Najbogatszy kaczor świata

Okładka książki Najbogatszy kaczor świata Don Rosa
Okładka książki Najbogatszy kaczor świata
Don Rosa Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Wujek Sknerus i Kaczor Donald (tom 5) komiksy
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wujek Sknerus i Kaczor Donald (tom 5)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2020-11-25
Data 1. wyd. pol.:
2020-11-25
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328198555
Tłumacz:
Jacek Drewnowski
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Joker: Zabójczy uśmiech Jordie Bellaire, Jeff Lemire, Andrea Sorrentino
Ocena 7,0
Joker: Zabójcz... Jordie Bellaire, Je...
Okładka książki Batman: Ostatni rycerz na ziemi Greg Capullo, Scott Snyder
Ocena 6,3
Batman: Ostatn... Greg Capullo, Scott...
Okładka książki Animal Man. Omnibus Brian Bolland, Tom Grummett, Doug Hazlewood, Grant Morrison, Chas Truog
Ocena 8,1
Animal Man. Om... Brian Bolland, Tom ...

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
46 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
753
750

Na półkach:

Kaczord Donald to bajki mojego dzieciństwa i gdy zauważyłem, że są o nim komiksy to musiałem je od razu mieć u siebie. Fabuła jest prosta, postacie śmieszne, a historie bardzo wciągające i właśnie takie mają być. Cudowna seria. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Kaczord Donald to bajki mojego dzieciństwa i gdy zauważyłem, że są o nim komiksy to musiałem je od razu mieć u siebie. Fabuła jest prosta, postacie śmieszne, a historie bardzo wciągające i właśnie takie mają być. Cudowna seria. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Pokaż mimo to

avatar
1163
1136

Na półkach:

W tym tomie nadal dominują historie opublikowane w albumie "Życie i czasy Sknerusa McKwacza", jednak mamy też dwie inne opowieści. Szczególnie jedna z nich jest bardzo ważna, gdyż dotyczy Poradnika Młodego Skauta i dlaczego siostrzeńcy potrafią znaleźć w nim odpowiedź na każde pytanie. Jest też ciekawy wątek z Gogusiem Kwabotynem, który oczywiście polega tylko na swoim szczęściu. Jednak jest też coś, co wręcz kocham w komiksach Dona Rosy - tona subtelnych gagów i easter eggów ukrytych na dalszym planie poszczególnych kadrów jego komiksów.

Z nowych opowieści, z którymi wcześniej nie miałem styczności, są "Skarbnica wiedzy" z 1993 roku oraz "Najdłuższy skok" z 1994. Szczególnie pierwsza z nich przykuła moją uwagę. Cała opowieść jest dość długa, a głównymi postaciami są w niej Sknerus oraz siostrzeńcy Donalda. Otóż szukają oni zbioru zaginionej Biblioteki Aleksandryjskiej, w nadziei poznania jej sekretów. Hyzio, Dyzio i Zyzio patrzą na to z punktu nauki, zaś Sknerus jako łowca skarbów. Trzeba przyznać, że finał jest ciekawy, a przy okazji duży udział w całej historii ma Poradnik Młodego Skauta.

Co zaś się tyczy drugiej ze wspomnianych opowieści, to mamy tam rywalizacje Gogusia z Donaldem. Walczą oni o możliwość reprezentowania Kaczogrodu w igrzyskach olimpijskich. Jest przy tym sporo śmiechu, a Goguś jak to Goguś. Ma fart. Choć czasem bywa on dla tego zadufanego kaczora bardzo zgubny.

Pozostałe historyjki są mi bardzo dobrze znane z albumu "Zycie i czasy Sknerusa McKwacza". Jednak miło było do nich na chwile wrócić oraz znów przyjrzeć się drzewu genealogicznemu tej kaczej rodziny. Równie ciekawe były artykuły oraz prezentacja szkiców, zamieszczone na końcu albumu. Tymczasem szykuje się do przeczytania najnowszego, szóstego tomu, gdzie mam nadzieję przyjdzie mi poznać zupełnie nowe przygody Donalda i jego obrzydliwie bogatego wujaszka.

W tym tomie nadal dominują historie opublikowane w albumie "Życie i czasy Sknerusa McKwacza", jednak mamy też dwie inne opowieści. Szczególnie jedna z nich jest bardzo ważna, gdyż dotyczy Poradnika Młodego Skauta i dlaczego siostrzeńcy potrafią znaleźć w nim odpowiedź na każde pytanie. Jest też ciekawy wątek z Gogusiem Kwabotynem, który oczywiście polega tylko na swoim...

więcej Pokaż mimo to

avatar
283
173

Na półkach: , , , ,

Swego czasu, kiedy jeszcze za bardzo nie odstawałem od ziemi, nosiłem ze sobą amerykańską dziesięciocentówkę na sznurku - co wcale nie było takie proste, bo okrągła moneta średnio chce pozostać obwiązana sznurkiem.

