Uciekłam z arabskiego burdelu

Okładka książki Uciekłam z arabskiego burdelu Laila Shukri Patronat LC
Okładka książki Uciekłam z arabskiego burdelu
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2020-11-12
2020-11-12
Literatura polska

więcej Więcej

Przeczytałam wiele książek o podobnej tematyce. Ta książka najbardziej szokuje w jaki sposób są brutalni i obzydliwi mezczyzni w stosunku do kobiet jak i małych dziewczynek. Napisana prostym językiem. Każda historia bohaterek jest smutra i zarazem straszna. W 360 stronach mieści się naprawdę sporo. Polecam

Naprawdę nie do pomyślenia jest, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku. Straszne sytuacje, straszna mentalność, poznajemy tę kulturę od zdecydowanie mrocznej strony.

Wbrew pozorom bardzo smutna, przykra i brutalna książka. Na plus tylko to, że opowiedziana w miarę łagodnie, drastyczne sceny są tylko wzmianką a nie szczegółowym opisem - dokładnego opisu brutalnych aktów większość czytelników pewnie by nie zniosła. Ciekawa książka- o ile można tak w ogóle powiedzieć, wciągała patrząc przez pryzmat pochłanianych stron, ale przerażała w...

Wciągająca i szokująca. Sporo wstawek z reportaży o handlu ludźmi. Kolejna książka autorki, której treść muszę "odchorować"

Dalsze losy Julii i kolejna część jej nieszczęścia i cierpienia. To straszne ile kobiety doświadczają przemocy i poniżania.

Przerażająca historia kobiety w arabskim burdelu.

Książka opowiada o dziewczynie która występowała w innej książce tej autorki, dobrze sie czytało :)

Jak zwykle książka super. Nie zawiodłam się a kupiłam w ciemno 😊 spodziewałam się innego zakończenia ale i tak trzymała mnie w napięciu. Nie zdradzę żadnego wątku bo warto samemu przeczytać

Wracamy tu do historii Julii, którą najpierw przystojny Syryjczyk rozkochał, przekonał do wycieczki do Dubaju a na koniec sprzedał do jednego z tamtejszych burdeli. Julia jakimś cudem poznała Izabelę, która wspólnie z przyjaciółmi zorganizowała jej ucieczkę. Dziewczynę wyciąga z piekła Steven, który cierpliwie tłumaczył zranionej kobiecie, że jest wolna. Julia potrzebowała...

Kolejna pozycja ,,nie żyli długo i szczęśliwie" wg schematu ,,on piękny i bogaty, ona piękna i naiwna"... Zastanawiam się, ile jeszcze trzeba o tym pisać, mówić, nagłaśniać, aby do niektórych kobiet naprawdę dotarło, że książę z bajki to tylko w baśniach...

• 2021
  • 2020