gronie, ale przede wszystkim do podsumowania dotychczasowego życia i refleksji na temat wydarzeń ostatnich lat.
Państwo Zagórscy mają cztery córki. Choć wychowały się one w pełnym ciepła i miłości domu, w swoim dorosłym życiu wciąż błądzą, podejmują niewłaściwe decyzje, przeżywają porażki i rozczarowania. Każda z nich boryka się ze swoimi problemami, związanymi choćby z trudną sytuacją finansową, migracją zarobkową bezpłodnością czy samotnym macierzyństwem. Jak poradzą sobie kobiety? Czy miłość i wartości, które wyniosły z dzieciństwa okażą się pomocne w przezwyciężeniu problemów? ✨

Gdybym miała określić tę książkę jednym słowem to napisałabym, że jest ona po prostu rodzinna 👨‍👩‍👧‍👦❤️. A dalej dostałabym do tego jeszcze, że jest to pełna refleksji książka o tym, że rodzina to siła, wsparcie 💪 i miłość.
Autorka pięknie pokazała tu miłość rodzicielską i, co szczególnie mnie ujęło w tej powieści, niesmowicie silną miłość ojcowską. Czytałam wiele książek, w których miałam do czynienia z miłością matczyną, ale z ojcowską - znacznie rzadziej.
Bardzo spodobał mi się wątek z uroczą księgarnią pachnącą kawą i ciastkami w tle, w której Jan odnajduje prawdziwe spełnienie, a jednocześnie odskocznię od trosk codzienności.
Książka "Szczęśliwy dom" to pierwsza część sagi "Jabłoniowy sad".

Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy lubią rodzinne historie otulone ciepłym, nastrojowym klimatem ❤️.

Historia całkiem przyjemna. Szybko się ją czyta i nie jest zbyt wymagająca. Wszystko oplecione miłą i ciepłą rodzinną atmosferą. Jednak nie podobało mi się przekonywanie czytelnika że wyznacznikiem kobiecego szczęścia jest posiadanie męża i dzieci. Nie żyjemy w czasach średniowiecza a kobiety mogą zaznać spełnienia na zupełnie innych płaszczyznach życia.
Nie wiem czy sięgne po kolejne części.

Nie wiem czy...