Okładka książki Zawód: Pisarz. Jak zarabiać WIĘCEJ na swoich książkach. Poradnik dla debiutantów i zaawansowanych Dominika Tarczoń
Dominika Tarczoń Wydawnictwo: Nerd Kobieta - Dominika Tarczoń poradniki
poradniki
Nerd Kobieta - Dominika Tarczoń
2021-06-28
2021-06-28
rynek debiut autor pisarz pisarka rynek książki branża wydawnicza wydawnictwo jak wydać książkę jak promować książkę promocja książki

Okładka książki Iron Tales: Blood Brothers Krzysztof Azarewicz, Leszek Błaszkiewicz, Adam Froń, Kacper Kotulak, Kazimierz Kyrcz jr, Kornel Mikołajczyk, Anna Musiałowicz, Łukasz Radecki, Dominika Tarczoń, Michał J. Walczak, Juliusz Wojciechowicz, Flora Woźnica, Marek Zychla
Iron Tales: Bl... Krzysztof Azarewicz...
Okładka książki Antologia JaSkier 2021 Zuzanna Cyunel, Wiktoria Jarema, Adam Raglan, Jakub Rewiuk, Helena Sobczak, Dominika Tarczoń
Antologia JaSk... Zuzanna Cyunel, Wik...
Okładka książki Nowa Fantastyka 453 (06/2020) Radomir Darmiła, Andrzej Kaczmarczyk, Silvia Moreno-Garcia, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Marek Starosta, Dominika Tarczoń
Nowa Fantastyk... Radomir Darmiła, An...

Jak to napisała autorka tego poradnika: będą ci obiecywać złote góry... :) w podobny sposób dałam się złapać ja, kupując tę zbieraninę uwag, mądrości, do których każdy może dojść sam, serio.

Must have dla każdej osoby piszącej. Nawet autorzy, którzy są na rynku wiele lat będą czerpać z tej publikacji wiedzę. Gorąco polecam :)

Jeśli są już na polskim rynku jakieś poradniki, mówiące o kreatywnym pisaniu, to opisują one proces twórczy a nie wydawniczy. Książka "Zawód pisarz" radzi, co zrobić, gdy książkę już napisaną mamy. Piszesz swoją własną historię? A może od dawna masz pomysł i marzysz o wydaniu książki? Jeśli interesuje Cię, z czym autor musi się zmierzyć, aby jego dzieło trafiło na półki, to czytaj dalej.

KTO JEST AUTOREM?
"Zawód Pisarz" to poradnik autorstwa Dominiki Tarczoń. Autorka ma za sobą dekadę działalności w branży wydawniczej: zaczynając od bloga, pracując w drukarni, a w dziale promocji dużych polskich wydawnictw kończąc. Swoją wiedzę z branży przekazuje prostym i przystępnym językiem.

O CZYM?
Książka istnieje tylko w formie ebooka. Czego się z niego można dowiedzieć? Przede wszystkim są tu wszelkiego rodzaju liczby i statystki, które pomagają choć trochę rozeznać się w sytuacji na rynku wydawniczym. Ile pisarz debiutant jest w stanie zarobić na swojej powieści? Dlaczego warto prowadzić spotkania autorskie? Na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisywaniu umowy? Jakie są plusy i minusy wydania książki z wydawnictwem tradycyjnym, a komu najlepiej będzie zdecydować się na self-publishing. Czemu należy dobrze przemyśleć publikację książki przy udziale firmy wydawniczej? Na co zwrócić uwagę przy współpracy z działem promocji? Odpowiedzi są w tej publikacji.

DLA KOGO?
To książka, jaka przyda się tym, którzy są w trakcie pisania / edycji tekstu swojej książki. Nie jest to poradnik dla osób, które chcą zacząć pisać, a jeszcze nie wiedzą, jak się za to konkretnie zabrać. Dla nich lepsze będą książki zajmujące się technikami pisarskimi (np. konstruowanie fabuły / dialogów / opisów / bohaterów).

