Jestem nieletnią żoną

Literatura polska

Ślubny welon zamiast lalki

Polecam

Polecam

Wstrząsająca historia Salmy, ale i piekło kobiet, tragedia że tak się dzieje na świecie!!!

Napisana w dość naiwnym stylu, za dużo w niej osobistych wtrętów, wydaje mi się też pod pewnymi względami mało prawdopodobna.

Temat ważny i godny poruszenia. Jednak język którym jest napisana jest bardzo infantylny, przez co mnie się bardzo ciężko czytało.

Po raz kolejny historie przedstawione w książce są wciągające, ale po raz kolejny jak autorka zaczyna opisywać swoje małżeństwo to... Strasznie mnie irytują te jej opisy miłości najlepsza, najcieplejsza, najwspanialsza bla bla bla, psuje mi to odbiór.

Książka porusza trudny temat ślubów zawieranych przez małe dziewczynki w krajach muzułmańskich. Często są one sprzedawane przez swoje biedne rodziny. Sprawa dotyczy małych dziewczynek, często nawet 9letnich. Szokujące dla mnie jest to, że w obecnych czasach, gdy działa tyle organizacji pomocowych, ten proceder dalej trwa. Bohaterka powieści, ledwo po pierwszej miesiączce została wydana za mąż I choć początkowo kandydat wydawał się miłym i przystojnym chłopakiem Salma trafiła do prawdziwego piekła.

Książka która chwyta za serce. Tak małe dzieci muszę z dnia na dzień stać się dorosłymi kobietami mieć na tak małych barkach tak wiele. Straszne że to dzieje się naprawdę. 😞 Polecam książka daje do myślenia i choć dzieciństwo niejednego z nas nie było idealne po przeczytaniu tej książki zmienia się zdanie.

Jeśli ktoś szuka "deseru literackiego" w tej pozycji, z całą pewnością będzie zawiedziony. Jest to jednak pewnego rodzaju fabularyzowany dokument, którego wartość jest znacznie istotniejsza niż piękny język i styl. To powieść, którą naprawdę warto przeczytać, która otwiera oczy na tematy, o których wydaje się nam, że coś tam wiemy, a tak naprawdę wiemy bardzo niewiele. To książka, którą trzeba przeczytać, jeśli zależy nam na wyjściu poza strefę komfortu władnego i zajrzenie w paskudne miejsca tego świata, który coraz bardziej przypomina utraconą obietnicę ziemskiego raju, utraconą....

Ciężka książka, łza nie raz w oko się zakręciła

Ciężka książka, łza nie raz w oko się zakręciła

Zdecydowanie wolę inne książki tej autorki.

Zdecydowanie wolę inne książki tej autorki.