Firma

John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska kryminał, sensacja, thriller
The Firm
Krzysztof Obłucki, Lech Żołędziowski, Zbigniew A. Kościuk
Albatros, Ringier Axel Springer Polska
literatura amerykańska FBI kryminał thriller
The Firm
kryminał, sensacja, thriller
Krzysztof Obłucki, Lech Żołędziowski, Zbigniew A. Kościuk
literatura amerykańska FBI kryminał thriller

Znakomity thriller prawniczy, przeniesiony tez na ekran kinowy. Początek ogromnej popularności autora, niespełnionego prawnika.

2056

Lubię Grishama i nie wiem jak się uchowałam nie czytając ani nie widząc Firmy aż do 2020 roku. Teraz postanowiłam to nadrobić. jakim cudem to był hit kinowy, nie wiem. Może to magia Toma Cruisa. Film jeszcze przede mną, wiec się przekonam. Książka jest męcząca i nudna. Tylko dla wiernych fanów autora.

Skrojona na miarę , nie ma tam słowa za mało bądź za dużo .

Cóż można powiedzieć o książce napisanej 21 lat temu? Która doczekała się adaptacji filmowej pod tym samym tytułem, w której zagrał Tom Cruise, Gene Hackman i Ed Harris?
Po prostu jest to fantastyczny thriller, który od pierwszych stron wciąga czytelnika w świat prawniczy, przekręty mafijne i podejrzane układy agentów FBI
Tu za luksus, miliony na koncie bankowym i piękny...

Nie powiem, chciałem jak najszybciej się dowiedzieć, co się stanie z głównymi bohaterami, więc mimo ilości stron można naprawdę szybko się z nimi uporać.
Sam klimat i historia na 9, bohaterowie na 6 (nierówne zachowanie i nieco papierowe), zwroty akcji na 6,5 - z jednej strony napięcie a z drugiej torchę płytka dla mnie końcówka. Ale emocje były, a to najważniejsze.

Rewelacja. Jeśli ktoś lubi tematykę prawniczą to pozycja obowiązkowa.

Teraz to już klasyka. Znakomicie napisana druga powieść tego autora.

Świetna ksiażka na samotne wieczory! :)

All time classic. Musiałbym ponownie sięgnąć żęby stwierdzić czy się zestarzała, ale chyba czytałem dwa razy i było spoko.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Naprawę dobry thiller. Film może kiedyś. Natomiast kiążkę polecam. Ciekawa fabuła. Bardzo czytelna, schludna i przyjmna dla głowy narracja.

Dyskusje

5 376