Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut

Okładka książki Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut Gerald Brittle
Okładka książki Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut
Martyna Plisenko
opętanie horror diabeł

Jedna z najfajniejszych książek z tej serii. Polecam innym czytelnikom

Jedna z najfajniejszych książek z tej serii. Polecam innym czytelnikom

Jesteś fanem horrorów? Lubisz się bać? Straszne historie to to czego szukasz? To uważaj! Ta jest naprawdę przerażająca! Tym bardziej, że wydarzyła się naprawdę. Opisuje jedną ze spraw prowadzonych przez znanych demonologów, których historie wielokrotnie były inspiracją do ekranizacji horrorów między innymi Anabelle czy Obecność. Mamy tu do czynienia z nawiedzonym domem, w którym następuje opętanie małego chłopca. To co się tam dzieje wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Pod koniec książki autor umieszcza autentyczne zdjęcia z domu i egzorcyzmów. Konsekwencją tej modlitwy stają się wpływy diabelskie na jednego z uczestników modlitwy i doprowadzają do popełnienia przez niego morderstwa. Jak sam mówił zrobił to na rozkaz diabła. Barwny język przenosi nas wręcz w wir tych wydarzeń i sprawia, że boimy się tak, jak mieszkańcy tego nawiedzonego domu.

Rodzina Glatzelów nie rózniła się zbytnio od innych amerykańskich rodzin. Ciężko pracujący ojciec, matka podtrzymująca ognisko domowe i czwórka dzieci. Najstarsza córka Debbie latem 1980 roku postanawia się wyprowadzić by zamieszkać wraz z narzeczonym Arnem Cheyennem Johnsonem w wynajętym domu. W przenosinach pomaga całą rodzina. Gdy najmłodszy syn Glatzelów David zajmuje się sprzątaniem przyszłej sypialni swojej siostry, zostaje zaatakowany przez zlowieszczą paranormalną siłę. Od tej chwili życie chłopca i całej jego rodziny zamienia się w prawdziwe piekło. Demoniczna obecność zwana bestią przypuszcza śmiałe ataki na mieszkańców domu Glatzelów koncentrując się na Davidzie. Chłopiec jest duszony, bity i rzucany o ściany. Aktywność bytu nasila się z każdą kolejną nocą. W końcu Judy, matka Davida postanawia poszukać pomocy. Tak właśnie do Glatzelów trafiają Warrenowie i już po krótkim śledztwie są pewni, że aby uwolnić Davida od demonicznych prześladowań trzeba odprawić egzorcyzm. O to jednak nie jest łatwo. Nim zdecydowano się przeprowadzić skuteczny rytuał David został zupełnie opętany co jeszcze skaplikowało i tak już trudną sytuację. Egzorcyzm trwał długo i choć zdawało się że przyniósł pozytywny skutek to jednak bestia nie zniknęła. Pół roku później Arne Cheyennem Johnson popelnił brutalne zabójstwo, którego zupełnie nie pamiętał. Chłopak był pewien, że to bestia zabiła jego rękami. Czy jednak taka linia obrony w sądzie miała prawo zadziałać?
"Na rozkaz diabła" to ciekawy opis paranormalnego śledztwa, które w latach osiemdziesiątych wstrzasnęło społecznością Connecticut. Zarówno opętanie Davida jak i morderstwo dokonane przez Arnego budziły ciekawość i lęk. Ta sprawa nadal wzbudza emocje. W październiku Netflix wypuścił dokument o tej sprawie który naprawdę warto obejrzeć. Polecam zapoznać się zarówno z książką jak i z filmem.

"Na rozkaz diabła" w formie fabularyzowanej prezentuje jedną z najsłynniejszych spraw tego niezwykłego małżeństwa, czyli sprawę z Connecticut i późniejsze rozprawę sadowąz w której po raz pierwszy w USA podejrzany bronił się, używając argumentu opętania...

Muszę przyznać że czytając o kolejnych etapach postępującego opętania w rodzinie Glatzelów czułam narastające ciarki na plecach, gdyż z tyłu głowy miałam myśl, że to relacja oparta na prawdziwych zdarzeniach. Kolejne sytuacje związane z działaniami sil nadprzyrodzonych potrafiły zmrozić i przerazić swoją intensywnością.

