Ostre cięcia. Opowieści ze świata Pierwszego Prawa

Okładka książki Ostre cięcia. Opowieści ze świata Pierwszego Prawa
Joe Abercrombie Wydawnictwo: Mag Seria: Uniwersum Pierwszego Prawa fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Uniwersum Pierwszego Prawa
Sharp Ends
Mag
2016-06-15
2016-06-15
Robert Waliś
Pierwsze prawo fantasy fantastyka opowiadania literatura angielska literatura brytyjska literatura XXI wieku proza angielska proza brytyjska

więcej Więcej

Jeżeli kogoś interesuje moja opinia o tej serii (w tym o najnowszym tomie), to zapraszam bardzo serdecznie! https://www.youtube.com/watch?v=R48S1tax_Wg

Słabe, coś dla młodszych czytelników.
Zbiór histori które nic nie wnoszą do całości uniwersum.

Oj dawno się już z żadną książką tak nie męczyłam :) Podobało mi się całe jedno opowiadanie.

W oryginale podtytuł jasno pokazuje, że to zbiór opowiadań — "Stories from the World of the First Law". W tłumaczeniu zniknął z okładki i z tego powodu długo myślałam, że czytam powieść. Kolejne części wprowadzały nowych bohaterów, a ja czekałam, aż oni wreszcie zaczną się spotykać. A tu nic. Dopiero gdzieś w jednej trzeciej zrozumiałam, że splecenia wątków nie...

"Ostre Cięcia" to zbiór opowiadań z Uniwersum Pierwszego Prawa.

Ramy czasowe opowiadań sięgają czasów kiedy Sand dan Glokta był jeszcze pojedynkującym się żołnierzem armii Unii, a kończą po tym jak Murcatto jest Wielką Księżną Talinsu,a jej syn zostaje Królem Styrii.

Wśród opowiadań znajdziemy takie, które opowiadają nieznane losy i nieopowiedziane do tej pory historie...

Nie ma rewelacji, ale miło spotkać starych znajomych :)

Joe Abercrombie jest mistrzem opowiadań mrocznego fantasy. Na niektórych imionach bohaterów można połamać sobie język, ale barwne opisy walki o władzę na Północy podkręcają wyobraźnię na najwyższe obroty.

Po przeczytaniu tej książki czuję zawód, gdyż po trylogii "Pierwsze Prawo" spodziewałem się czegoś lepszego. Natomiast dostałem zlepek różnych opowiadań, które często nie mały żadnego celu. Odnoszę wrażenie, że niektóre z nich wyglądały jak fragmenty z innych książek, ale co najgorsze - nie były to najlepsze fragmenty. Tak jakby autor zaczął pisać nowe powieści, ale je nie...

Dobre uzupełnienie i zwieńczenie Uniwersum Pierwszego Prawa. Wiadomo jak jest ze zbiorami opowiadań, zawsze trafią się i lepsze, i gorsze, ale przyznaję że w "Ostrych cięciach" Abercrombie poniżej pewnego poziomu nie zszedł. Wielu bohaterów znanych, kilkoro kolejnych - nie. Z tej drugiej grupy najbardziej podeszły mi postacie Javre i Shev; z ręką na sercu dodaję że nie...

Mimo iż nie czytałam niczego ze Świata pierwszego prawa, to całkiem mi się Ostre cięcia podobały. Oczywiście trochę się gubiłam w bohaterach i nie bardzo znałam świat, ale to mój błąd, nie książki.

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2021
  • Do kupienia

Joe Abercrombie Ostre cięcia. Opowieści ze świata Pierwszego Prawa Zobacz więcej