Madeline w Paryżu

Okładka książki Madeline w Paryżu
Ludwig Bemelmans Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Madeline (tom 1-6) literatura dziecięca
literatura dziecięca

Książka o zapachu magdalenki

Link do recenzji

7407 399 181

Na półkach: , , , ,

Mam sentyment do tej bajki dlatego musiałam mieć tę książkę. Ilustracje są naprawdę piękne, a przygodny głównej bohaterki pamiętałam z małego ekranu. Co ciekawe córce książka się spodobała, ale bajka już nie.
Na pewno jest wiele książek na rynku o ciekawszej treści, ale z sentymentu warto zajrzeć.

Szczególnie piękne rysunki.

Miło było powrócić do czasów, kiedy to każdy środowy wieczór spędzało się przed telewizorem, śledząc losy małej Madeline. Dziś przeczytałam tę pozycję mojemu sześcioletniemu synkowi i co ciekawe, naprawdę mu się spodobała. Minusem jak dla mnie, jest wręcz absurdalna ilość tekstu, są strony, gdzie znajduje się dosłownie jeden wyraz, poza tym odniosłam wrażenie, że często za...

Madeline w Paryżu autor Ludwig Bemelmans pamiętacie tą niezapomnianą dobranockę? W Paryżu w pewnym starym domu,który był porośnięty dzikim winem, ustawiało się co rano w dwa rzędy dwanaście małych dziewczynek ❤️
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

Na półkach: , , , ,

Ta książka jest o 12 dziewczynkach, które zawsze o wpół do dziesiątej wychodziły na dwór w dwóch równych rzędach. Najmniejsza z dziewczynek miała na imię Madeline. A jej najlepszym kolegą był syn ambasadora Hiszpanii Pepito (niezły gagatek).

Pamiętam, że gdy byłam małą dziewczynką, a w telewizji publicznej było coś takiego jak Dobranocka jedną z moich ulubionych była ta, zaczynająca się od słów: „W Paryżu, w pewnym starym domu, który był porośnięty dzikim winem, ustawiało się co rano w dwa rzędy dwanaście małych dziewczynek”. Poznajecie? To „Madeline w Paryżu”! Nic więc dziwnego, że gdy zobaczyłam książkę o tym...

Czy jest ktoś kto nie zna uroczej Madeline? Odważnej dziewczynki z dużą wyobraźnią i lubiącą przygody... Lubiłam tę wieczorynkę, a teraz polubiły ją też i moje dzieci... 👦❤👧

W księgarniach znajdziemy pokaźne zasoby literatury dziecięcej. Niestety nie każda książka, opatrzona błyskotliwym tytułem i kolorową ilustracją, okazuje się właściwym wyborem. Pamiętam, z jaką radością zaczęłam czytać Oli jedną z książek - i nagle, odwracając kolejną stronę, naszym oczom ukazała się ucięta głowa konia. O tak - głowa ociekała krwią, a koń miał zamglony...

Ależ mi się podobało! Idealna książka dla dzieci. Ładne rysunki i wierszowana treść. Na pewno niejedno dziecko recytuje, albo będzie recytowało przygody Madeline. Polecam i dla dziewczynek i dla chłopców :)

Czytanie tej książki sprawiło mi ogromną przyjemność. Powróciłam na ulice Paryża, po których w dzieciństwie oprowadzała mnie Madeline - najmniejsza z dziewczynek mieszkających w starym domu porośniętym dzikim winem. Z uśmiechem na twarzy oglądałam piękne ilustracje, wspominając jedną z ulubionych dobranocek z dzieciństwa.

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci