Mam na imię Hope

2016-05-17
Inne

Ciekawa

Ciekawa

Szkoda, że tak dobry pomysł na bohaterkę i jej historię został zupełnie zmarnowany. Po dość wolnym początku akcja zaczęła się rozkręcać, tylko po to by skręcić w kompletnie innym kierunku i wyhamować. Zbyt rozwleczona, gdzieś w połowie odczułam też zmianę w narracji która nagle stała się inna, cięższa i męcząca. Gdyby wyciąć część wątków, powtarzających się monologów wewnętrznych Hope, jej wyliczanek i wstawek naukowych, które dla mnie wyglądały na zupełnie losowe, cała książka na pewno by na tym skorzystała.

Dziwna książka- dosyć nudna, ale jednak wciągająca.

Dziwna książka- dosyć nudna, ale jednak wciągająca.

Bardzo mnie wciągnęła, szczególnie z powodu samej idei, sytuacji, w jakiej znalazła się bohaterka i sposobów, w jaki sobie z tym radziła. Jednak pewnie trochę naiwnie liczyłam na jakieś rozwiązanie jej sytuacji, akcja, choć bardzo ciekawa, skoncentrowała się głównie na intrydze, przez co była bardzo długa i miejscami ciągnęła mi się. Niemniej jednak polecam.

Moja trzecia książka Claire North.
Lubię jej styl ale w ta książka książka muszę przyznać jest zbyt rozwleczona, chociaż historia sama w sobie mnie się podobała.
Chaotyczny opis wydarzeń, mnóstwo retrospekcji, cytatów to wszystko tworzy całą Hope.
Niektórym tak książka przypomina Niewidzialne zycie Addie Larue, jednak to Hope była pierwsza, i moze to pani Schwab czerpała inspirację od North.
Polecam samemu się przekonać, jak dla mnie Hope lepsza.

Moja trzecia książka Claire North.

Książka na swój sposób chaotyczna, co ma swój urok, ale też i wady. Piękne przemyślenia na temat tego, jak formują nas wspomnienia i pamięć innych osób. Czasami jednak, czytając tą książkę może zatracić cel, co dla niektórych może być uciążliwe. Fabuła książki toczy się wokół pewnej aplikacji "Perfekcja", jednak czasami nie rozumie się, co bohaterka zamierza zrobić po osiągnięciu swojego celu.

Mocno średnia.
Pierwszych 100 stron to fajna akcja, ciekawy zarys fabuły, pomysłowość autorki w kreowaniu głównej bohaterki i to jej się przytrafia...
Kolejnych 492 stron to zmarnowanie pomysłu zawartego w tych 100 pierwszych.

Mocno średnia.
Kolejnych 492 stron to zmarnowanie pomysłu zawartego w tych 100 pierwszych.

Książka, która bardzo mi się podobała. Sam pomysł na bohaterkę która jest zapominana podobny jak w książce "Niewidzialne życie Addie".
Przyjemny język, często uśmiechałam się do siebie czytając ją i opowiadając komuś co mi się właśnie spodobało. Mimo wszystko pozostawia smutek, bo bohaterka walczyła całe swoje życie desperacko o uwagę i relacje międzyludzkie, które nie były jej dane, jako że każdy ją zapominał po 60 sekundach. Polecam!

Światy tworzone przez Claire North są oszałamiające, powieści porywające. A niskie oceny książek wynikają chyba z błędnego ich przypisania do sensacji. To jest FANTASTYKA na najwyższym poziomie!

Początek intrygował , ale później książka zaczęła przynudzać. Koniec też nie ciekawego

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Mam na imię Hope