Poradnik projektowania gier planszowych

Okładka książki Poradnik projektowania gier planszowych Mike Selinker
Okładka książki Poradnik projektowania gier planszowych
Mike Selinker Wydawnictwo: Bomba Games poradniki
poradniki
Bomba Games
2018-12-22
2018-12-22
gry planszowe projektowanie

Okładka książki Władcy dziczy David Eckelberry, Mike Selinker
Władcy dziczy David Eckelberry, M...

Poradnik projektanta gier planszowych to seria mini esejów dotyczących różnych kwestii związanych z pisaniem, testowaniem, prototypowaniem i wydawaniem planszówek. Główny rdzeń książki składa się z przetłumaczonych tekstów z oryginalnego angielskiego wydania, a druga część uzupełnia je tekstami polskich autorów.

Po tytule spodziewałem się mnóstwa porad dotyczących, jak dobierać mechaniki, jak wymyślać nowe, jak łączyć różne mechaniki itp. Dzięki książce zobaczyłem jednak, że temat projektowania gier planszowych jest dużo szerszy, niż te kwestie techniczne. I uważam, że lektura tej książki znacznie zwiększa szansę, że gra planszowa, jeśli kiedyś jakąś zaprojektuję, zostanie wydana.

Wśród poruszanych tematów są prototypy, produkcja, figurki, testowanie, matematyka, zdobywanie recenzji, kwestie prawne, kontakty z wydawnictwem, współpraca z innymi osobami, których udział i pomoc są konieczne, by wydać grę.

Jeśli ktoś chciałby kiedyś wydać grę, zobaczyć na sklepowej półce pudełko ze swoim nazwiskiem, to ta książka zdecydowanie jest dla niego.

Po tytule spodziewałem się mnóstwa porad dotyczących, jak...

Książka opisuje prawie każdy tworzenia gry planszowej.
A także o tym iż Hasbro – drugie pod względem wielkości przedsiębiorstwo na świecie zajmujące się produkcją zabawek.
Wewnątrz Hasbro w ciągu jednego roku według Mike’a Hirtle’a, wiceprezesa
ds. relacji z twórcami i nabywania produktów (poniższe liczby nie zawierają
pomysłów, które powstają wewnątrz firmy):
• 1300 zewnętrznych pomysłów na grę, przesyłanych w jednym roku,
• 300 przyniesionych osobiście, bezpośrednio do firmy,
• 150 przedstawionych działowi marketingu,
• 25–30 wziętych pod uwagę w celu zakupienia licencji bądź już z licencjonowanych,
• 10–15 wystawionych na rynek,
• 3–4 sukcesy,
• 1–2 OLBRZYMIE sukcesy. Czyli jak chcemy stworzyć dobrą grę musimy przejść trudną drogę.

Książka opisuje prawie każdy tworzenia gry planszowej.
Wewnątrz Hasbro w ciągu jednego roku według Mike’a Hirtle’a, wiceprezesa

• 20.18 Hobby
  • Moja Kolekcja: Książki
  • 4.1 Samodzielna
  • Kreatywność / Inspiracja

Dodaj cytat z książki Poradnik projektowania gier planszowych