Szczęśliwy dom

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Jabłoniowy Sad (tom 1) literatura obyczajowa, romans
2021-02-24
2021-02-24
9788381953948
literatura polska

Na półkach: , , , , ,

Przed kilkoma dniami wydawnictwo Filia sprawiło mi nie lada niespodziankę podarowując pierwszą część trylogii "Jabłoniowy sad" Krystyny Mirek. Powieść "Szczęśliwy dom" doczekała się wznowienia i już od 24 lutego znajdziecie ją w księgarniach.

Z ochotą zabrałam się do lektury, mimo, że czytałam już tę opowieść przed pięcioma laty. Miło było ponownie odwiedzić tytułowy...

Rodzice i cztery córki, piękny dom, duży sad... Czy to naprawdę szczęśliwy dom? Lekka, przyjemna książka do poczytania z dalszym ciągiem w następnym tomie.

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery dorosłe córki. Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki. Gabrysia stara się o dziecko, za wszelką cenę. Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej. Jej chłopak...

Przeceniamy miłość. Zbyt wielkie oczekiwania niosą tylko rozczarowania, płacz, zawiedzione nadzieje. Dobry, uczciwy układ jest o niebo lepszy.
Dobre małżeństwo to takie, w którym małżonkowie znają swoje dusze. Wiedzą, co kogo boli, jakie ma wątpliwości, czym się cieszy, jak zmienia go upływający czas.
Przyjażń jest łatwiejsza niż miłość.
W życiu kobiety najcenniejszą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie ciężko się czytało, przeskakiwanie z tematu na temat, z bohatera na bohatera. Nic się ze sobą nie łączyło. Męczyłam się podczas czytania....

nudy!

Dobra dla miłosników obyczajówki, w której rodzina jest najważniejsza, a bez męża i dziecka do końca życia będzie się nieszczęśliwą i niespełnioną kobietą :D

Książka bardzo ładnie napisana. Lektura dobra "do poduszki". Lekka, obyczajowa, bardzo dobrze się czyta- tak samo jak inne pozycje autorki. Po przeczytaniu pierwszego tomu czytelnik musi sięgnąć po następny. Ciekawość nie pozwoli mu sięgnąć po inną pozycję.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciepła , "swojska" powieść z dużą dawką rodzicielskiej miłości.
Cztery siostry i cztery różne problemy życiowe oraz przystań,gdzie mogą się wygadać-rodzinny dom z kochającymi się rodzicami.
Mnie takie historie zawsze rozczulają-bo kto nie chciałby mieć takiego domu?

• 2018
  • 2019