Ao No Exorcist 13

Waneko
2015-09-21
2015-09-21
Jan Świderski, Aleksandra Kulińska

Początek trzynastej części serii to ostateczna odpowiedź, dlaczego Iluminaci tak bardzo interesowali się Izumo i jej rodziną. Ich plan okiełznania potężnej mocy mógł znacząco wpłynąć na rozkład sił. Na szczęście na miejsce przetrzymywania nastolatki dociera „grupa ratunkowa”, która ma zamiar pokazać przeciwnikom swoją prawdziwą siłę. Tomik można zasadniczo podzielić na dwie części. Pierwsza połowa zostaje poświęcona dziewczynie (jej wspomnieniom i wyjaśnieniu kilku ostatnich tajemnic z tym związanych), później zaś rozpoczyna się „widowiskowa” strona mangi, od której na pewno nie będzie można się łatwo oderwać. Każdy z młodych egzorcystów będzie bowiem musiał zmierzyć się z własnym przeciwnikiem. Małe zastrzeżenia można mieć jednak do wyboru „wrogów”, którymi są tutaj zombie. Żywe trupy już trochę się „przejadły”, nie stanowiąc już tak wielkiej atrakcji (ocena mocno subiektywna). Łyżeczką dziegciu jest tu również antagonista (Gedoin), który momentami wydaje się sam nie wiedzieć czego tak naprawdę chce.

Na półkach: , , , ,

CIERPIENIE I ŚMIERĆ

Akcja z Illuminatami trwa! Wydarzenia rozgrywające się na kilku polach pędzą na złamanie karku, na scenie pojawiają się coraz to nowe demoniczne postacie, a przeszłość wychodzi na jaw. Jest dramatycznie, jest brutalnie, jest nastrojowo. Mniej tym razem mamy humoru, ale bynajmniej nie odczuwa się jego braku.

Przebywająca w niewoli Kamiki poznaje dalszy ciąg losów swojej matki i eksperymentów, jakim została poddana. Jednocześnie wspomina, co stało się z jej siostrą i jaki los spotkał Yoshidę – co oczywiście prowadzi ją do zrozumienia losu, jaki czeka ją samą. Chore eksperymenty, które albo ją zabiją, albo skarzą na cierpienie, jakiego nikt nie jest w stanie znieść. Wszystko w celu znanym tylko Illuminatom. Ale czym on właściwie jest? Dziewczynę w tym momencie obchodzi coś innego – jak przetrwać. Nie zamierza siedzieć z założonymi rękami, gdy zostaje zabrana na badania korzysta z okazji, uwalnia się i przywołuje swoje chowańce. Jednak w starciu z tak potężną organizacją, samotna nastolatka wydaje się nie mieć najmniejszych szans…
Tymczasem Rin i reszta ekipy odkrywają, gdzie może być przetrzymywana. Nie mogąc liczyć na pomoc Phelesa, który jak zwykle realizuje swoje własne cele, sami wkraczają do akcji. Jednakże hordy zombie to zaledwie początek tego, co czeka na nich na miejscu. Schwytani w pułapkę, rozdzieleni i uwięzieni, zostawieni zostają na pewną śmierć. Czy wszelka nadzieja już umarła? Co z Shurą? I jak zakończą się działania Gedoina?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/ao-no-exorcist-13-kazue-kato.html

CIERPIENIE I ŚMIERĆ

Przebywająca w niewoli Kamiki poznaje dalszy...

Bardzo fajny tomik. Polecam.

Bardzo fajny tomik. Polecam.

Tomik wyjątkowo mi się dłużył i jedynym pocieszeniem było multum dodatków na jego końcu.

Dodaj cytat z książki Ao No Exorcist 13