WRAŻENIA I WNIOSKI
Kiedy czytamy o procesie wydania książki od kuchni, całość jawi się jako bardzo stresująca. Nie jest to pierwszy poradnik o tej tematyce, którzy przeczytałam, a wnioski są podobne. Trudno jest żyć z pisania, bo sama publikacja książki przynosi małe zyski dla pisarza. Niewystarczająca promocja książki może przyczynić się do jej mniejszej sprzedaży, co powoduje iż szanse na wydanie kontynuacji maleją. Jeśli wierzymy jednak bardzo mocno w swoją powieść, taka wiedza na starcie jest nam niezbędna, by zacząć działać.

Recenzje zawsze na blogu: Zakładka do Przyszłości

Bardzo wielu początkujących autorów czuje się niepewnie. Boją się, że ich marzenie o pisaniu książek może lec w gruzach, bo nie będzie popytu na ich twórczość. Nie jest to dziwne czy niezrozumiałe, ponieważ każda nowa i nieznana nam sytuacja rodzi w nas lęk. Aby ułatwić sobie życie pisarskie warto przeczytać poradnik “Zawód: Pisarz”. To właśnie tam uzyskacie wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące was pytania. Dowiecie się na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z wydawnictwem, jak współpracować z blogerami czy influencerami. Przekonacie się jak ważne jest posiadanie strony autorskiej np. w mediach społecznościowych, by mieć stały kontakt z czytelnikiem.

Ja zdobyłam się wiele ciekawych informacji o roli blogera, beta readera. Czym różni się blurb od testymoniału i polecajki. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam zapoznać się z poradnikiem “Zawód: Pisarz ...”, ponieważ i dla siebie znalazłam w nim wiele cennych rad, jako blogera.

Coraz więcej osób pragnie napisać swoją książkę, co można zaobserwować po ilości debiutów, jakie w ostatnim czasie dosyć licznie się pojawiły. Trzymając gotowy produkt w postaci książki, nie zdajemy sobie sprawy jaką długą drogę musiała ona przejść zanim trafiła do naszych rąk. Autorka książki "Zawód pisarz" stworzyła jedyny w swoim rodzaju poradnik skierowany do każdego, kto pragnie ujrzeć swoje dzieło na księgarskich półkach czy to internetowych czy też w realu.

Pani Dominika Tarczoń doskonale zna tą ścieżkę, gdyż od wielu lat "robi w książkach". Poznała wydawniczy rynek od każdej strony. Zaczynała, bowiem jako blogerka, potem pracowała jako szefowa działu LITERATURA w POST-APOKALIPSA POLSKA. Zajmowała się także promocją książek w dużych wydawnictwach takich nazwisk jak Winston Graham czy Stephen King i J.R.R. Tolkien. Ma więc za sobą ogrom doświadczeń i solidne podstawy, by doradzać innym w kwestii spełnienia marzenia o pisaniu. Dojrzała do tego, by swoją wiedzę ująć w formie książki.

"Zostać pisarzem" to z pewnością jedyna w swoim rodzaju publikacja omawiająca tak szeroko i szczerze proces wydawniczy. Autorka opisuje poszczególne etapy, jakie musi przejść pisarz od chwili, gdy postawi ostatnie słowo w swoim dziele aż po moment, gdy znajdzie się on na księgarskich półkach. Na tym jednak nie kończy się praca nad książką, gdyż pozostaje jeszcze promocja i marketing, by została ona zauważona. To bardzo fachowo i konkretnie napisany poradnik uświadamiający specyfikę rynku wydawniczego w Polsce, o którym pani Dominika pisze, że przypomina on spacer po trzęsawisku. I faktycznie, czytając jej książkę odnosi się takie wrażenie i może przerażać potencjalnych pisarzy, zwłaszcza początkujących. Autorka udziela wielu porad i wskazówek, które na pewno pomogą przejść pisarską drogę i cieszyć się swoim sukcesem. Książka "Zawód Pisarz" uświadomiła także mi, jako czytelnikowi niektóre sprawy, o których nie miałam pojęcia. Z tego względu jest to bardzo ciekawa publikacja zarówno dla pisarzy jak i odbiorców ich książek.

Głowa może rozboleć od natłoku nowych informacji do przyswojenia ;)

Głowa może rozboleć od natłoku nowych informacji do przyswojenia ;)

Nie tyle przeczytane, co napisane :) Bardzo zatem nieobiektywna opinia :)

Nie tyle przeczytane, co napisane :) Bardzo zatem nieobiektywna opinia :)

• Do kupienia
  • Poradnik