Bardzo ciekawie obserwowało się Warrenów w toku akcji. Do tej pory ich metody znałam jedynie z wersji filmowej w "Obecności", więc zagłębienie się w taką relację było interesującym doznaniem - choć szkoda, że nie było fragmentów z nimi aż tyle, na ile liczyłam, bo były najbardziej zajmujące 😊

Bardzo dogłębnie został przedstawiony proces egzorcyzmów i to, jak wielkim są wyzwaniem oraz jak często kończą się niepowodzeniem i wymagają ponowienia.

Podobał mi się dodatek w postaci zdjęć opisywanych w książce osób i miejsc - podkreślało to wspomnianą na początku przeze mnie aurę niepokoju w związku z realnością zdarzeń.

Dla fanów mrocznych opowieści na faktach jak najbardziej pozycja warta uwagi 😊 Polecam 😊

Latem 1980 roku w stanie Connecticut rozpoczęła się gehenna rodziny Glatzelów, która zakończyła się jedną z najsłynniejszych spraw w sądzie. Zaczęło się od niewinnej przeprowadzki Debbie i Arnego. To właśnie tam, przy sprzątaniu ich przyszłego gniazda domowego, jakaś nieznana siła zaatakowała jedenastoletniego Davida, brata Debbie. I potem już nic nie było takie, jak wcześniej! Spokój tej rodziny został zaburzony na zawsze.

David był głównym celem demonicznej siły. Zaczął widzieć i słyszeć przedziwne rzeczy. Jakie to było niepokojące! Sytuacja się tylko zaogniała, rodzinie udało się skontaktować z Warrenami. Niedługo dzięki ich pomocy doszło do egzorcyzmu. Czy wszystko poszło po ich myśli? Czy to koniec ich problemów?

Niestety, niedługo potem doszło do morderstwa, o które został oskarżony Arne. I tak właśnie rozpoczęła się jedna z przedziwnych spraw sądowych, gdyż oskarżony nie przyznał się do winy, twierdząc że był opętany!

To nie jest zwyczajna historia o opętaniu, to przede wszystkim opowieść o rodzinnym dramacie, który dotknął wszystkich bliskich. Ich codzienne życie zostało wywrócone do góry nogami. W tej historii jest nieważne, czy wierzysz w nadnaturalne siły, czy nie, bo to jest smutna i przerażająca historia. Nie da się być obojętnym wobec męki Glatzelów. W tej rodzinie traumatyczne przeżycia odcisnęły piętno na zawsze.
Te parę fotografii na końcu, sprawia że mimo wątpliwości, zastanawiasz się, a co jeśli jednak to wszystko prawda? Co gdyby spotkało to moją rodzinę? Brrr! Przechodzą mnie ciarki na samą myśl.

Mam mieszane odczucia, co do prawdziwości wszystkich zdarzeń, niemniej jednak ta historia wzbudziła we mnie sporo emocji.

Od października na Netflixie można obejrzeć mroczny, dokumentalny film pt. "PROCES DIABŁA" i powiem Wam, że warto jedno i drugie sprawdzić! Zobaczyć zupełnie inną perspektywę, która sprawi, że będziecie zaskoczeni!

Fanom historii nadnaturalnych mocno polecam!

Ciężko ocenić tę książkę bo i temat łatwy nie jest. Wciągająca i dająca do myślenia. Przedstawiona historia jest przerażająca i dająca do myślenia. W końcu od małego uczyli Nas, że dobro zawsze zwycięża. Tylko czy faktycznie tak jest?

"Na rozkaz diabła" to jedna z tych historii, o których każdy słyszał – zwłaszcza miłośnicy zjawisk paranormalnych. Po obejrzeniu dokumentu na Netflixie o słynnym procesie Arne Cheyenne Johnsona, nie mogłam się powstrzymać od sięgnięcia po tę książkę, by poznać tę nieprawdopodobną opowieść.

