Bagaż osobisty. Po marcu

9788362020928
Dom Spotkań z Historią
literatura faktu
9788362020928

Lubie twórczość Pani Tuszyńskiej. Chętnie sięgam po kolejną książkę.
Ogólnie polecam książkę przeczytać.
Mam jedno zastrzeżenie : gdyby każda historia była napisała od początku do końca, książka wiele by zyskała. Czytanie z podziałem na bohaterów było męczące.

Polifoniczna opowieść o paczce przyjaciół, którzy na fali wzmożonej antysemickiej nagonki z 1968 roku, zostali zmuszeni do wyjazdu z Polski (albo właściwie zostali z niej wygnani) jest smutnym dowodem na bezduszność władzy, która w chwili dziejowego rozdroża na siłę szuka pretekstu do polaryzacji społeczeństwa, szczucia jednych na drugich, wskazywania winnych i robi to,...

Książka opowiada o losach, kręgu przyjaciół żydowskiego pochodzenia, którzy wyemigrowali po wydarzeniach z roku 1968.

Dyskusje

• Książki 2018