O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa Tom 1

Okładka książki O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa Tom 1 Ruta Kowalska
Okładka książki O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa Tom 1
Ruta Kowalska Wydawnictwo: Yoplo poradniki
poradniki
O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa Tom 1
Yoplo
2020-07-27
2020-07-27
Oczymszumiaziola zioła ziołolecznictwo rośliny lecznicze natura

Najlepsza książka ziołach jaką mam. Gdy czegoś nie pamietam lub potrzebuję zaglądam od razu do niej. Brakuje mi tylko ..kolejnych tomów:)

Moja ulubiona książka o zielarstwie. Często do niej wracam. Mnóstwo wiedzy przekazanej od serca. Wiedza o każdej z omawianych roślin nie jest przekazana szablonowo, ale w sposób wyjątkowy, który sprawia, że chce się czytać. Szczerze polecam.

Bardzo przyjemnie się czyta. Dla mnie osobiście super wprowadzenie do zielarstwa, które całe tchnie miłością do roślin :)

Prawie wszystkie recenzje są z nowozalozonych kont. Wzięłabym to pod rozwagę przed zakupem.

Świetnie napisany podręcznik i najpiękniejsza wizualnie książka jaką trzymałam w rękach:) Autorka nie tylko przekazuje solidną dawkę wiedzy, ale i opowiada o niej z czułością. Wraz z przekładanymi stronicami książki można zapełnić duszę zapachem kwiatów i zarazić się od Ruty Kowalskiej wielką miłością do nich. Wiele się z niej nauczyłam i zyskałam nową perspektywę myślenia o roślinach.

Prawdziwe arcydzieło tkane wielką miłością do ziół, z dużą dawką rzetelnej, praktycznej wiedzy.
Rzeczywiście, czytając ma się wrażenie, że wraz z Autorką wędruje się po łąkach, czuje zapach ziół.
Wszystko dogłębnie przemyślane, zarówno treść jak i forma.
...w oczekiwaniu na kolejne tomy :)

Wszystko dogłębnie przemyślane, zarówno treść jak i forma.
...w oczekiwaniu na kolejne tomy :)

Cudowna! Czytając ją ma się wrażenie, że chodzi się razem z autorką po lasach i łąkach ;) Prócz ogromnej dawki wiedzy świetnie sprawdza się jako sposób na relaks.

Nigdy nie doświadczyłam tak pięknych i głębokich emocji czytając jakąkolwiek książkę! Posiadam kilka książek o ziołach ale są one napisane systemowo - za dużo w nich ram.
Ta książka coś we mnie obudziła, podobne uczucie miałam podczas praktykowania gimnastyki słowiańskiej ale tu jest to bardziej dogłębne.
Czuję to doskonale, że ta książka nie została tak po prostu napisana ... tylko stworzona. Nie czyta się jej umysłem tylko sercem
Emanuje z niej , nie wiedza a mądrość.
Pełna zachwytu i popłakana z wdzięczności oraz wzruszenia dziękuje za możliwość ukierunkowania i umocnienia szacunku do świata roślin.
Przysyłam do Pani dawkę miłości!
❤️❤️❤️❤️

Czuję to doskonale, że ta książka nie została tak po prostu...

Książka jest fantastyczna! Przedstawia w przystępny sposób wiedzę z zakresu ziół, ich substancji czynnych, rodzaju preparatów, jakie możemy z nich przygotować, wreszcie opisuje dogłębnie wybrane rośliny. Na księgarskim rynku nie znalazłam równie kompletnej pozycji.
Z każdego zdania wyłania się osobista miłość autorki do przyrody, stosunek do opisywanych roślin, jej filozofia życiowa. Mnie osobiście bardzo odpowiada taki styl.
Podoba mi się teza zawarta w książce, że jesteśmy niejako spadkobiercami wiedzy dawnych zielarek, znachorek, wiedźm. W którymś momencie ta wiedza i kobiety ją posiadające zaczęła być konkurencją dla pewnych grup ludzi. Stąd też procesy czarownic i polowanie na te, które nie chciały wpisywać się w schemat zaplanowanych przez mężczyzn ról. To tak w wielkim uproszczeniu. Dobrze jest odnaleźć tę porzuconą i zapomnianą wiedzę, zacząć przyswajać i stosować w praktyce. Autorka zachęca do osobistego zanurzenia się w tematyce zielarstwa i ziołolecznictwa i czerpania z niego pełnymi garściami.

książka dosłownie przenosi w inny świat, inspiruje, motywuje, zacheca, tłumaczy, najdokładniejsze opisy zastosowań i historii ziół jakie widziałam. Idealna dla początkujących zielarzy którzy nie są pewni swoich kroków. polecam!!!!

• Insta polecajki
  • Dieta i rozwój