rozwińzwiń

Skarb dziesięciu awatar

Okładka książki Skarb dziesięciu awatar Don Rosa
Okładka książki Skarb dziesięciu awatar
Don Rosa Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Wujek Sknerus i Kaczor Donald (tom 7) komiksy
komiksy
Wujek Sknerus i Kaczor Donald (tom 7)
Uncle Scrooge and Donald Duck: The Treasure of the Ten Avatars
Kaczor Donald Sknerus

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Amazing Spider-Man: Przyjaciele i wrogowie. Tom 2 Michele Bandini, Steve Lieber, Humberto Ramos, Nick Spencer
Ocena 6,6
Amazing Spider... Michele Bandini, St...
Okładka książki Kosz pełen głów Joe Hill, Dave Stewart
Ocena 7,3
Kosz pełen głów Joe Hill, Dave Stew...
Okładka książki Agatha Christie. Herkules Poirot. Rendez-vous ze śmiercią Marek, Didier Quella-Guyot
Ocena 6,6
Agatha Christi... Marek, Didier Quell...
Okładka książki Daltonowie i zamieć René Goscinny, Morris
Ocena 7,6
Daltonowie i z... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Batman: Sekta Jim Starlin, Bernie Wrightson
Ocena 7,1
Batman: Sekta Jim Starlin, Bernie...

Kaczord Donald to bajki mojego dzieciństwa i gdy zauważyłem, że są o nim komiksy to musiałem je od razu mieć u siebie. Fabuła jest prosta, postacie śmieszne, a historie bardzo wciągające i właśnie takie mają być. Cudowna seria. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Sknerus McKwacz i Kaczor Donald: Skarb dziesięciu awatar jest siódmą z dziesięciu części tej niezwykłej sagi komiksowej – ale dla mnie jest absolutnym numerem jeden.

„Skarb dziesięciu awatar” to kolejny tom zawierający przygody Wujka Sknerusa, Kaczora Donalda oraz trójki siostrzeńców. Wydawnictwo EGMONT obdarowuje nas kolejnymi, tym razem ośmioma historiami, których autorem jest Don Rosa.

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że jest to tom wyjątkowy. Bowiem znajduje się w nim m.in. komiks „Najlepszy prezent”, który Don Rosa stworzył na pięćdziesięciolecie powstania postaci Sknerusa. Sam autor twierdzi, że to jedna z najlepszych „skneruswych” przygód, którą stworzył. I rzeczywiście jest to opowieść, która w pełni oddaje charakter tej postaci, nawiązuje do jej przeszłości oraz pokazuje, że niekoniecznie pieniądze są jego największą słabością ;)

Rzeczywiście „Najlepszy prezent” to wysoko postawiona poprzeczka. Nie oznacza to jednak, że pozostałe opowieści to jakiś szrot rzucony na zapełnienie tomu. Druga moja ulubiona historia to tytułowy „Skarb dziesięciu awatar”. Wyprawa w poszukiwaniu zaginionego skarbu to klimat wyjęty niczym z Indiany Jonesa. Wartka akcja, ciągłe przeszkody, zagrożenie życia i wredny antagonista usilnie walczący o utrzymanie władzy.

Pozostałe historie przeniosą nas w kosmiczną podróż za (a jakżeby inaczej) bogactwem, cofną do czasów Króla Artura, czy przedstawią kolejne przygody z młodości Sknerusa. Wszystkie komiksy to naprawdę kawał ciekawych opowieści, które nie pozwoliły mi oderwać się od nich nawet na chwilę. Jedynie „Kosmiczne potwory atakują” prezentują według mnie niższy poziom i odbiegają od reszty peletonu.

Tom 7, podobnie jak poprzednie zawiera kilka smaczków jak dodatkowe okładki, kulisy powstawania konkretnych komiksów, „ester eggi” w nich zawarte czy „Życie i czasy Dona Rosy”. Już same dodatki stanowią interesującą lekturę.

„Skarb dziesięciu awatar” to pozycja obowiązkowa dla każdego fana kaczych przygód. Będzie się przy nich świetnie bawił zarówno starszy jak i młodszy czytelnik. A właśnie o to chodzi, żeby czytana pozycja sprawiała nam przyjemność.

Uwielbiam dni, kiedy w paczkomacie ląduje kolejny tom "Wujka Sknerusa.

Siódmy tom (podobnie jak sześć poprzednich) nie zawodzi. Nasi kaczy awanturnicy ponownie ruszą na poszukiwania skarbów, tym razem śladami konkwistadorów i legend ze starożytnych Indii.
Czeka też nas wycieczka w przeszłość, by poznać kolejny rozdział z historii Sknerusa, a nawet dalej, na spotkanie pewnego sławnego Artura.
Znalazło się też miejsce na historię jubileuszową - najwięksi wrogowie Sknerusa zapewnią, że nie będzie mógł spokojnie celebrować pięćdziesięciu lat na kartach komiksów.

I o ile historie przygodowe napisane są z typowym dla Rosy mistrzostwem, to największą gratką tego tomu jest zwariowany komiks "Odwróceni", gdzie za sprawą Magiki świat kaczorów dosłownie staje na... boku.

W skrócie - kolejny świetny tom. Szkoda tylko, że jedynie trzy dzielą nas już od końca tej genialnej kolekcji.

Uwielbiam dni, kiedy w paczkomacie ląduje kolejny tom "Wujka Sknerusa.

KACZKI NA TROPIE PRZYGÓD

Seria „Wujek Sknerus i Kaczor Donald” niezbeczenie zbliża się do końca (przed nami już tylko trzy tomy…). Wciąż jednak nie traci nic ze swej jakości i z każdą kolejną częścią dostarcza nam niesamowitej rozrywki dla całej rodziny na wysokim poziomie. W tym albumie na dodatek czeka na nas nieco większa niż w ostatnich dawka komiksów, których dotąd na polskim rynku nie było, co ucieszy w szczególności tych, którzy od lat zaczytują się dziełami Dona Rosy i od dawna wyczekiwali czegoś jeszcze im nieznanego.

Co tym razem czeka na nasze Kaczory? Oczywiście jeszcze tego więcej, co zawsze. W tytułowej opowieści wyruszą na poszukiwanie przygód do Indii. Trafią też do czasów arturiańskich, a my cofniemy się w czasie do okresu młodości Sknerusa, gdy był w Pizzen Bluff, po raz kolejny uzupełniając historię z „Życia i czasów Sknerusa McKwacza”. Poza tym Sknerus – a wraz z nim Don Rosa i czytelnicy – będzie świętował pięćdziesięciolecie swojego powstania. A na tych, którzy nie mieli okazji czytać niegdyś opowieści pt. „Pokręceni”, to znakomite starcie z Magiką zostaje wznowione na stronach tego albumu.

KACZKI NA TROPIE PRZYGÓD

Przerażająco nudny komiks

Przerażająco nudny komiks

• Komiksy
  • 2021
  • Komiks
  • Kupione w 2021
  • Kaczor Donald

Dodaj cytat z książki Skarb dziesięciu awatar