Jamie gotuje po włosku

Okładka książki Jamie gotuje po włosku Jamie Oliver
Okładka książki Jamie gotuje po włosku
Jamie Oliver Wydawnictwo: Insignis kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Jamie Cooks Italy
Insignis
2018-10-31
2018-10-31
Dorota Malina
Włochy kuchnia przepisy

Uwielbiam jego książki - zawsze pięknie wydane, bardzo dobrze napisane, przepisy są sensowne i bardzo dobrze wytłumaczone. Dzięki tej książce poznałam kilka przepisów, które są teraz w dzięsiątce moich ulubionych dań! Polecam spróbować cacio e pepe - przepis banalny, a niebo w gębie!!

Uwielbiam Jamiego Olivera - przemawia do mnie swoją osobowością już od jego początków programów kulinarnych aż do teraz. Pięknie się starzeje - niczym dobre, włoskie wino ;)
I o Włochach ta książka. Oczywiście pięknie wydana, z pięknymi zdjęciami i naprawdę wyjątkowymi przepisami.

Ostatnio robiłam urodziny w stylu włoskim i specjalnie ją zakupiłam, by w głównej mierze z niej zaserwować dania. Musze przyznać, że się sprawdziła - było coś nowego na stole, a jednocześnie wszyscy się zajadali z apetytem.
Co prawda, jak w większości przepisów tego autora, za składnikami trzeba się trochę nabiegać, ale od czasu do czasu można i zdecydowanie warto.

Cieszę się, że moja kolekcja pięknych książek Jamiego tak ładnie rośnie :D

Ach, te smakowite zdjęcia! Przemycane triki i porady, a pkmiędzy tym wszystkim historie z odbytej podróży po pięknej Italii. Che il libro bello!

Ostatnio bardzo chętnie sięgam po książki kucharskie różnego rodzaju. Tym razem miałam okazję zapoznać się z włoskimi przepisami i móc wypróbować nowe dania.

Każdy przepis zaczyna się od krótkiego wstępu, w którym zawarte jest kilka zdań o potrawie, skąd się wywodzi, czy do czego nawiązuje. Składniki zostały wypisane w jednej kolumnie, a następnie etapami zostało przedstawione przygotowanie. Nie brakuje również informacji o tym, ile z danych składników zrobimy porcji, a także jaki jest czas przygotowania. Na końcu każdego przepisu została umieszczona tabela z wartościami odżywczymi.

Do przygotowania danej potrawy zachęcają piękne zdjęcia, które prezentują każde z dań. Poza takimi fotografiami w książce czekają na nas urywki z życia Autora, dzięki czemu możemy w pewnym stopniu poznać Jamie'go.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/11/jamie-gotuje-po-wosku-jamie-oliver.html

„Jamie gotuje po włosku” to idealna książka dla tych, którzy chcą poznać naprawdę włoską kuchnię nie składająca się jedynie z pizzy, spaghetti czy risotto. To wręcz podróż po gastronomicznej części Włoch, znajdziemy potrawy iście tradycyjne, które mamy możliwość poznać dzięki tradycji, jaka w ciągu dalszym zostaje w tym kraju i prawdziwe, rdzenne jej smaki. Jednak to nie wszystko co daje nam do dyspozycji ta pozycja, jak wiadomo, nie zawsze się ma czas, a chęć poznawania smaków nie raz w nas siedzk. Stąd też autor przygotował dania błyskawiczne, proste, szybkie w przyrządzeniu i przede wszystkim mające w sobie włoskiego ducha! Jest to na pewno idealna kompozycja, uzupełnienie do bardziej wymagających potraw. Znajdziemy tutaj również tabele, które dokładnie pokazują nam wartości odżywcze danej potrawy. Moim zdaniem jest to jedna z wielu książek kucharskich poświęconych kuchni włoskiej, do której naprawdę warto zajrzeć. Poznać ten pyszny kraj i ich historię zapisaną w jedzeniu. Jest ona bogatą w smaki, nie raz wyjątkowe i niezapomniane, co sprawi, że ponownie będzie się chciało po nią sięgnąć. Wyjątkowość tej książki również jest zawarte w tym, jak z dbałością zadbano o każdy element, fotografia, przepis, sama tabela, o której pisałam, przyczynia się, że te potrawy chce się samemu gotować, nabiera sie ochoty, by znów poeksperymentować w kuchni i doznać nowych smaków!

