Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.41 zł

The Fuhrer’s Orphans
powieść historyczna
9788381954860
Kinga Markiewicz

Książek o tematyce wojennej jest dosyć sporo i mimo że przeczytałam ich już trochę, to cały czas mnie do nich ciągnie. Za każdym razem wywierają na mnie wrażenie, wywołują sporo emocji oraz wyciskają łzy. Tak było również w przypadku tej książki.
Ta historia opowiada o dzieciach ukrywających się przed Gestapo. Dzieciach które zrobią wszystko by przetrwać. Z pomocą...

Choć książek opisujących wydarzenia II wojny światowej przeczytałam już wiele nadal wywołują one w mnie mnóstwo emocji. Ta, o której chciałabym dzisiaj opowiedzieć więcej, zwróciła moją uwagę ze względu na poruszoną w niej historię dzieci. Dzieci, które ukrywały się na przemysłowym obszarze Monachium przed Gestapo… Głodne, przestraszone i pozostawione same sobie ale ...

Cała historia jest bardzo szokująca, napięcie rośnie z rozdziału na rozdział, a sama w sobie opowieść o wojnie, strachu i walki o życie wciąga i nie pozwala się oderwać chociażby na moment. Nie powiem, że nie, ale momentami miałam łzy w oczach, a puls niesamowicie skakał do góry. Mega dobra, mocna i szokująca historia, dla fanów wojennych klimatów bardzo polecam!

Piękna i poruszająca historia, która ukazuje trudną walkę o żydowskie dzieci w czasie wojny. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Zdecydowanie godna polecenia.

Uwielbiam czytać książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. A gdy te dotyczą historii wojennych, wówczas moje emocje osiągają zenitu. Wyobraźnia podsuwa różne scenariusze, fabuła ściska za serce, a ja sam zastanawiam się nad tym jak postąpiłbym na miejscu bohaterów.
David Laws w powieści „Sieroty wojny” opisuje wydarzenia II wojny światowej. Inspiracją do napisania...

• Legimi
  • Ebook do kupienia
  • Lektury dorosłości
  • Do wypożyczenia w bibliotece
  • Biblioteczka domowa IV
  • Poszukuję
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Sieroty wojny