Firma

Okładka książki Firma
John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The Firm
Albatros, Ringier Axel Springer Polska
2017-04-20
2017-04-20
Krzysztof Obłucki, Lech Żołędziowski, Zbigniew A. Kościuk
literatura amerykańska FBI kryminał thriller

więcej Więcej

Świetna sensacja. Niestety najpierw trafiłem na film. W każdym razie nie zawiodłem się i była od niego sporo ciekawsza.

Bardzo polecam, chociaż słuchając audiobooka trzeba bardzo skupiać się na postaciach i nazwiskach.
Daje świetny obraz jak bezsensowny jest wyścig szczurów.
Jeszcze po przeczytaniu, cały czas czułam się podsłuchiwana obserwowana.:)

Wyśmienity thriller, kryminał. Jak zwykle o wiele bardziej interesujące niż film. W ogóle zupełnie nie pasuje według mnie Tom Cruise do tej roli. Nie żeby źle grał no ale tak. Niezwykle wciągająca i tajemnicza historia z jakże niezwykłym zakończeniem. Polecam bardzo.

King i Grisham mają podobny styl pisania. Choć gatunkowo i tematycznie to zupełnie inne bieguny. Początek "Firmy" mógłby wyjść spod pióra Kinga, tyle, że u "mistrzunia grozy" w końcu szefem firmy okazałby się prawdopodobnie sam diabeł, wspólnicy odprawialiby prastare rytuały na duszach klientów, a bohater - prawnik Mitch, musiałby się mierzyć z przerażającymi koszmarami,...

Książka bardzo dobrze napisana. Nie jestem wielkim fanem kryminałów, jednak przyznam, że John Grisham potrafi zbudować napięcie, a jego książki wciągają.
Zasłużone 7/10.

Pierwsza książka Grishama, jaką czytałem (w sumie już lata temu). Wciągnęła mnie od razu i zaprosiła do sięgnięcia po kolejne pozycje tego mistrza kryminału prawniczego.

Kapitalna lektura wciągnięta w dwa wieczory! Nie mogłem się oderwać

Kolejna ogromnie wciągająca i niesamowicie interesująca książka Grishama. Jestem pod wrażeniem. Można powiedzieć, że dotyczy prawniczej firmy, ale nie sposób ją dobrze opisać bez spoilerów. Historia opowiedziana jest tak, że sama się czyta. Polecam książkę wszystkim już się nie mogę doczekać następnej.
Po obejrzeniu ekranizacji filmu stwierdzam, że zakończenie w książce...

Pierwsze spotkanie z autorem. Styl pisania na razie jak dla mnie szybki, dużo się dzieje, zdania takie jak z "opisu sytuacji" :) Ogólnie książka ciekawa, ale pod koniec nudziła, zakończenie zwyczajne.

Fantastyczna! Trzyma w napięciu, trudno się od niej oderwać. Z równą przyjemnością obejrzałam ekranizację.

5 612
    1 821