Jak warzyć piwo. Kompendium wiedzy piwowara domowego

John Palmer Wydawnictwo: piwo.org kulinaria, przepisy kulinarne
How To Brew: Everything You Need to Know to Brew Great Beer Every Time
Data 1. wydania:
2017-06-01
Piotr Kucharski
piwo.org
piwowarstwo warzenie piwa piwo domowe homebrewing piwo rzemieślnicze piwo kraftowe craft beer
How To Brew: Everything You Need to Know to Brew Great Beer Every Time
kulinaria, przepisy kulinarne
Piotr Kucharski

Okładka książki Water. A Comprehensive Guide for Brewers Colin Kaminski, John Palmer
8,0
Water. A Compr... Colin Kaminski, Joh...

Książka kupiona w przedsprzedaży. W zasadzie w 95% już przeczytana. Jest to stricte podręcznik, ale napisany przystępnie. Dużo receptur, wiele spraw wyjaśnionych, są jednak rozdziały dość skomplikowane (warto przypomnieć sobie trochę chemii ze szkoły :))
Najlepsza polskojęzyczna książka o piwowarstwie, dość obszerna (ponad 600 stron) i warto coś już wiedzieć trochę w tym...

Książka mimo że to już 4 wydanie to słabo napisana. Zawiera mnóstwo niejasności. Ogólnie tekst dość łatwo napisany ale gdy tłumaczone są bardziej zawiłe elementy to brakuje jasności wywodu. Tabele są nieopisane i czasem trzeba doszukiwać się w tekście o co może chodzić w kluczowych elementach.

Polskie tłumaczenie nie stanęło na wysokości zadania. O ile uporczywe trzymanie...

• 2020
  • Przetłumaczone
  • 2021

Dodaj cytat z książki Jak warzyć piwo. Kompendium wiedzy piwowara domowego