Absolutnie fantastyczne dinozabawy

2021-02-10
2021-02-10
dinozaury zabawa

Okładka książki 5-minutowe bajeczki. Gigantozaur Mandy Archer, Harriet Paul
5-minutowe baj... Mandy Archer, Harri...
Okładka książki Bing. Złota księga bajek Mandy Archer, Ted Dewan
Bing. Złota ks... Mandy Archer, Ted D...

Duże i wyraźne ilustracje, ksiązeczka z zadaniami-ilustracjami, taki "zadaniownik" dla dziecka, szczególnie w obszarze rysowania. Kredki do ręki i do dzieła! :)

Ogrom, bo aż ponad 100 zagadek, łamigłówek, kolorowanek i innych zabaw związanych z dinozaurami. Rysowanie, szukanie elementów, labirynty, łączenie kropek, to tylko część aktywności jakie znajdziemy w tej książce. Niektóre zadania są oczywiste i młodsze dziecko poradzi sobie z nimi bez problemów, do innych warto przeczytać polecenia i wskazówki.

Kolorowe ilustracje i rozmaite zadanie, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność na długie godziny to coś w sam raz dla każdego dinomaniaka.

Nie pozostaje nic innego jak wziąć kredki w dłoń i działać. Nasz egzemplarz muszę oddać już synkowi, bo z nie łatwo było go pożyczyć do zdjęć 😉

Więcej na:

Kolorowe ilustracje i...

"Absolutnie fantastyczne dinozabawy” do wydawnictwa Nasza Księgarnia to nic innego jak w miarę gruby zeszyt z zadaniami. Znajdziemy tu sporo różnych zadań. W dużej mierze związane są one z kredkami, czyli mamy różnego rodzaju kolorowanki i rysowanki. Raz mamy do pokolorowania według upodobań całą stronę, czasem mniejszy element według schematu. Gdzieniegdzie trzeba dorysować drobne elementy a czasem wykazać się inwencją i narysować o wiele więcej szczegółów czy całego dinozaura. Poza kolorowankami mamy sporo zagadek i labiryntów do przejścia. Pojawią się zadania zachęcające do szukania ukrytych elementów czy liczenia.

“Absolutnie fantastyczne dinozabawy” to książeczka, która zabiera dzieci do świata dinozaurów. Razem z nimi kolorujemy, rysujemy i rozwiązujemy różnego rodzaju zadania. Nie tylko pomaga ćwiczyć rękę, spostrzegawczość ale także pobudza wyobraźnie. Miłośnikom dinozaurów polecam bardzo.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/absolutnie-fantastyczne-dinozabawy-mandy-archer-recenzja/

Są książeczki z zadaniami i są KSIĄŻECZKI Z ZADANIAMI. "Absolutnie fantastyczne dinozabawy" zasługują na swój tytuł. Dlaczego? Krótko, bo przecież lepiej robić zadania i się bawić niż czytać długie wywody :)
- są estetyczne. Ilustracje mają przyjemne dla oka kolory i są duże. Ale nadal wyraźne i po prostu bardzo ładne
- są różnorodne. Najbardziej nie lubię kolorowanek czy zadań na jedno kopyto. Tu są i labirynty, i wyszukiwanki, i gry, i wycinanie masek. I wiele innych
- oswajają. Chodzi mi o to, że najpierw są szybkie zadania, potem dorysowanie elementów, potem znowu coś niedużego i dopiero potem rysowanie na całej prawie pustej stronie. Dla mnie bomba bo mój syn rzadko się wkręca w temat od pierwszej strony i pierwsze zadanie typu "pokoloruj całą stronę" albo :narysuj swojego dinozaura" by go zniechęciło
- jest o dinozaurach. Wszyscy lubią dinozaury
- jest ich dużo. Ponad 100 stron. Więc zabawy na co najmniej tydzień non stop

Według mnie warto :)

- są różnorodne. Najbardziej nie lubię kolorowanek czy...

• Przeczytane 2021
  • Rok 2022
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Absolutnie fantastyczne dinozabawy