Ostatnie lato w Nebrasce

Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Sheridan Grant (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada literatura piękna
Sommer der Wahrheit
2015-09-28
2015-09-24
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
literatura niemiecka nastolatka literatura kobieca seksualność Nebraska lata 90.
Sommer der Wahrheit
Sheridan Grant (tom 1)
literatura piękna
2015-09-28
Miłosz Urban, Anna Urban
Gorzka Czekolada

Zupełnie inna opowieść niż pozostałe powieści autorki jednak warto ją przeczytać

życie porafi być nieprzewidywalne i okrutne zarazem.... zajmująca historia nastolatki, którą, mimo młodego wieku życie mocno doświadcza.... Zupełnie inna książka autorki sensacji i kryminału, ale warta polecenia i przeczytania

Na półkach: , , , ,

Wypożyczyłam w ciemno z biblioteki, nawet nie przeczytałam o czym.
Nie żałuję, chociaż momentami głupota głównej bohaterki zwalała z nóg, ale to w końcu nastolatka. Zastanawiam się tylko o czym myślała autorka jak pisała o wszystkich tragediach, które spotkały Sheridan. Momentami jak u naszej rodzimej autorki, Pani Michalak. Jak już kogoś spotyka nieszczęście to najlepiej...

Ostatnie lato w Nebrasce było dla mnie odskocznią od ciągłej fantastyki i serii. Przyjemnie było przeczytać coś jednorazowego, nieco dramatycznego i równie wspaniałego. Wspaniała historia, wciągające opisy i tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie mogłam się oderwać. Książka pozostawiła niedosyt, głównie dlatego, że niektóre sprawy głównej bohaterki nigdy się nie wyjaśniły.

Wciągnęła mnie bardzo ta historia, a przede wszystkim jej klimat, pomimo chwilowej naiwności, niewykorzystanych świetnych wątków i czarnej (aż do śmieszności) passy głównej (uroczej i przyciągającej postaci) bohaterki.

Polecam :)

Nie wiem co sądzić o tej książce. Z jednej strony, historia rodzin Cooper i Grant mnie niesamowicie wciągnęła i tylko czekałam jak to się dalej potoczy. Jednakże z drugiej strony, połowa książki była dla mnie ogromnym wyzwaniem, gdyż podchodziła mi pod patologię - utrata dziewictwa w wieku 15 lat, regularny seks z o kilkanaście lat starszymi mężczyznami - nie do...

TRudno mi coś napisać o tej książce. Na pewno zapada w pamięć. I w serce.

Nele Neuhaus nie zawodzi. Słusznie mówi się o niej, że jest mistrzynią wielowątkowych historii i niespodziewanych zwrotów akcji. Kryminały czytamy z mamą od lat, a ta historia tym bardziej jest dla dziewczyn (i ich matek!). Ryczałam nad losem Sheridan, czytałam wielokrotnie.

Uff, uwielbiam Nele Neuhaus jako twórczynię duetu Kirchhoff/Bodenstein, lecz z tą książką po prostu się męczyłam. Typowa opowieść o nastolatce, której przytrafia się całe zło tego świata. I przy okazji odkrywa ona seks i parę innych blasków i cieni (prawie) dorosłego życia. Stwierdzam, że nie mam już siły na takie książki. Ale tych co mają siłę informuję, że szybko się ją...

BYCIE DOROSŁYM TO STAN UMYSŁU

Czujecie się czasami jakbyście się dusili, pomiędzy otaczającymi was ludźmi? Piętnastoletnia Sheridan, mieszkająca na prowincji wraz z adopcyjnymi rodzicami, czuje się od lat i o niczym innym nie marzy tak bardzo jak o wyjechaniu ze wsi i ucieczki przed zaściankowością tamtejszych mieszkańców. Przed nią jednak miesiące zmian, miesiące...

Dyskusje

• 2016