Podobnie jak Don Rosa, byłem wielkim fanem Sknerusa - zresztą w dużej mierze za sprawą historii zawartych w tym tomie.

A zaczynamy go z przytupem - od "Króla Klondike", ósmego rozdziału "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", a jednocześnie - moim zdaniem - jednej z najlepszych i najbardziej emocjonujących historii kaczego uniwersum.

Zanim jednak zobaczymy, jak pierwsza bryła złota zmieniła się w pierwszy milion, na chwilę przeskoczymy do "teraźniejszości", by wraz ze Sknerusem i siostrzeńcami ruszyć na poszukiwania starożytnej Biblioteki Aleksandryjskiej. Przerwa może co prawda trochę przeszkadzać, ale w końcu jest to kolekcja chronologiczna. Tą opowieść zawsze można zostawić sobie na później, podobnie jak drugi komiks nie będący częścią "Życia i czasów" - krótką historię z okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Lillehammer.

W kolejnych rozdziałach możemy śledzić rozwój majątku Sknerusa - przez milionera i miliardera, po najbogatszego kaczora świata.

Dwanaście rozdziałów to oczywiście nie wszystkie historie o przeszłości Sknerusa - Rosa dopisał później kolejne, mamy też kilka historii napisanych wcześniej przez Carla Barksa i jego samego.

Właściwe "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" to jednak właśnie te dwanaście fascynujących opowieści, które zataczając pełne koło kończą się dokładnie w 1947 roku - kiedy to Sknerus po raz pierwszy pojawił się na planszach Carla Barksa.

Swego czasu, kiedy jeszcze za bardzo nie odstawałem od ziemi, nosiłem ze sobą amerykańską dziesięciocentówkę na sznurku - co wcale nie było takie proste, bo okrągła moneta średnio chce pozostać obwiązana sznurkiem.

Podobnie jak Don Rosa, byłem wielkim fanem Sknerusa - zresztą w dużej mierze za sprawą historii zawartych w tym tomie.

A zaczynamy go z przytupem - od "Króla...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7927
6782

Na półkach: , , ,

OD KRÓLA KLONDIKE DO ZGORZKNIAŁEGO MILIARDERA

Mnóstw komiksów o disnejowskich kaczkach jest wznawianych co jakiś czas na polskim rynku. Klasyczne dzieła Barksa publikowane zarówno w magazynie „Kaczor Donald”, jak i kolekcji „Kaczogród” czy niektóre z opowieści powracających w kolejnych odsłonach „Gigantów” znane są chyba każdemu miłośnikowi tematu. Żadna z nich jednak nie doczekała się tylu reedycji co monumentalna saga „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, opus magnum Dona Rosy, która w niniejszej kolekcji ukazuje się na polskim rynku już po raz czwarty. Ale nic w tym dziwnego, bo to nie tylko najdoskonalsza kacza opowieść, ale po prostu jeden z najlepszych komiksów w dziejach, który znać powinien dosłownie każdy.

Sknerus McKwacz wyruszył ze Szkocji do Ameryki szukać szczęścia, pieniędzy i spełnienia. Zaczął jako pucybut, potem pływał na statku po Missisipi, był też hodowcą bydła i szukał złota w Afryce. Teraz wyrusza oddać się gorączce złota w Klondike, gdzie spotka piękną Złotkę. Czeka go także powrót do Szkocji, a potem poszukiwanie szczęścia w Kaczogrodzie, gdzie będzie musiał zmierzyć się z problemami, jakich nawet on nie przewidział. Trafi też na Titanica, spotka zombie, zapomnie o rodzinie, a wszystko to na dodrze do zostania najbogatszym kaczorem świata. Ale czy pieniądze to wszystko? Co z bliskimi? I czy ma jeszcze szansę przypomnieć sobie, jak to było być kimś biednym, ale kochanym?

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/12/wujek-sknerus-i-kaczor-donald-5.html

OD KRÓLA KLONDIKE DO ZGORZKNIAŁEGO MILIARDERA

Mnóstw komiksów o disnejowskich kaczkach jest wznawianych co jakiś czas na polskim rynku. Klasyczne dzieła Barksa publikowane zarówno w magazynie „Kaczor Donald”, jak i kolekcji „Kaczogród” czy niektóre z opowieści powracających w kolejnych odsłonach „Gigantów” znane są chyba każdemu miłośnikowi tematu. Żadna z nich jednak nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    59
  • Chcę przeczytać
    33
  • Posiadam
    26
  • Komiksy
    15
  • Ulubione
    6
  • Komiks
    4
  • 2021
    3
  • Kaczor Donald
    2
  • 2. Komiksy/powieści graficzne/mangi
    2
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najbogatszy kaczor świata


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także