Noah jest bardziej

Okładka książki Noah jest bardziej
Simon James Green Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Noah Can't Even (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Nowe przygody pechowego nastolatka

595 15 63

Zmęczyłem tą opowieść. Dużo gorsza niż część 1. Tytuł mówi dużo o tym czego można się spodziewać. Więcej żenujących żartów, poplątania, naciąganych wydarzeń, zbiegów okoliczności, braku logiki, przerysowania bohaterów, seksualnych podtekstów itd. Jest tu kryminalna zagadka, drama nastolatków (kocham cie ale nie możemy być razem bo ty mi nie ufasz a ja masz kompleksy), chłopak widzący i myślący o Sexie w każdej chwili, problemy rodzicielskie, narkotyki itd. Pierwsza cześć również była przerysowana ale mam wrażenie, że jednak była subtelniejsza i zbalansowana. Tutaj Noah jest jeszcze bardziej irytujący. Jego komentarze i wybory są conajmniej powodujące zgrzyt zębów. Do naszych znajomych głównych bohaterów przyjeżdżają uczniowie na wyminę studencką. Chyba tylko po to żeby trochę namieszać w życiu Noaha i Harrego. Pierre to stiffler z American Pie, którego komentarze wywołują u mnie wrzody żołądka. Eva z kolei to typowa punkówa i meliniara. Jakim cudem ktoś wpadł na pomysł, żeby wysłać ją na wymianę uczniowską? Są taż tajniacy, którzy nie maskują się obserwując podejrzanych. Pościg za złodziejami i podróż do Londynu bez pieniędzy. Międzyczasie występ drag queen w klubie gejowskim w Soho, na który mogli wejść nieletni. Baaa Anglia jest tak mała, że ludzie wpadają na siebie jakby w Londynie mieszkało 10 osób. Zdecydowanie za dużo dziwności, czerstwego humoru, sexualnych podtekstów, komentarzy i zbiegów okoliczności. Nie polecam.

Kurcze, mam problem z tą książką. Mam wrażenie, że cała magia z pierwszej części tutaj gdzieś się zagubiła. :( Noah jest mega irytujący, a i historia jakoś też nie za bardzo powala.

Druga część książki, jest moim zdaniem jeszcze lepsza niż część pierwsza - przez akcje się płynie, książka jest idealna na jesienny wieczór do odprężenia się i pośmiania z nieudolności Noaha i dziwactw kilku innych bohaterów.
W książce dużo się dzieje, pojawią się nowi bohaterowie, którzy namieszają w życiu Noaha, zwłaszcza jeden chłopiec z wymiany uczniowskiej 🤫
Oprócz tego Noah wplątuje się w "piramidę finansową", zamieszkuje z drag queen, zostaje właścicielem bardzo cennej rybki, śledzą go dziwni ludzie w czarnym oplu, a na końcu udaje się w brawurowy pościg za złodziejami diamentów..
Książka pełna jest słodkości (dzięki Harry'emu), niezręczności (dzięki Noahowi😅) humoru (babcia, Bambi i cała reszta), akcji.
Ogólnie jeśli szukacie książki młodzieżowej z motywem LGBTQ , niezbyt poważnej, ale lekkiej i obfitującej w słodkości i niezręczność, to Noaha w dalszym ciągu polecam zdecydowanie bardziej niż Alana Cole'a 😁

Oprócz...

Nie czyta się źle tej książki, bo jest to kontynuacja opowieści i nie trzeba specjalnie się skupiać kto kim jest. Ale mam problem z zamysłem autora, bo nie wiem czy miał to być kryminał, książka przygodowa, romans czy dramat rodzinny? Poza tym mam wrażenie, że "Noah jest bardziej" neurotyczny, przez co bardziej irytujący. Chyba nie każda powieść musi mieć kontynuację...

Przeczytalem druga czesc, bo jakims cudem myslalem, ze bedzie lepsza niz czesc pierwsza. Po prostu nie potrafie polubic glownego bohatera. Fakt, ze w ksiazce Noah nie ma wielu znajomych nie szokuje - jest po prostu irytujacy. Jego podejscie do wszystkiego sprawia, ze ksiazke czyta sie meczaco, w glowie zastanawiasz sie ile jeszcze stron zostalo do konca, bo po prostu myslisz, ze nie dasz rady dojsc do konca ksiazki. Zastanowie sie porzadnie zanim wezme sie za czytanie trzeciej czesci…

Kolejna część, która powala swoim humorem i szczerością. Nikt chyba nie umie połączyć okropnośći i bólu codzienności z humorem jak Simon James Green. Dziękuję! Bawiłam się świetnie. Dotatkowo mam teraz nieco gorszy okres w życiu, a ta książka poprawiła mi humor.

Książka na pewno lepsza od swojej poprzedniczki. Ciekawa i śmieszna chociaż miejscami ( głównie przez wypowiedzi Noaha) żenująca. Co ani trochę nie odbiera jej uroku. Przeczytałam w weekend i zdecydowanie polecam jeśli ktoś szuka akurat lekkiej książki na wieczór.

Poprawiacz humoru.
A traktuje o ważnych sprawach.
Love is love...a ja kocham Noah'a i Harry'ego :)

Poprawiacz humoru.
A traktuje o ważnych sprawach.
Love is love...a ja kocham Noah'a i Harry'ego :)

Średnio mi się podobała

Średnio mi się podobała

Więcej tego, co było w poprzedniej części.

No, może więcej żenującego humoru niż w pierwszej książce, ale może to jest kwestia tego, że miałam za małą przerwę między tomami i się przejadło.

Więcej tego, co było w poprzedniej części.

Dodaj cytat z książki Noah jest bardziej