Okładka książki Manage Your Day-to-Day: Build Your Routine, Find Your Focus, and Sharpen Your Creative Mind Jocelyn K. Glei
Jocelyn K. Glei Wydawnictwo: Amazon poradniki
poradniki
Amazon
2013-05-21
2013-05-21
zarządzanie czasem

Dostałam w tej książce właśnie to, czego oczekiwałam - wskazania palcem, co muszę zrobić, żeby mieć więcej czasu na skuteczne tworzenie. I faktycznie, zadziałało, zyskałam lekko 1h dziennie na efektywne działania dla swojego biznesu (a jestem na początku swojej drogi).

Liczyłam na więcej. Książka krótka i raczej dla początkujących. Nie zawiera w sobie nic przełomowego. Fajnie jednak, że bazuje na ludziach sukcesu - ich przemyśleniach i sposobach działania.

Szukając czegoś na chwilę z tematyki koncentracji trafiłem na tą pozycję...

Na początku zapowiadała się jak odgrzewany kotlet etc...

Ale, o dziwo jednak jest interesująca - kilka cytatów daje do myślenia i dla mnie to jest ważne.

Najważniejsze jednak jest to, że otworzyło z 2 furtki w mojej głowie na dwa tematy których nie rozumiałem dlaczego tak jest... a tu pyk opis, przedstawienie sprawy i dwa + dwa dało 8 :)

Polecam pozycję - całkiem sporo ciekawych informacji zebranych w małej formie - szybko czytającej się lub odsłuchującej książki :)

Szukając czegoś na chwilę z tematyki koncentracji trafiłem na tą pozycję...

Na początku zapowiadała się jak odgrzewany kotlet etc...

Czytać, czytać, czytać! Dla kogoś, kto chce działać twórczo, ale co 5 minut zerka na telefon. Kto chciałby być kreatywny, a jest perfekcjonistą. Kto chciałby ogarnąć swój dzień, a zajmuje się sprawami PILNYMI (a nie ważnymi). Może nie arcydzieło w temacie ZARZĄDZANIA CZASEM, ale bardzo przydatna garść informacji dla rozkojarzonych i mało skoncentrowanych na robocie (jakieś 99% ludzkości!) Polecam!

2 zalety - przydatna i pochłania się ją w 2 wieczory. "Technologia stanowi protezę naszego umysłu", jest zarazem naszym wrogiem jak i przyjacielem, tylko ludzie nie ewaulowali na tyle, by nauczyć się z niej w mądry sposób korzystać. Niby proste,niby każdy o tym wie, ale na co dzień nie zastawiamy się nad tym,jak dużo czasu marnujemy przed ekranem telefonu bądź komputera, tracąc to, co tak naprawdę ważne.

Lekka i przyjemna lektura, która w większości składa się z przemyśleń i spostrzeżeń sławnych ludzi ze świata biznesu. Zdradzają w jaki sposób oni zwalczyli nawyk prokrastynacji. Nie ma w tej książce nic przełomowego, jednakże warto przeczytać, aby chociaż na chwilę się "zatrzymać" i zastanowić w jaki sposób sami wykorzystujemy swój czas.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

Po pierwsze — daje ci zestaw narzędzi pozwalających uporać się z codziennymi wyzwaniami w pracy i życiu.
Po drugie — pomaga opracować najbardziej optymalny plan dnia, dzięki któremu poradzisz sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrujesz się mimo chaosu i znajdziesz czas na wykonanie istotnej dla ciebie pracy.
Po trzecie — pozwoli ci uwolnić kreatywnego ducha uwięzionego w codziennych działaniach i zagłuszonego przez nieustający szum komunikacyjny. Jak dla mnie zbyt amerykańskie podejście raczej na polskim rynku mało przydatne.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

Książka raczej dla osób rozpoczynających pracę z rozwojem, brak "nowości" w planowaniu. Wyciągnęłam z tej książki następujące zdania: kreatywność przeważnie występuje na początku, więc nie marnuj tego czasu na pracę administracyjną itp., pisz systematycznie podobnie jak Hemingway 500 słów/ dzień, pisz codziennie, a nie będziesz czuć presji, że to co napiszesz będzie musiało być wyjątkowe.

Krótko i konkretnie

Krótko i konkretnie

Książkę czyta się bardzo szybko, przyjemnie i czasem ciężko się od niej oderwać. Rozdziały o problemach technologicznych urzekły mnie swoją prawdziwością i bardzo pozytywnie je odberałem ze względu na to, że całkowicie zgadzam się z autorami.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Audiobooki

Jocelyn K. Glei Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł Zobacz więcej