W książce tej, poznajemy tragiczną historię rodziny Glazetów. To właśnie u nich w domu rozpoczyna się przerażający koszmar. Ich syn, David, staje się ofiarą serii nawiedzeń, a jego zachowanie staje się coraz bardziej nieprzewidywalne. W obliczu tej okropności rodzina zwraca się o pomoc do Eda i Lorraine Warren, słynnych demonologów, specjalizujących się w trudnych przypadkach egzorcyzmów.

Ta książka koncentruje się na opisie tych trudnych przypadków egzorcyzmów i próbach uratowania Davida. Opisane wydarzenia wciągają tak bardzo, że podczas czytania, przechodziły mnie ciarki po ciele, ale byłam ciekawa co będzie dalej . To lektura pełna emocji, która pozwala zastanowić się nad tym, czy wierzymy w nadprzyrodzone zjawiska, czy też nie.

"Na rozkaz diabła" to książka, która pozwala wczuć się w świat trudnych przypadków egzorcyzmów, pozwalając jednocześnie zastanowić się nad granicami rzeczywistości. Dla miłośników tajemniczych historii i opowieści o walce z nadprzyrodzonymi siłami to niezwykle fascynująca lektura. Już nie mogę się doczekać, aby sięgnąć po kolejne książki z serii nawiedzenia i opętania, by poznać więcej przerażających historii.
⭐⭐⭐⭐⭐/5

Ta książka opisuje mocną historię opętania amerykańskiego dziecka, któremu usiłowali pomóc Ed i Lorraine Warren, wraz z egzorcystą. Po wielu tygodniach walki o życie chłopca, udało się go uratować, jednak demon opętał duszę chłopaka jego dziewczyny. Niedługo potem Arne dokonał morderstwa, którego jak twierdził, w ogóle nie pamięta, zarzekał się, że uczynił to będąc opętanym przez złe siły. W wyniku tego został oskarżony o zabójstwo I stopnia, przed sądem bronił się, twierdząc, że jest niewinny, że został opętany przez diabła.
Można do tego podchodzić w różny sposób, na pewno sporo osób stwierdzi, że to fikcja, jednak abstrahując od tego, historia jest interesująca, wciągająca, jednakże bez happy endu.
Czyta się to świetnie, bardzo polecam.

Bardzo lubię oglądać horrory z uniwersum Obecność/Annabelle. Owszem, nie wszystkie są aż tak dobre, ale generalnie tych lepszych jest zdecydowana większość. Ale nie spodobała mi się trzecia część "Obecności", moim zdaniem najsłabsza z trzech z tym słowem w tytule. Teraz nadszedł czas na skonfrontowanie filmów ze słowem pisanym. O książkach związanych z małżeństwem Warrenów dużo rozmawiałem z moją serdeczną przyjaciółką Justyną (pozdrowienia!!!),część mi polecała, część - nie. A ja postanowiłem zacząć od tej opiniowanej - "Na rozkaz diabła"; jest to historia zekranizowana jako "Obecność 3"; swoje zdanie na temat tego filmu już wyraziłem. Po przeczytaniu stwierdzam że na pewno lepiej się to czyta niż ogląda film, acz - ani jedno ani drugie nie przestraszyło mnie tak do cna. Ta książka to bardzo protokolarny opis wydarzeń w rodzinie Glatzelów, z lat 80-tych ub. stulecia. Nawet Warrenów jest tu mało; są, ale tak gdzieś z boku, nie grają pierwszych skrzypiec. Te należą do młodego chłopca, Davida Glatzela, oraz w mniejszym stopniu do Arne Cheyenne Johnsona, chłopaka siostry Davida. Swoją rolę odgrywają tu także księża egzorcyści, ale przy samym końcu tej historii bardzo szczegółowo jest opisane jak kościół - jako instytucja - wypiął się konspektowo na rodzinę Glatzelów. Co zbytnio nie dziwi, znając działania tej instytucji; tak na zasadzie - "my już umywamy ręce a wy radźcie sobie sami"... "Na rozkaz diabła" ma u mnie mnie ni mniej ni więcej tylko 6 gwiazdek, a do spraw Warrenów jeszcze powrócę.

Przerażający obraz walki Dobra ze złem. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że bitwa wciąż trwa. Każdego dnia. O Każdego z nas.

Dodaj cytat z książki Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut