Poradnik wędrowca

2020-01-15
48 min.

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Polska na kolejowych szlakach. Architektura, historia, nowoczesność Krzysztof Bzowski, Magdalena Stefańczyk
Polska na kole... Krzysztof Bzowski, ...
Okładka książki Polska na weekend Mikołaj Gospodarek, Anna Piernikarczyk, Magdalena Stefańczyk
Polska na weekend Mikołaj Gospodarek,...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
To książka w formacie A4 w twardej oprawie w której znajdziecie mnóstwo wskazówek o tym jak przygotować się do wielkiej przygody jaką jest wędrówka. Dowiemy się m.in. jaki niezbędny ekwipunek ze sobą zabrać, jak czytać mapę, jak wyznaczać kierunki świata. Nauczymy się rozpoznawać drzewa, rośliny jadalne oraz te trujące. Poznamy również różne rodzaje wędrówek zarówno te po górach, po lesie, po piasku czy wzdłuż rzek.
Zdobędziemy wiedzę o tym jak rozpalić ognisko czy jak zorganizować bezpieczny nocleg pod chmurką.

Nie zabraknie także wiedzy na temat pierwszej pomocy oraz tego jak się zachować gdy się zgubimy. Niesamowita ilość wiedzy, okraszona ilustracjami, to coś co zachęca coraz bardziej do rozpoczynających się wiosennych wędrówek

@mamcia_tomusio_lilusiowa

#poradnikwędrowca od @wydawnictwosbm to świetna pozycja, która pomoże naszym pociechom (a także i nam 🤭) prawidłowo przygotować się do wędrówki. Co więcej, przedstawionymi poradami z pewnością rozbudzi chęć ruszenia na szlak i przetestowania zawartych tu porad.

Czego dotyczą te porady?

Zawartość tej książeczki nauczy czytelników między innymi jak wyznaczyć kierunki świata, co oznaczają kolory szlaków, gdzie można rozpalić ognisko, co robić, gdy zgubimy się w lesie, jak rozpoznać nadciągającą burzę i wiele, wiele innych rzeczy.

Wszystko to opatrzone jest ilustracjami pomagającymi zapamiętać cenne rady, rozbudzającymi ciekawość i rządzę przeżycia przygody.

Książeczka w formacie a4 nada się raczej przed wyprawą, niż w jej trakcie, choć solidna twarda oprawa kusi, by spakować ją do plecaka wraz z innymi elementami ekwipunku.

Informacje przekazane są w sposób prosty, zrozumiały i możliwie najkrótszy. Sprawdzi się już u 5-latków, choć jak wspomniałam wcześniej, górny limit wiekowy jest nieokreślony.

Nam zdecydowanie przyda się przed kolejnymi wakacyjnymo wojażami, aby przypomnieć sobie najważniejsze elementy przygotowań do wędrówki.

Czego dotyczą te porady?

Dodaj cytat z książki Poradnik wędrowca