Przyznam, że to kolejne kulinarne arcydzieło, z którego bije pasja, miłość do jedzenia i ogromny szacunek do ludzi. Do tego ta książka jest tak przepięknie wydana, że to się w głowie nie mieści. Każde danie jest okraszone świetnym zdjęciem, bez zadęcia. Zachęca do gotowaniu. Teraz, już! Całość dopieszczają prawdziwe historie włoskich kobiet, które gotując kultywują historię i tradycję dobrego jedzenia oraz rodzinnej atmosfery. Nonny to prawdziwe mistrzynie w swoim fachu, a każde spotkani z nimi zostało uwiecznione klimatycznymi fotografiami.

OD PRAKTYCZNEJ STRONY
Nowa książka Jamiego Olivera ma bardzo podobny układ do poprzednich. Jest podzielona na kilkanaście tematycznych rozdziałów: makarony, sałatki, ryż i kluski, chleb i wypieki, mięso, ryby i wiele innych. Każdy przepis zawiera krótki wstęp z anegdotą, spis produktów, dokładny i klarowny opis oraz tabelę z wartościami odżywczymi. Jak już wcześniej wspomniałam każdą recepturę zdobi świetna fotografia. Książka zawiera spis treści oraz coś co uwielbiam: indeks składników! W moim przypadku to coś niezbędnego w książkach kucharskich.

Jamie gotuje po włosku - Jamie Oliver
UCZTA
Uwielbiam testować nowe przepisy. Kiedy mam nową książkę kucharską niemal od razu zabieram się za gotowanie! W ciągu tygodnia przygotowałam niemal 10 różnych potraw i każda z nich była przepyszna. I nie jest to pochwała ku moim zdolnościom kulinarnym, a recepturom, które są tak dobrze napisane i skonstruowane, że trudno coś zepsuć. Jamie dba o każdy szczegół i sprawia, że gotowanie to przyjemność ( no i później jedzenie!). Jakiś czas temu pokochałam wszelkiej maści risotta i ku mojej uciesze znalazłam w tej książce wiele świetnych przepisów. Wpadły też makarony, ten z pistacjami to istne niebo. Gianduja czyli oryginalna nutella przenosi do krainy wiecznej szczęśliwości i okropnie szybko znika. Zrobiłam pierwsze w życiu gnocchi! W książce jest też przepis na neapolitańskie ciasto na pizzę i kilka wariacji na ten temat. Jamie zamieścił również rozdział z podstawami włoskiej kuchni takimi jak przepis na ciasto makaronowe, sos pomidorowy czy pesto.

PODSUMOWANIE
Uwielbiam to co Jamie robi z kuchnią, jedzeniem i ludźmi. Zmienia myślenie i perspektywę. Dodaje odwagi i wprost mówi, że gotowanie jest proste i nie należy się go bać. Ta książka to potwierdzenie tej tezy. Prawdziwie włoskie przepisy bez udziwnień i zbędnych ceregieli. Prawdziwe, tradycyjne i przepyszne. Niektóre bardziej czasochłonne, a niektóre do zrobienia w 20 minut. Jeśli jesteście fanami włoskiej kuchni to „Jamie gotuje po włosku” musi zagościć w waszej kuchni. No musi. Po prostu!

“Jamie gotuje po włosku” w trzech słowach: pysznie, domowo i pysznie!

Z kuchni włoskiej znacie jedynie spaghetti i pizzę? Chcecie poznać prawdziwą włoską kuchnię, pełną niezwykłych smaków i zapachów oraz nieznanych w naszej polskiej kuchni składników? Chcesz poczuć smak potraw gotowanych przez babcie we Włoszech? Jeśli odpowiedziałeś "tak" choćby na część pytań, to "Jamie gotuje po włosku" jest idealną pozycją dla ciebie.

Książka pełna jest tradycyjnych, sprawdzonych przepisów. Poznajemy tu sylwetki włoskich starszych pań, które postanowiły podzielić się swoimi cennymi recepturami.

Każda receptura opatrzona jest krótkim komentarzem autora, który Przy każdym przepisie mamy niezwykle praktyczną tabelkę o kaloryczności i składnikach odżywczych, które znajdują się w potrawie.
Cała książka jest przepełniona pięknymi zdjęciami. Wydanie oceniam na 5, bo naprawdę fotografia, oprawa, skład , to wszystko jest naprawdę dopracowane.

Jest to książka dla osób, które chcą poznać prawdziwą, "rdzenną", włoską kuchnię, taką niemodyfikowaną przez jej rozpowszechnianie na całym świecie, taką jaką znają Włosi i ich babcie.

Książka pełna...

Jedna z lepszych Jamiego ,można dużo się nauczyć polecam

Jedna z lepszych Jamiego ,można dużo się nauczyć polecam

• Kucharskie
  • Kulinarne
  • Kuchnia
  • Kulinarnie

Dodaj cytat z książki Jamie gotuje po włosku