Beer Szewa 1917

Jarosław Wojtczak historia 294 str.
Historyczne Bitwy

Bellona
historia
I wojna światowa ANZAC

Porównaj ceny i

Najnowsza książka Jarosława Wojtczaka przedstawia działania wojenne na Bliskim Wschodzie podczas pierwszej wojny światowej oraz punkt zwrotny tej kampanii, czyli bitwę o Beer Szewę. Autor rozpoczyna swoją pracę od przedstawienia Turcji pod rządami Młodych Turków oraz jej inwazji na Egipt w 1915 roku. Następnie omówiono australijskie oraz nowozelandzkie siły zbrojne. W tym...

Dyskusje

• I wojna światowa