Wielki marsz

Richard Bachman Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy kryminał, sensacja, thriller
The long walk
Paweł Korombel
Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka
The long walk
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Korombel
Kolekcja Mistrza Grozy

2041

"Igrzyska śmierci" sprzed dziesiątek lat.
Myślę, że rozumiem ideę książki, ale dłużyła mi się ona strasznie. Maszerowali, maszerowali i maszerowali... Koniec łatwy do przewidzenia, cała historia przerażająca.

„Wielki Marsz” Bachmanna, a w rzeczywistości Stephena Kinga, przenosi nas do czasów dystopicznych Stanów Zjednoczonych Ameryki. 100 chłopców, wyrusza w podróż zasłaną bólem, łzami- a przede wszystkim krwią i śmiercią ludzi, którzy dopiero na krótko przed „zarobieniem czerwonej kartki” zauważają, że umierają naprawdę. Jest to powieść wstrząsająca, wzruszająca a nawet...

Ten autor daje gwarancję pewnego poziomu. czytelnicy, którzy go znają na pewno nie będą zawiedzenie. tej powieści zdecydowanie najbliżej do "Igrzysk Śmierci"

Czytając tę pozycję odniosłam wrażenie, że jest niezmiernie podobna do "Igrzysk śmierci", a może była nawet pewnym wzorem. Różnica polega na tym, że do Wielkiego Marszu zgłaszają się dobrowolnie młodzi mężczyźni, którzy muszą przejść najpierw testy. Wydawać by się mogło, że są oni w pełni świadomi tego, do czego się zgłaszają, a jednak zagłębiając się w książkę czytelnik...

Na półkach: , , , , ,

Pomysł na tę książkę naprawdę bardzo mi się spodobał. Zresztą już wielokrotnie widziałam, że King umie wymyślać fabuły.

Jednak jakoś nie mogłam polubić tego stylu pisania. Strasznie mi się ta książka dłużyła, bardzo wolno ją czytałam. Mimo to nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała.

Co do zakończenia to jest ono otwarte i z jednej strony mi się podoba, a z drugiej...

Najlepsza wśród powieści Kinga!

Rewelacyjna lektura! ksiazka napisana w latach 70!, a w ogole nie czuc 40 lat roznicy. bardzo mnie wciagnela i do ostatniej strony nie mialam pojecia, jaki bedzie final. Historia w niej przedstawiona jest wstrzasajaca, ale na miare naszych czasow. Bardzo polecam!

Pierwsza książka Stephena napisana pod pseudonimem, jaka została przeze mnie przeczytana, a moje wrażenia są w pełni pozytywne. Książka ta jak każda inna Stephena jest rewelacyjna, wciągająca, trzyma w napięciu do samego końca, a także świetnie nakreśleni bohaterowie wraz z ich historiami życiowymi. Jak najbardziej warto po nią sięgnąć.

Ray Garraty jedzie na start Wielkiego Marszu. Wydaje mu się, że wie na co się zdecydował. W rzeczywistości jednak nie ma o tym zielonego pojęcia. W Marszu oprócz Ray'a bierze udział jeszcze dziewięćdziesięciu dziewięciu młodych chłopców. Wszyscy pewni wygranej, nieświadomi, że oto biorą udział w zbiorowym samobójstwie. Zasady są proste. Trzeba maszerować. Nie wolniej niż 4...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra.