Firma

John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Seria: W świetle prawa kryminał, sensacja, thriller
The Firm
2017-04-20
Krzysztof Obłucki, Lech Żołędziowski, Zbigniew A. Kościuk
W świetle prawa
literatura amerykańska FBI kryminał thriller

Cóż można powiedzieć o książce napisanej 21 lat temu? Która doczekała się adaptacji filmowej pod tym samym tytułem, w której zagrał Tom Cruise, Gene Hackman i Ed Harris?
Po prostu jest to fantastyczny thriller, który od pierwszych stron wciąga czytelnika w świat prawniczy, przekręty mafijne i podejrzane układy agentów FBI
Tu za luksus, miliony na koncie bankowym i piękny...

Nie powiem, chciałem jak najszybciej się dowiedzieć, co się stanie z głównymi bohaterami, więc mimo ilości stron można naprawdę szybko się z nimi uporać.
Sam klimat i historia na 9, bohaterowie na 6 (nierówne zachowanie i nieco papierowe), zwroty akcji na 6,5 - z jednej strony napięcie a z drugiej torchę płytka dla mnie końcówka. Ale emocje były, a to najważniejsze.

Rewelacja. Jeśli ktoś lubi tematykę prawniczą to pozycja obowiązkowa.

Teraz to już klasyka. Znakomicie napisana druga powieść tego autora.

Świetna ksiażka na samotne wieczory! :)

All time classic. Musiałbym ponownie sięgnąć żęby stwierdzić czy się zestarzała, ale chyba czytałem dwa razy i było spoko.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Naprawę dobry thiller. Film może kiedyś. Natomiast kiążkę polecam. Ciekawa fabuła. Bardzo czytelna, schludna i przyjmna dla głowy narracja.

Bardzo lubię od czasu do czasu przeczytać książkę Johna Grishama, choć muszę przyznać, że nie każde z moich dotychczasowych czytelniczych spotkań z autorem budziło zachwyt. Mimo to byłem bardzo ciekawy jak będzie następnym razem, szczególnie, że wybór padł na "Firmę" - jedną z najbardziej znanych książek autora, do czego z pewnością przyczyniła się ekranizacja z samym Tomem...

W moim zestawieniu dałam tej powieści 7,5 na 10. Książka naprawdę trzyma bardzo mocno w napięciu. Koncept idealnej firmy i życia w luksusie jest - moim zdaniem - znakomicie opisany, niezwykle ciekawy i intrygujący.
Po lekturze ciężko jest mi uwierzyć, że to wszystko tak właśnie się skończyło dla głównych bohaterów - moim zdaniem niektóre ich kroki i sposób rozwiązania...

John Grisham kojarzy mi się z dobrymi dramatami sądowymi,prawnikami w roli głównej i rzetelnymi opisami rozpraw sądowych.Sięgnąłem po "Firmę" z nastawieniem na dobrą rozrywkę i początek był bardzo obiecujący.Mitch był obiecującym prawnikiem i prymusem na uczelni,dostał propozycję pracy nie do odrzucenia z małej firmy w Memphis.Okazało się,że nie jest to zwykła firma,tylko...

Dyskusje

5 341