Kichuś majstra Lepigliny

Janina Porazińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klasyka Dziecięca [Nasza Księgarnia] opowieści dla młodszych dzieci
1980-01-01
1946-01-01
Nasza Księgarnia
Porazińska chłopczyk glina przygody
opowieści dla młodszych dzieci
1980-01-01
Klasyka Dziecięca [Nasza Księgarnia]
Porazińska chłopczyk glina przygody

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa :)

Przyznam, że nie pamiętam już dokładnie treści tej książki, ale w dzieciństwie czytałam ją wiele razy, więc musiała przypaść mi do gustu.
Bardzo podobały mi się ilustracje (nadal mam je w pamięci - w innym wydaniu tej książki).
I nie mogę odżałować, że ileś lat temu pozbyłam się swojego egzemplarza podczas jakiś wielkich porządków).

Kichuś. Śmieszne, urocze imię dla chłopczyka ulepionego z gliny przez majstra Lepiglinę. Bardzo sympatyczna książeczka dla dzieci. Janina Porazińska nie bez powodu nazywana była polską Astrid Lindgren.

Ukochana książeczka mojego dzieciństwa:)

Jak dla mnie - lepsza wersja Pinokia. Bardziej mi się podobała, nie była tak "przerażająca", jak Pinokio. Ogólnie można przeczytać, ale bardzo nie powala.

• Przeczytane dawno temu
  • Dzieciństwo