rozwińzwiń

Przez pomyłkę

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Bardzo dobry debiut. Akcja wciągająca i zagmatwana, intryga poprowadzona sprawnie, dopiero w końcówce ją przejrzałam i zdążyłam poprawnie wytypować sprawcę:)
Początkowo miałam wrażenie pewnego chaosu, zbyt dużo bohaterów i przeskakiwanie narracyjne pomiędzy nimi. Potem zaczęłam traktować poszczególne obrazy jak puzzle i nagle wszystko zaczęło się układać.
Szybko sięgam po kolejny tom cyklu:)

Szybko sięgam po...

Bardzo rozwleczona akcja. Skakanie non stop pomiędzy przeszłością a teraźniejszością może zmęczyć. Powoduje chaos. Pod sam koniec wreszcie książka przypomina kryminał, to wyjaśnianie i szukanie sprawcy dziecinie i proste. 3/4 książki to koligacje przyjaciół i ich przeszłość.

Cykl powieści o Dorocie Czerwińskiej. Przeczytałam ciągiem całą serię. Po datach wydania widzę, że to wcześniejsze powieści autorki.
Ogólnie, bardzo polecam cały cykl! Do tego autorka pochwaliła się ostatnio na Facebook`u, iż skończyła pisać piąty tom. Chętnie po niego sięgnę ;)

Czyta się bardzo dobrze, ale zaczęłam od późniejszych książek autorki i widzę zmianę. Jednak te wcześniejsze - choć są ciekawe - mają bardziej przewidywalne rozwiązania. W tych późniejszych powieściach widać bardziej dopracowany warsztat....

Książka bardzo dobra. Zaakakująca. Fabuła ciekawa. Warta przeczytania

Książka bardzo dobra. Zaakakująca. Fabuła ciekawa. Warta przeczytania

"Przez pomyłkę" Agnieszka Peszek
Świetna rozrywka, ciekawa fabuła.
Historia zaczyna się od pewnej imprezy nastolatków z tego samego liceum. Potrącona przez samochód Gosia ginie na miejscu. To co dzieje się później, ma ogromny wpływ na losy pozostałych osób z paczki, która uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Mogłabym dać więcej gwiazdek, gdyby nie fatalna korekta książki-to bardzo przeszkadza w czytaniu! Błędy ortograficzne, powtarzanie wyrazów i.t.p.

"Przez pomyłkę" Agnieszka Peszek
Świetna rozrywka, ciekawa fabuła.

Mogłabym dać więcej gwiazdek, gdyby nie fatalna korekta książki-to...

Ciekawa fabuła - na tyle, że rekompensuje kiepski język i fatalną korektę (interpunkcja leży i kwiczy, nie kleją sie też zwiazki frazeologiczne, jest za dużo powtórzeń),jak rownież sporo nieścislosci (Wojtek w koncu został znaleziony w czy obok samochodu?). Na pewno sięgnę po kolejne części cyklu licząc na poprawę warsztatu.
A, osobę mordercy "rozgryzłam" grubo przed połową ksiązki

A, osobę mordercy "rozgryzłam" grubo przed...

Dawno już tak mnie książka nie wciągnęła. Książka treściwie napisana, bez zbędnych opisów, akcja wciąga, ciekawe historie każdego bohatera. I co najważniejsze? Nie jest przewidywalna! Polecam po nią sięgnąć, nie wahaj się :)

Podobała mi się ta powieść. Może poza końcówką. Zaskakująca fabuła, ciekawa forma, doskonale opisani bohaterowie i oczywiście tajemnica, zagadka. Warto.

Bardzo fajna lektura, lekkie pióro i ciekawa intryga

Bardzo fajna lektura, lekkie pióro i ciekawa intryga

Nie zły kryminał choć byłby lepszy gdyby coś zrobić z jego konstrukcją, bo liczne przeskoki w czasie przy tak dużej ilości powiązanych osób mocno mieszały, wyrywały z fabuły i długo nie mogłam się połapać. Mimo to zagadka całkiem ok, nawet mnie wciągnęła w pewnym momencie. Lektor Filip Kosior więc automatycznie punkcik wyżej za jakość słuchania.

I to w sumie tyle bo nie ma tu zbyt wiele głębi, której można by poświęcić dłuższą chwilę. Bohaterów za dużo, zbyt szybko się zmieniający żeby wyrobić sobie jakiś stosunek do nich.

No i zakończenie też trochę rozczarowujące.

I to w sumie tyle bo nie ma...

• 2022
  • 2023