Złodziej dusz

Okładka książki Złodziej dusz Aneta Jadowska
Okładka książki Złodziej dusz
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Dora Wilk (tom 1) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
Dora Wilk (tom 1)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2019-06-13
2019-06-13
złodziej dusz aneta jadowska mistrzowie polskiej fantastyki dora wilk

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

"Dora Wilk - napalona "policjantka" oraz przygody jej dwoch kompanow. Wiecznie chetni, jezeli seksu nie uprawiaja, to o nim marza albo rozprawiaja".

Prosze. To nowy poprawiony opis tej ksiazki, nie trzeba dziekowac.

Prosze. To nowy poprawiony opis tej ksiazki, nie trzeba dziekowac.

Dora Wilk i jej początki jako przyszłej namiestniczki w magicznym Toruniu. Polecam

Dobra, ta książka musiała we mnie dojrzeć, abym uświadomiła sobie jak zła była. Jakby... Tyle zmarnowanych rzeczy i potencjału, że szkoda słów.

Jest to książka nastawiona na relacje między bohaterami i w następnym tomie, jak nic, będzie trójkąt miłosny, którego ja mam dość nim się zaczął, więc... Zostawmy to i skupmy się po prostu na głównej bohaterce.

Dora Wilk jest silną niezależna kobietą, wiedźmą i policjantką, która nie potrzebuje partnera, ale na każde zadanie ciągnie ze sobą swojego seksy przyjaciela demona. Czy ja musze mówić więcej?

W dodatku mam wrażenie, że jest to gorsze niż "Księżycowe miasto"... A za razem podobne jeżeli chodzi o świat (tylko zamiast wymyślonego, mamy Polskę) i występujące w nadnaturalne rasy... Ja nie wiedziałam tylko, że będzie to tak źle i kiepsko wykonane... Nie mogę wybaczyć tak stereotypowego wątku wilkołaków, który po prostu mnie zlał na pół.

Nawet humor, który u Jadowskiej pokochałam w serii Koźlaczek, tutaj jest tak drętwo napisany. I taki wulgarny. Czuję i rozumiem, że jest to pierwsza książka tej autorki, ale to i tak boli.

Jedyne co, a raczej kto, ratuje mi tą książkę jest postać Witkacego, który faktycznie tutaj coś wnosi i jest ciekawy i jeżeli będę czytać dalej, to dla jego wątku, bo cóż... Jestem zaintrygowana jego rozwojem ✨

Dora Wilk jest...

Cudowna, wciągająca. Prawdziwy pożeracz czasu. Postacie są ciekawie zarysowane. Akcja pędzi do przodu i nie pozwala nawet na chwile oddechu.

Romansidlo dla zakompleksionych :( Straszna strata czasu. daleczego nie sprawdzilam opini najpierw. Mało spójne wszystko i kompletnie niewiarygodne.

Ogółem książka zapowiadała się naprawdę nieźle i mocno mnie wciągnęła, jednak jakoś w połowie jakby zaczęło być... nudno.
Ciągło się to i ciągło, dodatkowo trochę bez sensu wymuszone zachowanie względem stałości w związkach i nie zostało to nawet wyjaśnione.
Niby fajna, ale coś mi zabrakło. Zabiorę się za drugą część, ponieważ mam nadzieję, że akcja się rozwinie.

Dopiero w tym roku zaczęłam przygodę z twórczością Anety Jadowskiej i jestem zachwycona. Historia Dory i jej przyjaciół bardzo mi się spodobała i na pewno sięgnę po kolejne części.
Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić - Dora bardzo chciała chronić Katię, która była jej najlepszą przyjaciółką, a jakoś zabrakło mi przedstawienia relacji między nimi.

Krótko, bo i nie ma co pisać - dawno się tak nie męczyłem. Książki i opowiadania Jadowskiej lubię, ale stanowczo nie w formie Dory Wilk. Dłużyło mi się, nie czułem 'parcia' na poznawanie historii, chciałem po prostu szybko przebrnąć, żeby na tym zakończyć przygodę z Dorą.

Pracująca w policji Dora, razem ze współpracownikami, trafiają na ciało martwej już od jakiegoś czasu kobiety. No i pierwsza część, ta mniej ważna, za nami. W alternatywnym mieście, Thornie, giną nadprzyrodzone istoty, w tym bliska przyjaciółka Dory, Katia. Zlecone przez Starszyznę śledztwo wymusza na niej niejednokrotnie wyjście ze strefy komfortu. Szuka informacji u wilkołaków, wampirów, w realnym już Toruniu. I na tym również koniec. Mam wrażenie, że gdyby skupić się tylko na tych dwóch sprawach, denatce w Toruniu i porywanych istotach z Thornu (również Torunia),to książka miałaby może ze 100 stron.

A co do pozostałej treści - bardzo dziecinne relacje pomiędzy Dorą i Mironem, ciągłe łaknienie fizyczności i ciągłe odtrącanie. Dora, odziedziczając chyba głównie geny po matce (a przynajmniej autorka tak to przedstawia),jest w połowie kapłanką płodności. Właśnie na tym skupia się praktycznie cała historia. Z kim Dora spała, z kim by chciała, z kim może, a z kim nie może, ilu i jakich miała kochanków i co się z nimi działo. No bardzo słabo to wyszło. A historia miała spory potencjał.

Mnie Jadowska Dorą nie kupiła, ale polecam jako niezobowiązującą lekturę, zwłaszcza, jeżeli ktoś lubi realizm magiczny i mocno osadzone we wszelakich folklorach elementy.

Ostrzeżenie: nie zaczynaj, jeśli masz jakieś ważne sprawy w realu 😉!
Książki pani Jadowskiej były dla mnie "odkryciem roku". Wyciągnęłam się w serię i w 3 miesiące przeczytałam niemal całą twórczość autorki.
Ta książka jest połączeniem kryminału i fantasy ze sporą dawką erotyki oraz humoru. Akcja tylko przyspiesza i trzyma w napięciu niemal do samego końca.

Ostrzeżenie: nie zaczynaj, jeśli masz jakieś ważne sprawy w realu 😉!

Bardzo przyzwoite fantasy/kryminał. Główna bohaterka ma zadatki na merysójkę przez to, że wszyscy naokoło ciągle podkreślają, jaka jest piękna i wyjątkowa, ale na pewno sięgnę po kolejne części.