Ewolucja piękna. Jak darwinowska teoria wyboru partnera kształtuje świat zwierząt i nas samych

Richard O. Prum Wydawnictwo: Copernicus Center Press popularnonaukowa
The Evolution of Beauty: How Darwin's Forgotten Theory of Mate Choice Shapes the Animal World - and Us
Krzysztof Skonieczny
ewolucja teoria ewolucji dobór płciowy natura ornitologia Darwin

Oficjalne recenzje i

Piękno się Zdarza

[ 5 ] Link do recenzji

To jedna z najważniejszych pozycji w tym roku dla mnie, i pewnie wypadnie ją ogłosić przeczytaną roku. Znakomite wnioskowanie, ogromna wiedza i doświadczenie autora i rewolucyjne tezy. Dla mnie najważniejsze to - rola piękna jako celu ewolucji, rola w ewolucji homoseksualizmu (ochrona i negowanie agresji) oraz teorie piękno i przyjemność się zdarza. To trzeba czytać

"Ewolucja piękna" Richard O. Prum
Przyznam się na początku do dwóch rzeczy, które mogą sprawić, że obiektywizm mojej oceny jest nieco... zużyty. Po pierwsze: fascynuje mnie ewolucja jako proces i siły, które ją napędzają. Od dziecka czytałam wszystko, co wpadło mi w ręce, a co dotykało kwestii ewolucji, wymierań, powstawania gatunków, psychobiologii ewolucyjnej. Po drugie:...

• Popularnonaukowe
  • Popularnonaukowa