Złodziej dusz

Okładka książki Złodziej dusz Aneta Jadowska Patronat LC
Okładka książki Złodziej dusz
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Heksalogia o Wiedźmie (tom 1)
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2020-02-12
2012-01-01

więcej Więcej

Ogłaszam komisyjnie, że I rozgrywkę trójwymiarowych warcabów zaserwowanych przez naczelną wiedźmę polskiego urban – fiction, zwycięża medium toruńskiej policji – Dora W. Trójwymiarowych, bo dwa, a kto wie, czy nie trzy światy mają z Teodorą nie tylko przestępcy stający na jej drodze, ale praktycznie wszelkiej maści kawalerowie, bez względu na przestrzeń z jakiej się...

Książka byłaby dużo lepsza gdyby autorka mniej skupiła się na wątku romantycznym, a bardziej na fantastycznym/kryminalnym. Przyjemna ale myślę, że gdyby nie audiobook to nie dałabym rady skończyć, miała zbyt wiele tandetnych momentów.

Wszystko byłoby znacznie lepiej, gdyby nie te "natarczywe" poglądy na prawie każdej stroni. Mimo iż się do nich skłaniam, jest ich za dużo, a za mało samej esencji ksiażki.

Nie spodziewalam sie,ze to bedzie taka dobra ksiazka.
Tak mnie wciagnela, ze po prostu nie moglam sie oderwac
od czytania,dlatego tez szybciutko biore sie za drugi tom.

Lubie to. Trochę za to, że wreszcie bohaterka nie jest malutka, drobniutka i wyszczekana (doprawdy nie wiem skąd ten idiotyczny trend). Trochę za to, że wszyscy padają jej do stóp (tu połowicznie hejtuje, ale jakie to gilti pleżerowe!).

Najbardziej jednak za to, że jest to historia, która dzieje się w Polsce, napisana jest przez polską autorkę, a ja to po prostu kupuje. Z...

Dora Wilk chyba zostanie jedną z wielu moich ulubionych serii. Bardzo wciągająca, bardzo zabawna, trochę pikantna. Cieszę się, że po namowach przyjaciółki dałam tej serii szansę.

O matko , czy główną mocą napędową głównej bohaterki musi być seks ? Albo raczej wszystko co z nim związane? Patrząc na fakt że to książka młodzieżowa (Tak?) to dużo tu "tych" spraw. Wątek fabularny mnie nie powalił , ale pomysł połączenia Torunia z światem magicznym - Spoko (chociaż schematycznie).

Właśnie skończyłam 13 godzin audiobooka. Złapałam za tę książkę w zachwycie po perypetiach Koźlaczek i początkowo byłam zawiedziona! Głównie denerwował mnie głos lektorki - beznamiętny. W porównaniu do audiobooka Koźlaczek, to był przeskok z nieba na ziemię. Jednak, jak wiadomo, nie głos tworzy historię, a ta była interesująca. Rozkręcała się powoli, a ja chciałam się...

Polecono mi książkę, która miała być lepszą i polską wariacją Dresdena. Mój błąd że oczywiście złapałam za audiobook: sposób czytania Zofii Niewidzkiej jest nie do strawienia, infantylny głos, intonacja jakby dla żartu wydumana i krytyczna- jeżeli książka jest faktycznie tak dobra jak o niej usłyszałam to na pewno nie w tej wersji.

Są książki, które tak wciągają, że można by było przeczytać je jednym tchem. Taki jest właśnie pierwszy tom serii o Dorze Wilk!
Świetnie wykreowani bohaterowie- są!
Nietuzinkowy świat- jest!
Zaskakujące (mniej lub bardziej) wydarzenia- są!
Dawka humoru- i to jeszcze ile!
Dla mnie "Złodziej dusz" był po prostu świetny. Wszystko, co kocham w książkach znalazłam w tej...

4 426
    2 536