Podpalacz

Okładka książki Podpalacz Wojciech Chmielarz
Okładka książki Podpalacz
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Czarne Cykl: Jakub Mortka (tom 1) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Jakub Mortka (tom 1)
Ze Strachem
Czarne
2012-11-06
2012-11-06
powieść polska

Zakończenie dziwne, ale buja

Zakończenie dziwne, ale buja

W końcu książka Chmielarza, która jest "jakaś" :) Przyjemny kryminał, ciekawy główny bohater. Dobrze wiedzieć, że pan autor umiał kiedyś pisać lepiej.

Poprawny, wciągający kryminał.

Poprawny, wciągający kryminał.

Pierwsze kilkanaście stron - obawiałem się, że nie skończę tej książki albo skończę z uporu i dam jej 2/10.
Jednak w pewnym momencie wszystko zaczęło się układać tak, jak należy - akcja nabierała tempa, poznawało się charakter postaci i ich historię. Kochan od samego początku mi się nie podobał, był irytujący, miał nieśmieszne "żarty"/głupawe odzywki. Później jeszcze bardziej wkurzał: ale to dobrze, bo świadczy o dobrze wykreowanej przez autora postaci, bo zakładam, że taki miał być (irytujący/oburzający). Mortka w pierwszym momencie mnie irytował, ale później zaczął używać, cytując klasyka, małych szarych komórek.
To, do czego się doczepię, bo jest dla mnie dużym minusem: ta wizyta Mortki u patolog i rozmowa z nią, też "tłumaczenie" pewnego mechanizmu. Niemniej, jak na całą książkę, można to uznać za dość mały minus.

Niesamowicie nudna i pozbawiona jakichkolwiek emocji.

Niesamowicie nudna i pozbawiona jakichkolwiek emocji.

ksiazka bardzo przypadla mi do gustu

ksiazka bardzo przypadla mi do gustu

Nie powiedziałbym, że jest to arcydzieło, ale w kategorii wciągająca książka na weekend zdecydowanie daje radę. Sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

Oj , nudne to było....
Jednostajne, prostoliniowe, monotonne, płaskie, minimalnego uczucia nic we mnie nie wzbudziło, nie wciągnęło, zero klimatu .....
Takie meh....

Z Panem Wojtkiem mam taki love/hate relationship - jedne książki mi bardzo leżą drugie ani trochę....

Oj , nudne to było....
Takie meh....

Czytasz, jesteś gdzieś na 170 stronie (na 365) i nagle, totalnie niespodziewanie wkracza Mąż i proponuje wyjściową randkę, a Ty pokazujesz książkę i mówisz - ,,dobra, ale najpierw ją skończę."
Chyba po tym, poznaje się dobre czytadło?
Także to był super dzień ze świetną książką i niespodziewaną randką.

Chyba po tym, poznaje się dobre czytadło?
Także to był super dzień ze świetną książką i niespodziewaną randką.

Bohaterowie, którzy nie zawsze dają się lubić, ale przez to są o wiele bardziej "żywi", do tego świetnie skonstruowana intryga i mocny finał bez "cukierkowego" happy endu. Czego chcieć więcej?